USB ima struje ali ne prepoznaje ništa

poruka: 10
|
čitano: 1.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
USB daje struje

Haj, neki dan sam primjetio da mi ne radi USB na matičnoj. 

 

Sad, nemam pojma dal je taj problem postojao prije upgradea na win 8.1. 

 

Uglavnom kad uštekam stick upali se lampica na njemu ali ga komp ne prepoznaje. Nema ga niti pod device manager.

Probao sam 3 različita eksterna diska ista stvar. Upale se ali ih komp ne prepoznaje. Tipkovnicu i miš također. 

 

Riječ je o USB 2.0 portu koji sam označio na slici. Svi ostali rade. 

 

Nadalje, pod device manager imam taj "Unknown USB device" ne znam šta je, počupao sam sve USB uređaje iz kompa i taj upitnik je ostao.

 

Driveri su svi instalirani. 

 

Baš mi se ne šalje matična u Njemačku..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 20:15 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
USB ima struje ali ne prepoznaje ništa

Digni Linux Ubuntu live pa ga testiraj pod Linux-om.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: USB daje struje
gocc01 kaže...

Baš mi se ne šalje matična u Njemačku..

Kako izgleda, najvjerojatnije se radi o hardverskom problemu (kontakti/vodiči ili neki problem baš s kontrolerom).

 

Kolega ti je predložio live distribuciju Linuxa - ako ne radi pod njom, onda si siguran da je riječ o hardverskom problemu. Pa onda imaš dvije opcije - ili slati natrag ili prihvatiti stanje takvim kakvo je. Ako će ti baš usfaliti koji USB port, to se lako rješava USB hubom.

14 godina
offline
Re: USB daje struje
mbaksa kaže...
gocc01 kaže...

Baš mi se ne šalje matična u Njemačku..

Kako izgleda, najvjerojatnije se radi o hardverskom problemu (kontakti/vodiči ili neki problem baš s kontrolerom).

 

Kolega ti je predložio live distribuciju Linuxa - ako ne radi pod njom, onda si siguran da je riječ o hardverskom problemu. Pa onda imaš dvije opcije - ili slati natrag ili prihvatiti stanje takvim kakvo je. Ako će ti baš usfaliti koji USB port, to se lako rješava USB hubom.

Da, ukoliko ovo nije samo početak totalne štete. Ako problem bude hardverske prirode, najbolje vratiti matičnu ploču.

10 godina
offline
USB ima struje ali ne prepoznaje ništa

Ionako sam na knap sa tim USBima, nikad dosta. 

Probat cu danas ili sutra. Moze neki link za taj Linux sta i kako? Pretpostavljam da ima neka tema ovdje na Bugu.

 

Dal brisem windowse i stavljam to ili je kao neka emulacija?

 

Edit: Maticnu sam narucio u 4. mjesecu iz computer universe tako da je pod garanciiom. Negdje sam citao ak nekaj krepa unutar 6 mjeseci da oni placaju i postarinu i sve. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2015 9:32 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
USB ima struje ali ne prepoznaje ništa

Evo link , skini ISO i sprži na disk. Postavi dvd drive kao pri boot device, ubaci disk i restartuj računalo. Kada se pokrene instalacija u jednom momentu ćeš dobiti mogućnost izbora: Try Ubuntu ili Install Ubuntu. Izaberi Try Ubuntu. Kada podigne OS u taj USB uključi neki uređaj pa vidi hoće li ga prepoznati. Javi rezultat. Ovako pokretanje Linux-a neće napraviti nikakve izmjene Windowsa i drugih podataka u tvom računalu. Nemoj, naravno, ništa brisati sa HDD-a.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: USB ima struje ali ne prepoznaje ništa

Ili napravi bootabilni USB stick, ako nemaš pri ruci prazan CD/DVD. 

HTC 8X :)
10 godina
offline
USB ima struje ali ne prepoznaje ništa

Evo digao sam Linux, sve po uputstvima i USB ne radi! 

Uštekao sam USB i lampica se upalila al ga nije prepoznao. Nakon tog sam ukopčao HDD, na njemu se nije niti lampica upalila. 

 

Može li mi netko potvrditi za Computer Universe da li oni snose troškove poštarine ako nešto rikne unutar 6 mjeseci? 

 

Ako ne popravljaju već dobivam novu matičnu ima li šanse da mi uz nadoplatu pošalju Gaming 7? Ipak ima više USB-a 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
USB ima struje ali ne prepoznaje ništa

O troškovima ti ne bi znao reći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
USB ima struje ali ne prepoznaje ništa

U ovakvim slučajevima mislim da je najlakše ali i najpouzdanije testirati port s bilo kojim bootabilnim usb-om. Dakle ukopčati stick u sumljiv port i iz biosa ga odabrati kao first boot device(ili uz pomoć F tipki), ako ga ne vidi problem je u hardware-u.

www.itelektronika.com
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice