Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

poruka: 26
|
čitano: 13.405
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

Zanima me kako bi VPN ili Remote Desktop funkcionirao s opcijom wake on lan?..nisam još u prilici isprobat..koristio bi to za spajanje kompa od doma na komp na poslu..na poslu je t-comov Gigaset SX763 router na koji je spojen komp...na routeru bi podesio dynamic dns i port fowarding tako da se mogu spojit npr. remote desktopom ili vpn-om na taj komp na poslu...naravno wake on lan bi služio da mi komp nije tamo upaljen cijeli vikend samo zato da se ja povremeno spojim..nego bi ga stavio u sleep mode...e sad ne znam da li je potrebno slat one magic pakete ili nešto drugo da se "probudi" komp?...s kojim opcijom bi to uopće funkcioniralo (remote desktop ili vpn) i kako u kombinaciji s ovim routerom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

Pozdrav, ti bi se trebao Remoteati na neko računalo koje je istoj mreži, onda s njega poslati magic pakete.

 

Zanimljivo bi ti bilo pogledati i ovu temu:

http://www.bug.hr/forum/topic/administriranje-it-sustava/wake-on-lan-preko-web-servera/79914.aspx

 

I ovaj svajet od tamo:

http://magicpacket.free.fr/

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2011 15:27 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

Znači nije moguće s udaljenog računala probudit neko računalo u lokalnoj mreži?...opcija da se spojim npr. rdp-om na lokalno računalo koje je već upaljeno i pomoću njega upalim to drugo računlo koje želim probudit nije ostvariva jer su sva računala tamo u sleep modu...znači naglašavam da su sva računala tamo u sleep modu...u tome je problem!

 

Znači ja moram probudit uvijek to jedno računalo u lokalnoj mreži koje će imat podešenu fiksnu IP adresu unutar te lokalne mreže (naravno radi port fowarda koji mi treba za dynamic dns za spajenje remote desktopom)...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2011 16:10 (skymanr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

mogu ce je i to upravno na taj nacin sto si opisao

rdp se spojis na upaljeni komp i pokrenes (http://magicpacket.free.fr/) taj program koji se upaliti ostale kompove

ili mozes napraviti accanut na dyndns.com i u ruteru konfigurirati da ti je otvoren port koji zahtjeva http://magicpacket.free.fr i onda u hostname napises adresu si dobio od dndns.com

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

Ova prvu opciju ne mogu koristit jer kao što rekoh, svi su kompovi tamo u sleep modu.

A što se tiče ove druge opcije...znači kad konfiguriram dyndns i port foward za remote desktop..dodam još jedan port foward u konfiguraciju routera za protokol kojim će se slat magic paketi...i šta onda od doma pokrenem ovu aplikaciju i napišem host name tj, dyndns domenu i ove ostale podatke i to bi onda trebalo radi? jeste te kojim slučajem isprobali?

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2011 21:56 (skymanr).
12 godina
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

da meni je radilo

14 godina
offline
Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

WOL preko interneta ne radi, za remote probaj TeamViewer. Radi odlično.

Nema bombe do napalm bombe
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop
Dodi NAPALMIKUS kaže...

WOL preko interneta ne radi, za remote probaj TeamViewer. Radi odlično.

meni radi!!!

za teamviewer mora imati upaljen komp i mora znati sifru

12 godina
offline
Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

cak i ovo sam testirao si i radilo je

 

http://wakeonlan.me/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop
franciskod kaže...
Dodi NAPALMIKUS kaže...

WOL preko interneta ne radi, za remote probaj TeamViewer. Radi odlično.

meni radi!!!

za teamviewer mora imati upaljen komp i mora znati sifru

Team Viewer može koristit bez šifre, jednostavno registrira računalo pod stalno ime. Jedino što mu još treba je neki način kako da probudi računalo na daljinu.

totus mundus agit histrionem
12 godina
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

ali to se plaća, koliko mislim

14 godina
neaktivan
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

WOL radi preko interneta ali u zavisnosti od tipa routera.
Problem je što se ne radi o klasičnom port forwardu nego o broadcasting-u.
Kada je računalo ugašeno ti ne možeš prosljediti paket na određenu IP adresu (recimo 192.168.1.1) jer ta adresa u tom trenutku ne radi.
Magic paket zato traži MAC adresu umjesto IPadrese.
Recimo ovo radi na D-link routerima.

IP Address :      192.168.1.255  (umjesto 192.168.1.1)
Public Port :       9
Private Port :     9
Traffic Type :     UDP

Kod nekih routera ovakav način upisa ne radi jel bi IP trebao biti u rasponu za ovaj slučaj od 192.168.1.1 - 192.168.1.254
Program sa kojim sa ja radio je ovaj: http://www.depicus.com/wake-on-lan/wake-on-lan-cmd.aspx
Zamislimo za konkretan slučaj:
MAC adresa ti je:  00:19:D1:55:64:62 (na računalu koje treba probuditi)
komandna linija je:
wolcmd 0019D1556462 routernaposlu.dyndns.org 255.255.255.255 9

Naravno da bi opcija "wake on lan" trebala biti omogućena kroz BIOS računala na koji se spajaš i na samim postavkama mrežne kartice.

15 godina
neaktivan
offline
Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

Jasno mi je šta želiš reć...zato i pitam jel netko to isprobavao s sx763...šta to radi sa svim dlink routerima?

 

@franciskod  s kojim routerom to tebi radi? i jesi koristio baš ip adresu računala u port fowardu ili ovo .255 na kraju?

 

Teamviewer neću koristit u ovom slučaju jer se spajam na to računalo s drugim korisničkim računom..i u ovom slučaju je jednostavnije koristit remote desktop...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2011 13:32 (skymanr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

da koristio sam ip od računala koji palim i imam ih fiksne ip

siemens 555 od tcoma

14 godina
neaktivan
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

Pogledaj ovdje: skoro pa rjesenje

 

13 godina
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

Jedino što mu još treba je neki način kako da probudi računalo na daljinu.

Ako se u računalu nalazi modem, jednostavno ga se može uključiti telefonskim pozivom. Potrebno je samo namjestiti postavku u BIOS-u. Tako se ja spajam iz firme na kućno računalo.

15 godina
neaktivan
offline
Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

A ništa onda moram probat s sx763..valjda bi trebalo radit ako radi s 555....

 

@ivo_svetrice zašto djelomično? koliko vidim ovaj čovjek je uspio podesit s sx763

 

A ako to ne uspije..ova opcija s modemom zvuči zanimljivo..mislim najmanji problem ugradit modem u računalo..par desetaka kuna..a koje sve postavke namjestiš (BIOS itd) da bi to radilo? malo detalja

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 1:00 (skymanr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop
skymanr kaže...

A ako to ne uspije..ova opcija s modemom zvuči zanimljivo..mislim najmanji problem ugradit modem u računalo..par desetaka kuna..a koje sve postavke namjestiš (BIOS itd) da bi to radilo? malo detalja

Kod mene pod Power Management Setup ima opcija Wake-Power Up On Ext. Modem. Pretpostavljam da nešto slično ima i kod tebe.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 12:17 (espero).
13 godina
odjavljen
offline
Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

 

Pozdrav svima

evo pokušao sam probat sa svog androida upalit komp pomoću par programa i tutorijala sa youtubea, ali nije upalilo. Imam bnet internet i router mi je Thomson TWG850-4. Zna li netko može li se to? Hvala!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2013 12:43 (osvit).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

1. Ako nisi, moraš aktivirati Wake-on-lan opciju u BIOS-u.

 

2. U Device manageru, u propertiesima mrežne kartice uključiti opciju 'Allow this device to wake the computer'.

 

 

 

3. Na routeru uključiti port forwarding za port 9.

 

4. U aplikaciji na mobitelu, pod IP adresu staviti adresu računala - mora biti fiksna. Eventualno probati sa 192.168.0.255 (ovo sto je zeleno ovisi o IP adresama koje router dijeli uređajima u lokalnoj mreži, ne znam kako je kod tebe, ali bitno je da je na kraju 255).

13 godina
odjavljen
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop
macak kaže...

1. Ako nisi, moraš aktivirati Wake-on-lan opciju u BIOS-u.

 

2. U Device manageru, u propertiesima mrežne kartice uključiti opciju 'Allow this device to wake the computer'.

 

 

 

3. Na routeru uključiti port forwarding za port 9.

 

4. U aplikaciji na mobitelu, pod IP adresu staviti adresu računala - mora biti fiksna. Eventualno probati sa 192.168.0.255 (ovo sto je zeleno ovisi o IP adresama koje router dijeli uređajima u lokalnoj mreži, ne znam kako je kod tebe, ali bitno je da je na kraju 255).

1. nisam je našao, gdje se nalazi u Biosu?

2. To je namješteno OK

3. kako se uključi port forwarding

4.nemam opciju na aplikaciji za IP adresu,aplikacija je PCautowaker

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2013 13:21 (osvit).
13 godina
odjavljen
offline
Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

http://support.microsoft.com/kb/2776718/en-us

 

...ovdje piše da nije podržan wake on lan u Windows 8 kad je ugaše,n nego samo iz hibernate i sleep opcije? Jeli to točno?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop
osvit kaže...

 

Pozdrav svima

evo pokušao sam probat sa svog androida upalit komp pomoću par programa i tutorijala sa youtubea, ali nije upalilo. Imam bnet internet i router mi je Thomson TWG850-4. Zna li netko može li se to? Hvala!

 

 Može, preko teamviewer 9

13 godina
odjavljen
offline
Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

Pozdrav svima

evo namjestio sam postavke u Biosu i device manageru i radi.  Za android ima brdo aplikacija za wake on lan i rade, međutim samo preko private network, ne rade npr. u kafiću sa public wifi ili preko 3 G .Ima li neka aplilikacija za android wake on lan, koja radi preko public wifi ili 3G? HVala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop

Pozdrav, dakle i ja imam problema sa wake on lan-om... Kod mene je problem u tome sto sve radi (zapravo djelomicno radi) u roku par minuta od gasenja PC-a. Ok, iz toga je jasno da bi problem trebao biti u ARP tablici rutera jer se ona brise nakon nekog vremena. ALI ako posaljem magic packet sa racunala iz lokalne mreze, sve radi cak i nakon sto je PC ugasen par sati. S druge strane, ako saljem magic packet s interneta, PC se upali samo u roku nekoliko minuta nakon gasenja, a kad to vrijeme prode, nece da se upali. Nije mi jasno u cemu je onda problem? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wake on LAN i VPN ili RemoteDesktop
kikicacool kaže...

Pozdrav, dakle i ja imam problema sa wake on lan-om... Kod mene je problem u tome sto sve radi (zapravo djelomicno radi) u roku par minuta od gasenja PC-a. Ok, iz toga je jasno da bi problem trebao biti u ARP tablici rutera jer se ona brise nakon nekog vremena. ALI ako posaljem magic packet sa racunala iz lokalne mreze, sve radi cak i nakon sto je PC ugasen par sati. S druge strane, ako saljem magic packet s interneta, PC se upali samo u roku nekoliko minuta nakon gasenja, a kad to vrijeme prode, nece da se upali. Nije mi jasno u cemu je onda problem? 

 problem je ARP tablica rutera, svaki ruter ima mogućnost trajnog zapisa u ARP (permanent). Ako ne možeš ti upisati, može tvoj operater.

Kublach
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice