Zamijenski punjac mi uništio laptop.

poruka: 14
|
čitano: 10.380
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. HELP

Jucer mi došao zamijenski punjač za Acer Aspire One koji sam narucio preko ebay, naravno made in china.

Uštekao u struju i čula se dva tri pucnja iz njega i zadimo se. 

Laptop je sad mrtav , ne reagira ni na orginalni punjač niti radi s punom baterijom.

 

Di u Zg se može povoljno servisirati laptop i da li je možda samo otišao osigurać koji se nalazi kod onog konektora struje?

Molim pomoć , možda je netko imao slična iskustva.

franc
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2012 12:10 (franc_32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H
franc_32 kaže...

Jucer mi došao zamijenski punjač za Acer Aspire One koji sam narucio preko ebay, naravno made in china.

Uštekao u struju i čula se dva tri pucnja iz njega i zadimo se. 

Laptop je sad mrtav , ne reagira ni na orginalni punjač niti radi s punom baterijom.

 

Di u Zg se može povoljno servisirati laptop i da li je možda samo otišao osigurać koji se nalazi kod onog konektora struje?

Molim pomoć , možda je netko imao slična iskustva.

Servisi i Zagrebu, po meni najbolji servis za laptop ti je Zel-cos, možeš ga odnest i u Moj servis.

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H

neznam da li ima nade , sutra ga mislim rastaviti . 

Ali jedva sam živu glavu izvukao, bila 3 pucnja kao iz petarde u punjacu i zadimio kao vatromet.

To se desilo kad sam uštekao u struju , nažalost kabel vec bio uštekan u laptop. Nisam ni uspio stisnut dugne za paljenje.

Na brzinu iščupao kabel , ali laptop je vec bio mrtav. 

Koji smrad od dima, to još nikad nisam doživio.  smece kinesko

franc
15 godina
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H

Nažalost, nećeš znati dok ne pogledaš kolika je šteta, ali po tvom opisu vrlo vjerojatno je stradao DC-DC pretvarač na matičnoj ploči (možda zamjenjivo u servisu), a možda je nastala i veća šteta. Izgleda (po vatrometu sudeći) da je u punjaču došlo do proboja između primarnog i sekundarnog dijela, tako da je na izlaz iz punjača dospio puno veći napon od normalnog.

Provjeri, ali bez servisa gotovo sigurno nećeš moći, a pitanje je sad i koliko će ti to biti isplativo popravljati, ovisno o šteti.

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H
Valentin17 kaže...
franc_32 kaže...
Servisi i Zagrebu, po meni najbolji servis za laptop ti je Zel-cos, možeš ga odnest i u Moj servis.

Nebih dao ruku u vatru za njih.

Potraži neki dobro opremljen servis specijaliziran za takvu vrstu popravka.

Inače, većina laptopa ima dobro riješenu zaštitu od prednapona i obrnutog polariteta, pa štete od strane punjača uglavnom budu male no ako je bilo vatre.....ko zna

Općenito zamjenske AC adaptere bi trebalo izbjegavat jer su znatno lošije kvalitete nego orginali¸(nije pravilo)

15 godina
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H
franc_32 kaže...

neznam da li ima nade , sutra ga mislim rastaviti . 

Ali jedva sam živu glavu izvukao, bila 3 pucnja kao iz petarde u punjacu i zadimio kao vatromet.

To se desilo kad sam uštekao u struju , nažalost kabel vec bio uštekan u laptop. Nisam ni uspio stisnut dugne za paljenje.

Na brzinu iščupao kabel , ali laptop je vec bio mrtav. 

Koji smrad od dima, to još nikad nisam doživio.  smece kinesko

Ako ti je zadimilo u punjaču, možda još ima nade. Makar nije mi jasno kako ti nije zadimilo u onom trenutku kad si punjač uključio u struju, a drugi dio kabla još nisi spojio na laptop.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H

Koliko sam shvatio prvo je ukopcao kraj u laptop pa tek onda u struju.

Shhhh!! My common sense is tingling!!
14 godina
protjeran
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H

MR Servis ti je službeni za ACER-a ako imaš jamstvo.

 

ZelCos ne preporučam. Stavljaju nalijepnice poslije servisiranja

na sva blesava mjesta tako da ne možeš niti očistiti od prašine svoj uređaj

na koji imaš pravo očistiti cooler.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H
Sunburn kaže...

Koliko sam shvatio prvo je ukopcao kraj u laptop pa tek onda u struju.

Pa zar to tako netko radi? Ja to u životu nisam napravio.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H
franc_32 kaže...

Jucer mi došao zamijenski punjač za Acer Aspire One koji sam narucio preko ebay, naravno made in china.

Uštekao u struju i čula se dva tri pucnja iz njega i zadimo se. 

Laptop je sad mrtav , ne reagira ni na orginalni punjač niti radi s punom baterijom.

koliko si ga platio,a koliko košta orginal punjač?

14 godina
offline
Zamijenski punjac mi uništio laptop.

He he Čim se zadimio tu nem puno pomoći Servis ti ne Gine svakako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H
BMT kaže...
Sunburn kaže...

Koliko sam shvatio prvo je ukopcao kraj u laptop pa tek onda u struju.

Pa zar to tako netko radi? Ja to u životu nisam napravio.

Da nažalost punjač je vec bio uštekan u laptop i kad sam uštekao u struju desio se vatromet i trajalo 2-3 sekunde dok sam ištekao . Do tad je onaj krupni dio na punjacu zazujao, zapucao 2-3 puta i zadimilo se. Nisam ni uspio pritisnut dugme za paljenje na laptopu.

Morao sam pola sata luftat sobu  , uhhhh koji je.... smrad.

A laptop više nije davao nikakve znakove života , ni s baterijom niti na orginalnom punjaču.

Baterija bila izvađena , puna inace te drzi 2 sata . I kad sam nju stavio isto ništa, mrtvo .

franc
14 godina
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H

Ček nije da često pitam za nešto ali zanima me kažeš da si imao već stari orginalni adpter ali zašto si uopće kupovao novi i to kinesko sranje pa zar nije valjda stari adapter bio krepan ili sl.Ukratko Sad poslušaj me kupuj samo orginalno i samo orginalno jbg ja sam sa prokletom zamjenskom tintom za pisač isto skurio 3 pisača otkad koristim orginal sve radi puno bolje nije da nekog kritiziram ali tako je pusti jeftinu kinesku zamjensku robu i kupuj samo orginal jer si  u ovom slučaj za 150kn više od orginalnog punjača mislim spržio cijeli lapac kojem teško više ima spasa  a orginalni HP Punjač dođe ti oko 350,00Kn jbg sad što je tu je pooz i pripazi malo ubuduće šta kupuješ.

Dalibor

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamijenski punjač mi uništio sestrin laptop. H
Master Infirmiy kaže...

Ček nije da često pitam za nešto ali zanima me kažeš da si imao već stari orginalni adpter ali zašto si uopće kupovao novi i to kinesko sranje pa zar nije valjda stari adapter bio krepan ili sl.Ukratko Sad poslušaj me kupuj samo orginalno i samo orginalno jbg ja sam sa prokletom zamjenskom tintom za pisač isto skurio 3 pisača otkad koristim orginal sve radi puno bolje nije da nekog kritiziram ali tako je pusti jeftinu kinesku zamjensku robu i kupuj samo orginal jer si  u ovom slučaj za 150kn više od orginalnog punjača mislim spržio cijeli lapac kojem teško više ima spasa  a orginalni HP Punjač dođe ti oko 350,00Kn jbg sad što je tu je pooz i pripazi malo ubuduće šta kupuješ.

Dalibor

Orginalni punjač radi , ali je žica gubila kontakt pa sam sjekao kabel i napravio nešto improvizirano , lemio + izolirka.

Naručio sam zamijenski za svaki slučaj ako ovaj rikne.

Evo sad sam ga rastavio i matičnu plocu budem nosio na testiranje pa budem vidio što bude, ako ne bude jeftinog popravka onda bude služio za dijelove. 

franc
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice