XFX R7 265 smrzavanje slike

poruka: 12
|
čitano: 2.156
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
XFX R7 265 2GB smrzavanje slike

Jučer sam si uzeo gore navedenu grafu. U SVAKOJ igrici mi se dogodi da mi se sve zablokira na 5-20 sec i nakon toga nastavi sve normalno. Probao sam nove drivere, kompletno čišćenje istih, zadnji DirectX 11 maknuti i staviti, mijenjanje postavki u igricama od Ultra do low, v-sinc upaliti/ugasiti; uvijek isto, no svaki sintetički test prolazi bez problema i kartica isporučuje dobar broj FPSa. Windows 7 SP1 x64 je u pitanju.

Konfiguracija je:

AMD x4 630 2.8@3.6GHz

4GB Kinmax RAMa

Asus M2N32 SLI Deluxe

Corsair vx450

 

Onda sam mislio da možda napajanje nije slabo, no pri 100% opterećenju CPUa i grafe napon nikada ne pada ispod 11,97V (mjereno multimetrom). Ja polako ostajem bez ideja, pa ako netko ima još koju...
Po svim testovima sve je OK, no kada treba neku igru pokrenuti... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
XFX R7 265 smrzavanje slike

Meni se desava ista stvar al na 270x Xfx modeluz , u bilo kojoj igrici da sam nakon nekog vremena se sliak smrzne i to je to , tj meni se smrzne cijeli komp toliko da ga moram resetirat na tipku . ;) neznam sta bi mogao biti problem . Ako netko zna neka nam pomaga ;) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
XFX R7 265 smrzavanje slike

Obadvojica probajte starije drivere staviti, npr. verziju 14.9.

Svakako pročitajte i proučite ovo, KLIK.

A možete i provjeriti s HW monitorom temp. kartica pod opterećenjem (igranje npr.).

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.12.2014 16:05 (Valentin17).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
XFX R7 265 smrzavanje slike

I temp nije problem, namjerno sam stavio da vent radi na 100% i odvrtio testove i igre, no u tom slučaju tem nije prelazila 50°C.
Budem probao starije drivere pa javim. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: XFX R7 265 smrzavanje slike

 Ja bih ti preporučio da probaš reinstalirati Windows i stavi Win 8.1 i zadnji driver za grafu pa probaj onda.

13 godina
offline
XFX R7 265 smrzavanje slike

A nije win rušiti samo tako, ne kažem da nije riješenje, ali to je velik posao,

preporuka je probati riještiti probleme ako se mogu naravno, a ako ne ide,

onda na reinstall, ja mislim da bi stariji driveri mogli pomoći.

Oni koji imaju win 7, oni moraju proučiti onaj tekst za koji sam stavio link,

odnosno obrisati update koji donosi probleme (ako su taj update prethodno instalirali),

onda napravit reinstall drivera.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
XFX R7 265 smrzavanje slike

No kada spustim frekvenciju jezgre za 925MHz na 650Mhz, sve šljaka bez problema {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: XFX R7 265 smrzavanje slike

 Vrati onda na stock i probaj malo podić napon. Možda daje premalo napona pa se zato to dešava. Probaj to. Dodaj tipa 25 mV za početak pa vidi. Sve do 50 mV nije nikakva drama.

12 godina
neaktivan
offline
XFX R7 265 smrzavanje slike

Baš probao, no ništa. Joj, pokušao sam izbjeći instalaciju novog Windowsa, no nema mi druge. No nakon toga ću barem znati jel HW ili SW problem.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: XFX R7 265 smrzavanje slike
ScorpiusCRO kaže...

Baš probao, no ništa. Joj, pokušao sam izbjeći instalaciju novog Windowsa, no nema mi druge. No nakon toga ću barem znati jel HW ili SW problem.

Pa jesi probao sa starijim driverima prije?

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
12 godina
neaktivan
offline
Re: XFX R7 265 smrzavanje slike
Valentin17 kaže...
ScorpiusCRO kaže...

Baš probao, no ništa. Joj, pokušao sam izbjeći instalaciju novog Windowsa, no nema mi druge. No nakon toga ću barem znati jel HW ili SW problem.

Pa jesi probao sa starijim driverima prije?

Probao stare, još starije, beta verzije... Na starom HDDu sam nanovo instalirao WIN i radi kako treba. Znači da me čeka duga noć :-)

11 godina
offline
Re: XFX R7 265 smrzavanje slike
itomic009 kaže...

 Ja bih ti preporučio da probašreinstalirati Windows i stavi Win 8.1 i zadnji driver za grafu pa probaj onda.

 Ovo.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice