Router problem - pucanje veze

poruka: 7
|
čitano: 4.844
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Router problem - pucanje veze
Pozdrav,

naime imam jedan problem vezan za router - Gigasex SX763. Navest cu samo par stvari koje mogu biti relevantne za problem ali necu ulaziti dublje u samu problematiku jer to prelazi okvir pitanja koje me zanima.

- postoji problem na vanjskom kabelu linije (negdje izmedu vanjskog stupa do centrale), samim time problem nije rijesiv sa strane nas korisnika dok operater ne radi nista po pitanju rjesavanja kvara
- nakon sto se WiFi upali gubi se konekcija s internetom (ADSL lampica blinka dok ONLINE lampica bude ugasena), niti jedan uredaj u kuci nije odgovoran za to (npr automatsko spajanje) a ovaj kvar je bilo nekoliko tehnicara provjeriti no zakljucili su da ne znaju gdje je problem
- router je mijenjan 6 puta
- svi elementi mreze u konfiguraciji u kuci su testirani i ne pokazuju nikakve probleme u radu (kabeli, switch-evi, racunala (Linux, Windows))

Problem:

- ukoliko se iz routera iskljuce sve LAN veze, odnosno sva racunala povezana zicom, a WiFi ne radi uopce, nekih 70% je sanse da ce veza na routeru biti uspostavljena (ADSL lampica stabilno svijetli, kao i ONLINE lampica) - kazem 70% jer varira od vjerojatno stanja na tom problematicnom vanjskom kabelu
- pretpostavimo da je taj slucaj 100% umjesto 70%
- ukoliko spojim provjeren (ispravan) ethernet kabel u router (nevazno koji LAN port) sa npr Laptopom (Linux, Windows) veza se odmah gubi (ADSL blinka, ONLINE ugasena)

Pitanje:

- Postoji li mozda neki razlog takvog ponasanja? Da router radi super dok nista nije spojeno na njega dok se nakon spajanja veza u potpunosti gubi?

Nadam se da je pitanje relativno jednostavno postavljeno, u slucaju dodatnih pitanja slobodno pitajte.

Zahvaljujem unaprijed.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Router problem - pucanje veze

Pošto je ruter mjenjan 6 puta dovoljno je za eliminirati grešku radi njega pa jedino ostaje napajanje rutera ako ono nije mjenjano.

Pucanje ADSL veze znači da je problem do te linije prema centrali i ako nemogu tehničari ništa napraviti  bit ćeš prisiljen otkazati i preći na mobilne operatere :(

8 godina
odjavljen
offline
Re: Router problem - pucanje veze

Pa i nije dovoljno. Ostaje ti soft od providera koji je u routeru. Mozda je on fizicki ispravan ali soft moze biti problematican. meni recimo puca veza radim veci upload preko onedrive aplikacije. Pukne veza i kraj price. Ugasim one drive resetujem router i preko bilo kojeg drugog softa ili preko weba mogu raditi upload gigabajte podataka radi ko satic. Ajd ti sad budi pametan...Trebalo mi je mjesec dana da skuzim u cemu je kvaka a tehnicari su dolazili i sve zivo mijenjali i zakljucili da su glupi. Ja ima javio u cemu je fora )

P.S. Manje datoteke rade uredno preko one driva ali cim je par stotina mb kraj price...

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 10:17 (Torent).
10 godina
offline
Re: Router problem - pucanje veze

ma koji Mb prijenos podataka? , pa napisao je čim se uključi wifi ili lan izgubi adsl...a da je zabrljan soft na svih 6 rutera sumnjam

8 godina
odjavljen
offline
Re: Router problem - pucanje veze

Pricao sam o svom slucaju gdje je ocigledno sve tehnicki ispravno a ne radi u pojedinom konkretnom slucaju.... Soft je isti u svih 6 prvih routera ;)

7 godina
neaktivan
offline
Router problem - pucanje veze

pozdrav, nedavno sam prešao na vip, preko routera internet radi na mobitelu uredno, samo kad ga spojim na laptop on se poveže ali piše limited accesss 

ima li itko kakvu ideju pšto bi moglo biti?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Router problem - pucanje veze
Koga ili sta povezes na lap?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice