Problem s netom - jako spor internet

poruka: 15
|
čitano: 16.531
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem s netom - jako spor internet
Pozdrav. Imam jedan problem s kompom koji traje dva tjedna (od kad sam ga kupio tocnije). Dakle nemogu normalno surfati netom jer je internet prokleto spor i neznam gdje je problem.
Komp je kuciste (2gb ddr5, amd fx 6300, 8gb 1866 ram ddr3, gigabyte 970a ds3p) windows 8.1. Svi driveri su instalirani. Imamo vec jedan komp doma s kojim se normalno mogu povezati s kablom, mobitelima, laptopom preko wi-fi-ja sve normalno radi. Kupljen je novi mrezni kabel, isti problem. Stranice na netu se jedva ucitavaju, nemoguce je pogledati video na youtube-u do kraja, torrent nemoze preko 100 kBps skidati (neke pute niti do 10 kBps), direct download isto. Cak sam probao i sa d-link wireless antenu preko usb-a ukopcati u kuciste. Nista.
Iskopcao sam i pustio samo svoj kabel u ruteru, ista stvar, restartao ruter, sve isto. Pingovi normalno prolaze, samo sta je net spor (prije bi rekao ogranicen). Nikad nisam imao takvih problema ni sa xp-om ni sa sedmicom.
Speed test daje brzinu 1 Mbps. Neznam dali je problem u driverima, ruteru ili u windowsima.
Molim pomoc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s netom - jako spor internet

Brzinu provjeri ovdje http://www.speedtest.net/ , ako ne radi kako treba zovi sluzbu za korisnike!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Problem s netom - jako spor internet

da ne otvaram novu temu postat cu tu jer naslov odgovara i mom problemu.

Koristim t-com-ov internet, flat brzine od 2-4mbit/s već par godina i brzina je uvjek bila 4mbit/s, ali otkako je došao njihov tehničar i prespajao one kablove i uzeo splitter brzina mi je pala na 1mbit/s. Dal je moguće da mi je zbog splittera brzina pala ili su mi smanjili brzinu? Poslao sam im mail ali sumnjam da će na to odgovoriti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s netom - jako spor internet
upisi u browser 192.168.1.1 i udi, sad zavisi koji router imas pa ce te pitati sifru, npr kod mene je sx763 router i samo me trazi sifru user, i kad udes odes na status interneta i vidit ces koliko ti je pustena brzina
11 godina
offline
Re: Problem s netom - jako spor internet

traži me ime korisnika i zaporku. Šta da upišem pod ime korisnika? Ova zaporka se odnosi na šifru od interneta ili nešto drugo?

12 godina
offline
Problem s netom - jako spor internet

Da ne otvaram novu temu ovdje ću napisati svoj problem.Prije par dana mi je internet počeo biti užasno spor, niti minimalna mogućnost za rad.Danas sam zvao t-com i rekli su da će poslati tehničara da vidi u čemu je problem.Uz sve to bezveze sam bio na mobitelu, kad tamo sve ide kako treba.Skinem si aplikaciju speedtest ookla da vidim brzinu, kad ono kako i treba biti, 8-10mbps.Eh sad, ne znam je li je do pc-a ili do nečeg trećeg.Ako je netko imao sličan problem neka napiše iskustva.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem s netom - jako spor internet

Pozdrav! Da ne otvaram novu temu,imam jedan problem. Prije nekih dva dana primio sam neku poruku na facebooku,nisam skidao nikakve linkove,ulazio u nicije slike,samo sam tu osobu blokiro. Otisao sam na cc cleaner,AVG da skeniram.. Sa AVG-om sam imao problem jer mu je trebao novi update,bilo je vec kasno a ujutro mi skola pa sam si skinuo Avast FREE i COMODO firewall... Sve san skenirao i pobrisao ali sutra dan nakon skole cim sam upalio komp na desktopu je pisalo da comodo nije aktivan.. i nikako nisam mogao na net,nenormalno spor...isao sam na speed test od t.coma  i pise 4mb/s sto mi je inace normalna brzina.. Inace vec sam davno imao taj problem i nazvao sam ih i rekli su mi da ga nesto usporava i ja sam nesto drkeljo po forumima i uspio da vratit u normalu.. Ali ovo sad je stvarno sporo, evo da dodjem do foruma i napisem ovu poruku trebalo mi je oko pola sata,sto je stvarno bolesno.. Pa neznam moze li mi netko pomoc.. Mislim za pocetak sam promasio forum,ali ovo na kraju ima veze sa tim..

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s netom - jako spor internet

Jeste li rijesili problem sporog interneta? I ja imam identican problem. Pozdrav.

10 godina
offline
Re: Problem s netom - jako spor internet

Ovaj 2 god. prije tebe nema spori internet, lipo piše da ima 4Mb koliko mu je i ugovor ....usporen mu je PC .

 

Nisi napisao kod tebe kakvo je stanje, jesi li na t-com ili nekom drugom, koji je modem i na speed test koliko daje rezultat ( normalno mjeri se žično tj. na PC koji je spojen kablom a ne wifi).

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 11:19 (AF139).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s netom - jako spor internet

Ja, po ugovoru sa provajderom, imam 2 megabita po sekundi. Na speedtest.com mi pokazuje 0,19 Mbs. Provajder mi kaze da je sve u redu. Inace sam iz Bosne, tako da nisam na t-com ili neko drugom provajderu sa podrucja Hrvatske. Prije ovog problema sa brzinom, koji traje 10 dana, nisam testirao brzinu, tako da i ne znam koja je biila ranije. Realna brzina ranije je bila takva da sam na torrentu, uz 15 ili 20 seedersa, relativno brzo skidao, a brzina direktnog downloada je bila, takodje, dobra. Sinoc sam, na primjer, 4,5 MB skidao 10 minuta. Znaci, katastrofalno losa brzina.

10 godina
offline
Re: Problem s netom - jako spor internet

...opet fali podataka, koji model/tip DSL modema si dobio od provajdera i da li si sa  PC na modem spojen LAN kablom ili koristiš WiFi ?

 

...već imam utisak da se spajaš na "provajdera" preko wifi adaptera a među ukupno 20-tak korisnika si ti skoro naj dalje :(

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s netom - jako spor internet

Nisam siguran da ti mogu, precizno, odgovoriti jer je moje znanje, kad su ove tehnicke stvari u pitanju, minimalno ali ti mogu reci da nemam modem, vec su mi postavili antenu i kabal iz antene ide, direktno, u PC. Znaci, ne koristim WI-FI. Danas sam zvao provajdera, kazu da mi je paket od 2 Mbs, a na speedtest.net, pise 0,19 Mbs. Ovo je ta firma: http://scwlan.com/   :)

10 godina
offline
Re: Problem s netom - jako spor internet

Dakle ipak kako sam i pretpostavio koristiš WiFi adapter ( na anteni ) a do njega si spojen LAN kablom . Antena je usmjerena na njihovu pristupnu točku za koju predpostavljam da je prilično dalje nego ostali njihovi korisnici pa uslijed jačih signala nemožeš dobiti normalnu brzinu.

Koristiš li paket XXXL (55km) ili LL5G (20km) neznam ali ako je XXXL probaj im predložiti da pređeš na LL5G ako oni smatraju da bi time dobio bolji signal tj download brzinu.

U svakom slučaju daleko bolja opcija je da budeš "KABLOVSKI" korisnik umjesto "BEŽIČNI" jer tada broj korisnika i smetnje nemaju utjecaja na tvoju brzinu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s netom - jako spor internet

E, u pravu si. Vjerovatno sam bio dalji od ostalih korisnika pa je signal bio slabiji. Koristim paket od 20 KM. Juce su dolazili njihovi momci i brzina se vratila na oko 1, 80 Kbs, sto je blizu mom paketu od 2 Kbs. U svakom slucaju, hvala ti mnogo na pomoci - bio si od koristi. ; )

 

I jos, samo, da te pitam, ne bih da te gnjavim, vidim da se razumijes u ove stvari... Od kako sam reinstaliralo Windows, samim tim i uTorrent, kad pokusavam da skidam sa Pirate Baya, dobijam upozorenje koje vidis na slici. Desava se, samo, kad skidam sa Pirate Baya dok, recimo, na Kickassu, doga nema. Mislio sam da mi uTorrent nije default torrent ali nije to. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2016 19:15 (mobby).
10 godina
offline
Re: Problem s netom - jako spor internet

možda se ovdje netko drugi javi sa savjetom , jer ja nisam torente koristio ima već skoro desetak godina ... :(

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice