HT-Brzina drastično pala, pa vratila nakon godinu?

poruka: 3
|
čitano: 1.981
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
HT-Brzina drastično pala, pa vratila nakon godinu?

Ovaj problem je rješen davno, ali bi volio znati što se ustvari dogodilo.

 

Koristim MaxADSL, 4Mbps, i jednog lijepog sunčanog dana, osjetim ja da se web učitava jako sporo. Speedtest: 0.3-0.4Mbps.

Zovem HT, 0800 9000. Oni me uvjeravaju da mi nitko nije namjerno spustio brzinu i pravdaju se da je zato jer živim predaleko od grada. Dobro. Izvukao svoj SpeedTest, oko mjesec dana prije toga, I pošaljem im na mail službe za korisnike, da vide da sam imao 4Mbps kako bi i trebalo bit.

Zovem opet, ista priča - nitko nije kriv.

 

Nisam bio raspoložen za svađu, pa pustio kvragu, a kasnije se donekle i navikao.

Da napomenem da tada nisam ni imao drugog izbora osim HT-a na mjestu gdje živim.

 

I onda, oko godinu dana kasnije, osjetim ubrzanje. Iz čista mira. Odem na SpeedTest: 4Mbps. Bio je dan prije Uskrsa, pa bi moglo bit i čudo ;)

Router se nije mjenjao u tom razdoblju.

Samo sam nastavio tako, sve ok, ima već 2 godine, dapače, tražio sam u međuvremenu povećanje na 10Mbps, I dobio ga.

 

Ali nikad nisam svatio što je bilo, i kopa me to dan danas. Molim nekoga tko možda radi tamo, ili se razumije u infrastrukturu da pojasni.

 

Hvala!

Spajky
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2015 20:25 (Spajky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HT-Brzina drastično pala, pa vratila nakon godinu?

Približavanje Planeta X, povećana CO2 emisija u Estoniji, potres od 0,5 stupnjeva po Richteru u Mikroneziji, loš spoj na regleti izvodu, loša instalacija u tvojoj kući, vlaga u razvodnim kutijama na stupovima/tavanima/zgradi...

Uz Ex-YU Nacionalnu Hrvatsku Privatiziranu Bakrenu Infrastrukturu™, sve navedeno su sasvim legitimni razlozi zašto bi ti se to dogodilo.

 

A sad ozbiljno. Ili loši spojevi na utičnici, loš kabel kod tebe doma, prekid na izvodu ili loš kabel do centrale. Ako je kod tebe sve OK (provjerio kabel, utičnicu), onda ih možeš (mogao si) daviti dok ti ne bi poslali nekoga da provjeri gdje je problem.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HT-Brzina drastično pala, pa vratila nakon god

Znam da zvuči kao Sci-Fi, ali tako je bilo.

 

I nisam mjenjao nikakve kabele ili router u tom vremenu.

Spajky
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice