Zamjena termalne paste (How to)

poruka: 99
|
čitano: 69.858
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Znam da će zvučat glupo, ali koju pastu da uzmem za PS2 slim scph 75004. Malo sam rastavljo, pa da bi vidio čip moro sam maknut termalnu, premda je bio tanki sloj.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
EVO kaže...

Znam da će zvučat glupo, ali koju pastu da uzmem za PS2 slim scph 75004. Malo sam rastavljo, pa da bi vidio čip moro sam maknut termalnu, premda je bio tanki sloj.

Znam da ima dosta novih pasta, ali ja i dalje vjerujem Arctic Silver 5.

 

http://www.arcticsilver.com/as5.htm

 

Nije skupa, a posao obalja sasvim zadovoljavajuće.

14 godina
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
VeX7 kaže...
EVO kaže...

Znam da će zvučat glupo, ali koju pastu da uzmem za PS2 slim scph 75004. Malo sam rastavljo, pa da bi vidio čip moro sam maknut termalnu, premda je bio tanki sloj.

Znam da ima dosta novih pasta, ali ja i dalje vjerujem Arctic Silver 5.

 

http://www.arcticsilver.com/as5.htm

 

Nije skupa, a posao obalja sasvim zadovoljavajuće.

ok kad tako kažeš proobat ću. samo mi treba neka termalna,  jer mi se sada pregrijava.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Koliko često treba mijenjati termalnu pastu ako su temperature uredu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
draž kaže...

Koliko često treba mijenjati termalnu pastu ako su temperature uredu?

Po meni bi svakih 6mj. bilo neko optimalno razdoblje, ali ako su temp. ok, nije nužno.

14 godina
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
draž kaže...

Koliko često treba mijenjati termalnu pastu ako su temperature uredu?

Ako su u redu sto tvoje jesu! onda nebi trebao mijenjati!

My Life Is A Very Serious Game...
14 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Mislio sam na ono kad se pasta stvrdne pa se hladnjak neda lako skinuti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 18:29 (draž).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
draž kaže...

Mislio sam na ono kad se pasta stvrdne pa se hladnjak neda lako skinuti.

Sve se to da skinuti.

Nema ni smisla skidati hladnjak s proca dok proc nije zagrijan.

 

Najbolje je prvo pokrenut neku aplikaciju na kompu kojih pol sata da se proc zagrije, onda ide hladnjak dole bez problema.

14 godina
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Koja je najbolja pasta za grafu, do 50kn? I s čime zalijepiti pasivce?

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)

Arctic Ceramique.

 

Zakon.

Košta oko 30Kn.

Potpis na potpis!
14 godina
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
Dropper kaže...

Arctic Ceramique.

 

Zakon.

Košta oko 30Kn.

Mogu s njom zalijepiti one pasivne hladnjake?

Go ahead. Make my day.
14 godina
moderator
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
oddball kaže...

Mogu s njom zalijepiti one pasivne hladnjake?

ne, za to ti treba termalno ljepilo, ima u linksu...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
offline
Zamjena termalne paste (How to)

A koja bi onda bila best buy pasta, ali da bude dobra i za CPU i za GPU? Arctic Ceramique?

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
oddball kaže...

A koja bi onda bila best buy pasta, ali da bude dobra i za CPU i za GPU? Arctic Ceramique?

pa uzmi Arctic Ceramique za cpu i gpu, i termalno ljepilo za pasivce

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
15 godina
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)

Inače kad razmazujem pastu po grafi ili proc onda fino uzmem vrećicu odrežem malo veći dio omotam oko prsta i razmuljam fino i to je to. Inače na Jubitu imate dosta takvih dobrih tutorijala 

16 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Ja obično stavim paste veličine zrna riže na cooler pa ga onda stavim na proc. Nemam naviku stavljati pastu na proc. Jel može i ovako? Temp su ok nakon toga.

Nulla e reale, tutto e lecito. Requiescat in pace
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)

Na isto ti dođe.

Potpis na potpis!
14 godina
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Zanima me,jer sam vidio po internetu,ljudi stavljaju pastu i na proc i na hladnjak.Dali je to preporučljivo?

Meni se čini da i ne baš jer se stavlja dupla količina paste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zamjena termalne paste (How to)
Ja imam spire pastu i stavajljam je i na cpu i na gpu. Temperature su sasvim ok. Za vram coolere ja koristim magnetin ljepilo; bolje od super ataka i dvostrane samoljeplive trake......a usto i jeftino
Do the inposible, see the invisible ROW ROW FIGHT THE POWER
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Pozdrav,

 

Temperature procesora su mi od 38 u idile pa sve do 58.5 u loadu. Imam stock cooler, primjetio sam da topal zrak ispuhuje u desnu stranu prema memoriji i time je nepotrebno zagrijava. Zanima me da li je moguce skinuti cooler i okrenuti ga tako da vruci zrak ispuhuje na drugu stranu? Nisam znao prilikom montaze hladnjaka na koju ispuhuje topal zrak, a sad neznam da li je moguce montirati cooler na drugu stranu, a nebi htio skidati cooler bez veze pa da ga opet moram montirati na istu stranu. Da se cooler montira na suprotnu stranu vruci zrak bi pomocu ventilatora na kucistu odmah izlazio iz kucista. Malo sam gledao cijene collera i termalnih pasta i cini mi se da mi se najvise isplati kupiti novi cooler koji vec ima nanesenu pastu? Koliko je moguce skinuti temperaturu sa boljom termalnom pastom, a koliko sa novim coolerom? Neznam da li su mi temperature procesora u normalnim granicama i do koje se temperature moze opteretiti procesor?

 

Temperature procesoroa su mi nepromjenjene i kada skinem bocnu stranicu tako da vjerovatno nebi nista dobio montiranjem dodatnog ventilatora u kuciste.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)

Temperature su ti normalne. Ništa pretjerano.

Recimo da je max 65 °C.

Mada možeš vidjeti na netu koje su normalne temp. za tvoj procesor budući da ne znamo koji imaš.

 

Ako misliš okretati ventilator procesora, to nije moguće.

Ako misliš na ventilator na kućištu, možeš ga okrenuti.

 

edit:

@Regular John 19

pasta se stavlja u maloj količini na procesor (kako kolega kaže zrno), može i samo na hladnjak, ali je preciznije staviti na proc.

Nema potrebe stavljati pastu na obadvije strane, samo se povećava mogućnost prelijevanja paste tamo gdje joj nije mjesto.

 

Kadir beneath Mo Moteh
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 13:25 (blacko).
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste (How to)

pod moj komp se moze vidjeti moja konfiguracija

 

procesor je phenom x2 970

 

mislio sam na cooler od procesora, odnosno ga okrenuti tako da ne ispuhuje vruci zrak na desnu nego na lijevu stranu... neznam kako da objasnim ... ne mislim okrenut da ona strana koja treba sjesti na procesor bude gore nego samo napraviti rotaciju procesora da stoji kako je samo da ne ispuhije zrak na desno nego lijevo... ovako dok gledam kada je cooler na mijestu mi se cini da je moguce?? odnosno da nema razlike između one gornje i donje kvacice na koju se zakaci cooler.

 

memorija mi je dosta vruca na dodir a cooler procesora sav vruci zrak ispuhuje prema njoj.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste (How to)
za ono kada se zaljepi proc na starijim socketima kao 478 samo pocupaj hladnjak i proc ce izaci van i nozice izravnas s kreditnom karticom.
tako ja rjesavo lap koji sa grijanjem upaljacem i fenom nije se uspio odljepit
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Iako mi ovo moje smrdi na off-topic,ali pitanje postavljam upravo zato da bih stavio novu pastu na proc moje grafe!

GTS 250(nemam pojma koja marka,ali stari znalci ce ju prepoznati),KAKO DA JU RASTAVIM?

Poskidao sam sve sarafice sa oprugom,no plastika ni da mrdne!

Zna li tko?

 

Nemam pojma-zato budite nježni!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
playerjo kaže...

pod moj komp se moze vidjeti moja konfiguracija

 

procesor je phenom x2 970

 

mislio sam na cooler od procesora, odnosno ga okrenuti tako da ne ispuhuje vruci zrak na desnu nego na lijevu stranu... neznam kako da objasnim ... ne mislim okrenut da ona strana koja treba sjesti na procesor bude gore nego samo napraviti rotaciju procesora da stoji kako je samo da ne ispuhije zrak na desno nego lijevo... ovako dok gledam kada je cooler na mijestu mi se cini da je moguce?? odnosno da nema razlike između one gornje i donje kvacice na koju se zakaci cooler.

 

memorija mi je dosta vruca na dodir a cooler procesora sav vruci zrak ispuhuje prema njoj.

 

 

Naravno da sam skužio da ne misliš izvrtati hladnjak.

Ako misliš na zakretanje hladnjaka za 180° onda ako je baš isto možda bi i moglo.

Ovako gledajući na sliku matične čini se mogućim.

 

Ali nemoj me držati za riječ.

To bi ti Don Kihoty trebao znati, koliko sam skužio on je doktor za hardver.

Kadir beneath Mo Moteh
14 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste (How to)

ja pastu na kompu kojeg sada koristim samo za skidanje torrenta i tih stvarcica nikad nisam mijenjo a temperature ove. Da mijenjam ili da ostavim jer se meni temperature čine odlične...komp star skoro pa 7 godina

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)

Što se tiče temperature procesora, dobra je.

 

Jedino su malo veće ove druge što bi se moglo poboljšati ugradnjom ventilatora na kućište,

ali ako je radilo do sada nema smisla išta dirati, samo bi si povećao buku kompjutera, sad već lagano offtopičarim...

Kadir beneath Mo Moteh
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
blacko kaže...

Što se tiče temperature procesora, dobra je.

 

Jedino su malo veće ove druge što bi se moglo poboljšati ugradnjom ventilatora na kućište,

ali ako je radilo do sada nema smisla išta dirati, samo bi si povećao buku kompjutera, sad već lagano offtopičarim...

 

ma najbolje da ništa ne diram, ako radi radi, ako ne ne :D

16 godina
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)

Da ne otvaram novu temu, prije 2g, kada sam kupio procesor i termalnu pastu. Budući da sam poptuno zaboravio na nju, a uočio sam da imam visoku temperaturu procesora, hoće li ova pasta, iako je stara 2g biti dobra (Postoji li kakav rok trajanja)?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
Ag008 kaže...

Da ne otvaram novu temu, prije 2g, kada sam kupio procesor i termalnu pastu. Budući da sam poptuno zaboravio na nju, a uočio sam da imam visoku temperaturu procesora, hoće li ova pasta, iako je stara 2g biti dobra (Postoji li kakav rok trajanja)?

Pa ako je možeš razmazat i stavit na procesor ne vidin razlog zbog čega nebi valjala.

Naravno ako je bila začepljena tuba u kojoj je pasta.

When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice