Spajanje na wi mrezu na win XP

poruka: 6
|
čitano: 5.837
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje na wi mrezu na win XP

Pozdrav ekipi,imam problem..tj mozda i nije ali ipak cekam neko strucno obasnjenje.Imam laptop lenovo t43,na njemu windows xp,sve radi ok osim ovog problema-Koristim tp link-ov wi fi adapter i preko njega se spajam na wi fi mreze.Ne koristim tp link utility nego klasicni wireless network connection od windows xp.Spajanje na vecinu mreza je ok,kad kliknem connect na odredjenu mrezu,otvori mi se prozorcic u koji moram upisati pasword i stvar radi.Ali ima mreza,za koje imam pasword..i kad se hocu povezat kliknem connect,ali ne otvori mi se isti prozorcic,nego program vrti pokusavajuci se bezuspjesno povezat,i onda mi izbaci-windows was unable to find a certificate to log you on this network.Probao sam se na istu mrezu spojit preko svog smartphona i susjedovog laptopa(win 8)naravno,radi bez greske..Zanima me zasto se to dogadja,pretpostavljam da je neki problem zbog manjkavosti xp ili sofisticiranosti zastite(wep,wpa psk...)ali mozda i neka promjena parametara bi pomogla..Molio bih za pomoc,hvala vam

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Spajanje na wi mrezu na win XP

ukoliko koristiš win xp bez service packa 3 ili koristiš win xp sa sp2 bez jednog updatea koji donosi podršku za wpa2 (ccmp tj aes), ne mozes se spojit na mreze koje su podesene da se na njih mogu spojiti klijenti samo koji podrzavaju wpa2 zastitu (što je i bolje). svi noviji windowsi podržavaju wpa2 psk tako da kod njih nema takvih problema

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje na wi mrezu na win XP

.. ili wlan adapter koj nema wpa2.

možeš pokušati obrisati postojeću konekciju i kreirati novu, ako ne radi tad je nešto vezano s wpa2 (update+uređaj).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje na wi mrezu na win XP

hvala na odgovorima,koristim xp professional version 2002 service pack 2..Vjerojatno nemam taj update za podrsku wpa2 i vjer.je to razlog sto se ne mogu spojit,ali moze li se to nekako promijenit,stavit taj update..?Novije windowse sam probao staviti na svoj laptop ali jednostavno nije islo,nije radio kako treba pa sam zato vratio xp.A wlan adapter koji koristim je tp link 722n,ali kada isti prikljucim na noviji laptop sve radi ko urica tako da nije do njega

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Spajanje na wi mrezu na win XP

update koji dodaje  podrsku za wpa2 iako je bolje instalirat sp3.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje na wi mrezu na win XP

Stavio update,i sve radi ok.Hvala jos jednom.Mada mislim da cu stavit sp3 kad sam vec rijesen da imam xp

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice