Prečudan problem s internetom

poruka: 6
|
čitano: 4.465
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Prečudan problem s internetom

Pozdrav

Danas mi se pojavio precudan problem. Pokusala sam pronaći na internetu ako se nekome dogodilo nesto slicno ali nista nisam pronasla! U kući imamo dva mobitela, dva laptopa i tablet i od devetog mjeseca prosle godine imamo t-comov flat internet i normalno su svi uredaji u isto vrijeme bili spojeni i normalno radili. Danas poslijepodne smo kao i inace koristili nekoliko uredaja i odjednom je internet prestao raditi, tj. modem je i dalje radio i na uredajima je pisalo da je sve u redu s vezom ali nismo mogli ucitati ni najobicniju internet stranicu. Resetirala sam modem nekoliko puta ali svaki put je bilo isto, pokusala sam na laptopu rijesiti problem s internetskom vezom na onom troubleshootingu ali mi je svaki put dosla obavijest da nema nikakvih problema s vezom. Otisla sam i na onu pomoc pri povezivanju s odredenom stranicom i upisem tamo s kojom stranicom zelim da me spoji i on mi opet izbaci da je sve u redu. Onda mi je vise dojadilo pa sam ugasila svoj laptop i tad smo na drugim uredajima primijetili da se veza vratila u normalu. Kad sam opet upalila laptop opet je nestalo i veze. Bas smo isli provjeriti je li to ikako povezano pa smo upalili torrent na drugom laptopu i stvarno kad bih ja upalila svoj laptop torrent bi stao a kad bih ga ugasila torrent bi krenuo skidati normalno kao i prije. Znaci kad upalim taj svoj laptop (lenovo b50-30, windows 10) nije moguce nista raditi na internetu niti na njemu niti na drugim uredajima koji su spojeni na modem. Kad ga ugasim sve radi kao i prije. Ako ugasim neki drugi uredaj nema nikakve razlike, samo taj laptop.  Zna li itko zasto se to dogada i kako se moze popraviti? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prečudan problem s internetom

Koliko vidim vjerovatno svi uređaji su na WiFi pa čak i CPU tvog laptopa :D

 

" – PROCESOR: 4-jezgreni Intel Pentium N3520 2,16 GHz (u Turbo Modu 2,42 GHz), 2 MB cache"

 

...ako je to razlog tada ni gašenje wifi na njemu neće otkloniti problem...jedino da probaš fiksno na ruteru postaviti najviši kanal (CH 11-13) i probaš.

11 godina
offline
Prečudan problem s internetom

Prije par dana sam imao slican problem , ( Lenovo E520 ) Cim sam na njemu stavio skidati bilo sta preko torrenta konekcija je nestala uopce nije postojao wi fi... Dok na 3 telefona i 2 pca je radilo...

 

I onda jedno vrijeme je bilo ok , znaci spojeno i sve kao kod tebe , al ne radi nista... Al samo wi fi.

 

I zvao sam tamo t mobile, vide ovo ono bla bla pa resetiraju pa ovo pa ono.... I tako sam ja 6 puta zvao u jednom danu dok se nisam zaprijetio prekidanjem ugovora... I rekli su kroz 48h ce doci tehnicari i ako sam to cuo dosta puta i nitko nista nije poduzeo, ujutro sam isao opet zvati i nakon mog poziva 2 min kasnije, zovu tehnicari ... Dosli gledaju sat i pol su se oni gubili po kuci... " naprave , pa ne radi max tv... " Naprave pa opet wi fi... I na kraju su donjeli drugi ruter i sve radi bas kako i treba. Pa eto pretpostavljam da je i kod tebe stariji ruter ? 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prečudan problem s internetom
AF139 kaže...

Koliko vidim vjerovatno svi uređaji su na WiFi pa čak i CPU tvog laptopa :D

 

" – PROCESOR: 4-jezgreni Intel Pentium N3520 2,16 GHz (u Turbo Modu 2,42 GHz), 2 MB cache"

 

...ako je to razlog tada ni gašenje wifi na njemu neće otkloniti problem...jedino da probaš fiksno na ruteru postaviti najviši kanal (CH 11-13) i probaš.

 ??

10 godina
offline
Re: Prečudan problem s internetom

Za razliku od povezivanjem kablom na ruter sa wifi uvjek ima problema jer je podložan smetnjama drugih uređaja u okolini.

Nijedan provajder pa ni T-Com nemože garantirati wifi već samo brzinu na LAN priključku , jer wifi ovisi o puno različitih uvjeta ( udaljenost , broj korisnika, smetnje itd.). pa žalbe nema svrhe ni slati jer je njima dovoljno da je wifi uključen i ispravan a koliko ti je brzina  i na koju udaljenost ti radi njih normalno ne zanima.

Neke smetnje se mogu izbjeći promjenom radnog kanala ili odmicanjem uređaja koji smeta dalje od rutera tako da čuje osim toga i druge korisnike.

10 godina
offline
Re: Prečudan problem s internetom

Za Cryogenic info da svaki uređaj koji radi na visokim frekvencijama usput i zrači to u okolinu  pogotovo oni koji nisu oklopljeni metalom ( faradejev kavez) .

Ne jedanput mi se dešavalo da dok je otvoren desktop (stranica)  imam smetnje na radio i tv aparatima. Radni kanal wifi CH3 je na 2.422GHz  pa je moguća smetnja od CPU (2.42GHz) na tom laptopu, i zato sam napisao da proba raditi na nekim višim kanalima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice