LAN,Vista i XP

poruka: 18
|
čitano: 6.285
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
LAN,Vista i XP

Pokušavam spojiti dva PC-ja zajedno,jedan s XP-om SP2 i Vista SP1.Spajam ih direktno kabelom,bez routera.

 

Probali smo spojiti i kad napravimo,kompovi nađu mrežu,ali je limited conectivity.Na Crysisu me nađe na LAN,ali nas stalno disconecta.

Isključili smo sve Firewalle.Nema veze na net.

 

Može li mi netko objasniti korak po korak kako to napraviti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LAN,Vista i XP

moraš ručno podesit ip adrese. na xp-u odi na cp > network connections > desni klik na local area connection > properties > odskrolaj do internet connection (tcp/ip), klikni properties > označi "use the following ip adress" > i sad tu upiši neku adresu, npr 192.168.1.5

 

to isto moraš na visti, al ne znam kak moraš konfigurirat, to će ti neko drugi morat pokazat

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: LAN,Vista i XP

A DNS i ostalo?

16 godina
neaktivan
offline
RE: LAN,Vista i XP

Za direktno spajanje dva računala putem LAN-a, treba ti tzv. crossover lan kabel.

U nekim slučajevima je moguće spojiti i običnim lan kabelom, ali to je stvarno specifično o hardveru. (pogledaj link)

 

Pri dnu imaš i još jedan link, kako iskonfigurirati da ta mreža stvarno radi : Konfiguracija,

EDIT: Još jedna konfiguracija

 

Nadam se da će ti pomoći

 

Pozdrav.

UTERE SED NE ABUTERE!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2008 12:53 (Prometej).
15 godina
neaktivan
offline
RE: LAN,Vista i XP

Obadva kompa podržavaju gigabitni LAN,znači li to da može i obični,a ne Crossover kabel?

 

Tnx na linku,nadam se da će raditi.

16 godina
neaktivan
offline
LAN,Vista i XP

trebaš crosover kabel

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: LAN,Vista i XP

I mislim da moraš staviti postavke mreže na Computer2Computer network..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
neaktivan
offline
RE: LAN,Vista i XP

Kako to?

 

Kompovi su prepoznali mrežu,ali je bila limited or no connectivity.A u jednom od gornjih linkova piše da to bude kad imaš Crossover kabel zbog nekog protokola.

16 godina
neaktivan
offline
LAN,Vista i XP

Da, treba ti crossover kabel da bi direktno spojio kompjutere. Što se tiče ovog upozorenja Limited or no connectivity,

 

ovo je za xp, ne znam kak ide u Visti: Start>Connect to>Show all connections, desni klik na Local Area Connection>Properties i makneš kvačicu s

 

Notify me when this connection has limited or no connectivity.

"Tako je" - povikse seljaci i slozno glavama razbise zid
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: LAN,Vista i XP

To ako ga ne pokazuje ne znači da nije tu.

 

Tnx svima,probati ću sutra pa ćemo vidjeti.Javim još.

16 godina
neaktivan
offline
LAN,Vista i XP

Da, znam. Al trebalo bi radit. Meni je uvijek radilo. U svih 200tinjak spajanja do sad..

"Tako je" - povikse seljaci i slozno glavama razbise zid
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: LAN,Vista i XP

Mucho hvala svima,sve nam radi.Igrali smo CoD4 i Crysis.Igrali bi mi još igara,ali smo morali njemu Windowse reinstall jer bi mu se komp gasio 30 sec nakon paljenja.

 

Nisam mislio da će CoD4 biti tako zabavan u dvoje,ali baš moraš osluškivati svaki korak i čekati neprijatelja,prej....o.

Zna li netko zašto zašto treba čekati tako puno da mi se učita CoD4 MP kad je LAN spojen,a ovako ne?SP učitava jako brzo.

 

Probali smo još DoTA-u igrati,ali se ne možemo naći.Na istom smo patchu i istu mapu imamo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2008 9:03 (filip8cro8).
16 godina
offline
LAN,Vista i XP

čitao sam da oni koji imaju d-link router, tj ovaj od t-gamadi da zna zbog njega tako dugo ulaziti u cod4mp. tako je i meni bilo u stanu, morao sam isključiti lan kabel da bi mi brže ušao u cod. a pošto ste spojeni direktno kabelom ne znam zašto bi to moglo biti, možda zbog nekih portova ili protokola šteka... možda netko ima sličnih iskustava pa će ti znati bolje objasniti Namigiva

Najbrži put do čovjekova srca je pomoću šake Chucka Norrisa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: LAN,Vista i XP

Uopće nismo na net spojeni,a ja nemam Router nego Canopy Motorolu,jer nisam preko T-Coma,a ni ona u vrijeme igranja nije bila spojena.

 

EDIT:

 

Kad pokušam frendu na komp pristupiti traži me neku lozinku,a kad on meni pokuša onda ništa.Nitko nema pass na kompu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2008 14:13 (filip8cro8).
15 godina
neaktivan
offline
RE: LAN,Vista i XP

BUMP

15 godina
neaktivan
offline
RE: LAN,Vista i XP

pa prvo probaj share-at diskove na jednom i na drugom računalu ubi firewallove itd.....

 

otvori command prompt i upiši (ipconfig) dobit ćeš ip adrese

 

dirktno upiši te adrese

16 godina
neaktivan
offline
RE: LAN,Vista i XP

errr...isti problem.

 

laptop sa vistom i stlni komp sa xp-om. Crossover kabel.

Stavljao sam manualno adrese - na stolnom 10.0.0.2 a na laptopu 10.0.0.1 i na stolnom je prešao u full connectivity, ali na laptopu je ostao limited. Što da radim?

15 godina
protjeran
offline
LAN,Vista i XP

Ja imam slican problem na VISTI mi se Internet preko LAN-a sam

(instalirao)bez nekih IP Adresa,i sada kada sam prebacio na XP,

LAN ne radi?Kada ukopcam onaj kabel od interneta on mi ga pronadje

1394 Connection i kada kliknem 2 puta na to pise da je konektiran ali IP

adrese nema.Upisivo sam IP adrese ali jednostavno nece radit.

born to be gamer
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice