Stavljanje gateway-a u bridge mode

poruka: 13
|
čitano: 13.760
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Stavljanje gateway-a u bridge mode

Na Bnetu sam i imam njihov Technicolor TC7200.20 gateway, link : http://www.technicolor.com/en/solutions-services/connected-home/modems-gateways/cable-modems-gateways/tc7200-tc7300

Imam problema u multiplayer igrama zbog njega (žično sam spojen na internet i sve, al siguran sam da problem leži u technicoloru-provjereno!).

Uglavnom, trebao bih taj gateway postaviti u Bridge mode, i onda uzeti neki router, njega isto postaviti da radi i spojit PC na njega.
Nemam pojma kako to sve napraviti, nadam se da ima netko ovdje voljan da mi u koracima to napiše (u postavkama gateway-a nisam našao ništa u vezi bridge mode-a)

Inače, na gateway je spojen onaj koaksijalni kabel, ne znam jel to igra kakvu ulogu.
Router kojeg bi koristio bi bio ovaj tu : http://www.zyxel.com/uk/en/products_services/p_660hw_series.shtml?t=p (Zyxel P-660HW-D3), da li on odgovara ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Stavljanje gateway-a u bridge mode

Sad tek vidim da mi ovaj Zyxel P660HW-D3 router nema WAN port, da li onda mogu napraviti bridge mode sa modemom od Bneta ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Stavljanje gateway-a u bridge mode

Trenutno koristiš najbolju opciju jer si spojen lan-kablom direktno na ruter koji preko koaksa dobija net. Nemože se ništa dobiti bolje sa tim drugim wifi ruterom jer on nema mogućnosti da radi sam jer nema  modem za priključak B-Neta a spajanjem iza postojećeg se može samo lošije dobiti nego što je sad. Ukoliko bi htio da ga koristiš za wifi bilo bi puno gore nego ovako sa lan-kablom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Stavljanje gateway-a u bridge mode
AF139 kaže...

Trenutno koristiš najbolju opciju jer si spojen lan-kablom direktno na ruter koji preko koaksa dobija net. Nemože se ništa dobiti bolje sa tim drugim wifi ruterom jer on nema mogućnosti da radi sam jer nema  modem za priključak B-Neta a spajanjem iza postojećeg se može samo lošije dobiti nego što je sad. Ukoliko bi htio da ga koristiš za wifi bilo bi puno gore nego ovako sa lan-kablom.

 Ne bih se složio. Prije sam imao njihov modem marke Thompson TWGnešto, i nisam imao nikakvih problema u multiplayeru. U međuvremenu su mi zamjenili taj modem i dali ovaj technicolor s kojim sada imam problema (ne samo ja, još sam par ljudi našao s istim problemom i istim Technicolor modemom).

Ako mi ne uspije ovo sa Zyxelom, koji router da si uzmem, a da je jeftin i da ima WAN port *?

10 godina
offline
Re: Stavljanje gateway-a u bridge mode

nisi shvatio...taj drugi bi spojio na postojeći B-Net ruter isto kao što ti je sad spojen PC , dakle samo bi ga umetnio između a sa tim bi se samo usporio protok podataka, Dakle ako je loš postojeći ostaje ti problem i dalje.

Jedino da tražiš  od provajdera da ga zamjeni....

 

 

ps:

" Inače, na gateway je spojen onaj koaksijalni kabel, ne znam jel to igra kakvu ulogu."  ...pa preko tog koaksa i dobijaš internet.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 12:13 (AF139).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stavljanje gateway-a u bridge mode
AF139 kaže...

nisi shvatio...taj drugi bi spojio na postojeći B-Net ruter isto kao što ti je sad spojen PC , dakle samo bi ga umetnio između a sa tim bi se samo usporio protok podataka, Dakle ako je loš postojeći ostaje ti problem i dalje.

Jedino da tražiš da od provajdera da ga zamjeni....

 

Hmm, ako je tako, hoće li htjet zamjenit ako im kažem da imam problema s konekcijom u multiplayer igrama ? nešto moram napravit s tim technicolorom...

15 godina
offline
Stavljanje gateway-a u bridge mode

Ulijećem kao padobranac, ali ipak da se nadovežem (već sam pitao u drugoj temi).

I ja imam isto problem sa predmetnim TC7200 Routerom, nekad zna WiFi konekcija puknuti prema Samsung S4 mobitelu, ali me sad više zabrinjava sljedeće:

 

"Molio bih nekoga tko ima Technicolor TC7200 Router da napravi port forward (port 25565) i sa nekim online servisom provjeri da li mu prolazi test.

 

Do unazad tjedan dana su prijatelji od sina mogli normalno se spojiti na Minecraft server, ali od tada sve što sam pokušao nije urodilo plodom.

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći, tako ću znati da li je nešto do moje mreže ili do Bnet-a, pa mogu zvati ZSK.

 

Ne znam koliko su vjerodostoji ovi online servisi, jer mi ovaj jedan javlja da je sve zatvoreno, ali mi Internet radi normalno:

http://www.t1shopper.com/tools/port-scan/result/

88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 21 (ftp).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 23 (telnet).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 25 (smtp).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 80 (http).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 110 (pop3).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 139 (netbios-ssn).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 445 (microsoft-ds).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 1433 (ms-sql-s).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 1521 (ncube-lm).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 1723 (pptp).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 3306 (mysql).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 3389 (ms-wbt-server).
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 5900 ().
88.xxx.xx.xxx isn't responding on port 8080 (webcache).

 

Ili ovaj drugi http://www.canyouseeme.org/

 

Error: I could not see your service on 88.xxx.xx.xxx on port (25565)
Reason: Connection timed out"

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Stavljanje gateway-a u bridge mode

smeče je taj router. Za ove probleme u multiplayeru sam pokušavao sve cake (napravio statičku ip adresu i stavio ju DMZ, upalio UpNp, otvorio portove za GTAO, ugasio sve vatrozide) i ništa ne pomaže. treba ga mjenjat ili eventualno u bridge modu koristiti drugi router (navodno su tako neki riješili probleme)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stavljanje gateway-a u bridge mode

Koje probleme imaš u Multiplay-eru?

 

Moji klinci igraju LOL, Borderlands, Awsomenauts, TF2, itd. - nisu primijetili neke probleme.

Ping je u granicama normale, iako drugi u stanu još usput gledaju Youtube i/ili TV programe preko Interneta (free lista tu sa Foruma).

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stavljanje gateway-a u bridge mode
Matozan kaže...

Koje probleme imaš u Multiplay-eru?

 

Moji klinci igraju LOL, Borderlands, Awsomenauts, TF2, itd. - nisu primijetili neke probleme.

Ping je u granicama normale, iako drugi u stanu još usput gledaju Youtube i/ili TV programe preko Interneta (free lista tu sa Foruma).

 Copy paste sa GTA V PC teme :

 

"Dakle, problem je što kad igram GTA Online (freeroam), i uđem u neki puni session, ili polupuni session (svejedno), svi igrači redom leftaju nakon 5-10 minuta igranja, i to odjednom (samo počne pisat iznad mape : left, left, left, left, left, left , left, left...) -.- i ostanem samo ja u sessionu."

- da objasnim, izgleda kao da meni drugi igrači nestaju. Zapravo, samo ja nestajem iz sessiona, a oni ostaju.

 

Istina, netko će reći da je problem u igri, ali nije, obzirom da bi onda svi imali ovaj problem i niko nebi mogo normalno igrat. Na PS3-u sam navedenu igru igrao bez problema (al tada sam imao drugi router od Bneta, Thompson TWG850-4).

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 14:58 (AngryBird).
15 godina
offline
Stavljanje gateway-a u bridge mode

I ja sam do prošle godine u 8. mjesecu imao cable modem na koji sam zakačio moj Dlink DIR-655 Router i sve je bilo i radilo OK.

 

Onda sam dobio ovaj Technicolor Cable Router i od tada mi ni torrenti ne rade kako treba.

Skidati sa privatnih tracker-a mogu, ali seed-ati neće, pa imam problema sa HNR-ovima.

Kako kod tebe (i ostalih kolega sa Foruma) rade torrenti/imate li problema?

 

U prošli četvrtak sam pred spavanje na brzinu probao spojiti Dlink DIR-655 Router,

ali nisam ga uspio upogoniti (dupliranje IP adrese i sl.),

nisam imao toliko vremena se pozabaviti sa time, pa sam privremeno odustao.

 

Noob pitanje: imao sam na umu da Technicolor Cable Router "pretvorim" u Cable Modem,

a da Dlink DIR-655 Router odrađuje sve što je nužno (DHCP, Port Forwading, itd.) tj. ono što sada trenutno (loše) radi Technicolor,

ako je to uopće moguće tako postaviti.

Je li moguće uopće to tako napraviti?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 16:29 (Matozan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stavljanje gateway-a u bridge mode
Teoretski je moguce, prakticno bi trebalo, ali ovisi sta se u tom technicoloru da mijenjat.
Najbolje bi bilo prebacit ga u bridge i ugsit mu dhcp. No sad el se to na njemu moze neznam jer ga nemam.
Na techicoloru od vipa tg788vn se nemre nista radit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Stavljanje gateway-a u bridge mode

Ne znam kako to funkcionira i koje protokole koristi b-net, ali kod t-coma je sljedeće: na WAN sučelju označiš opciju pppoe pass through, isključiš DHCP server i connection trigger postaviš na manual. WLAN stavi na disable, također. Njegov LAN1 povežeš s WAN ulazom drugog routera preko kojeg ćeš se spajati na net. Ako drugi router nema WAN ulaz spajaš se na njegov LAN4. Na drugom ruteru promijeniš subnet, dakle ako ti je prvi router npr. 192.168.1.1, drugi postaviš na na 192.168.2.1, upišeš sve potrebne parametre za spajanje na internet, znaći username, password, vrstu spajanja, MTU itd i namjestiš da se spaja automatski. Restartaš oba rutera i to bi trebalo raditi. Ako IP adrese računalima dijeliš fiksno, gateway ti je sada IP adresa drugog rutera a adrese 192.168.2.xxx, ovisi koje ćeš dodijeliti.

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice