"Nestanak" WiFi-a

poruka: 5
|
čitano: 1.069
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
"Nestanak" WiFi-a na sx763 sa repeaterom

Imam sx763 od T-coma koji mi sluzi kao glavni router. Na njega sam preko wds-a spojio drugi sx763 (iskonov) i sluzi kao repeater.
Sve radi super neko vrijeme (otprilike pola dana) a onda wifi na glavnom routeru "nestane", tj ne moze se na njega spojiti. Vidi se po jacini signala da se wifi prebacio na
repeater. Internet i dalje radi ok s glavnog routera preko mreznog kabela ali preko wifia nikako, ni repeater vise nije spojen na njega nakon toga pa ako se spojim na repeater
ne mogu pristupiti internetu.

Je li netko imao slican problem ili zna kako ovo rijesiti?
Bilokakva pomoc je dobrodosla.

Markinho19
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
"Nestanak" WiFi-a

Otpuhao SX, kao i mnogi prije. Ti routeri su jako stari i vecinom sve pokvareno vise manje. Dobar je bio stvarno kad je radio, ali je imao tu boljku da ode. Moj radi jedno tjedan dana, nakon toga ga moras resetirat jer se zblesira kompletno.

Savjet? Uzmi neki novi router.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Nestanak" WiFi-a

Ali router je relativno nov, dobio sam ga negdje u 10.-11. mjesecu i cini mi se da to radi tek otkad sam stavio ovaj drugi kao repeater pa sam mislio da je s tim povezano.

Markinho19
9 godina
online
"Nestanak" WiFi-a

Od koga si ga dobio? Taj se router ne proizvodi vec godinama, i svi u opticaju su u biti zamjenjeni od usera koji su ga koristili vec prije :P Ako ga uspijes rootat, mozda pronadjes i necije podatke unutra :)

 

Mislim, ne iskljucujem da je nesto drugo, ali koliko sam imao iskustava s njim to mije prva stvar koja mi pada na pamet, znaci da "radi radi i prestane radit dok ga ne restartas" je neka standard stvar kod njega nakon sto prosvira. Mislim da je hladjenje kod njega bilo problem, tko ce se sjetit vise.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
"Nestanak" WiFi-a

Ako imaš Android mob, skini Wi-Fi Analyzer i pogledaj koliko je zagušen kanal koji koristiš za WLAN. Ako imaš hrpu mreža na istom kanalu, pokušaj neki drugi koji je manje zagušen pa vidi ako će se išta promijeniti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice