Wifi problem - brzina interneta dramatično padne

poruka: 6
|
čitano: 4.641
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Wifi problem - brzina interneta dramatično padne

Imam bežični ruter i s laptopom spojim se na wifi. Sve normalno radi, ali nakon nekog vremena(otprilije jednom u dan ili dva) internet mi se skroz uspori. Ping postane jako dug i na kraju bude timeout tako da imam puno izgubljenih paketa.

Restartam ruter-ništa

Stavim najnoviji firmware rutera-ništa

Na laptopu se isključim s interneta i ponovno uključim-ništa

Instaliram najnoviji intel driver za windows 8-ništa

Adapter-Properties-Power Managment- isključim Allow the computer to turn off the device to save pover-ništa

Tek kad isključim i ponovo uključim wifi adapter (airplane mode ON/OFF) brzina interneta mi se vrati i sve bude normalno.

 

Zanima me je li to hardverski problem ili je softverski nešto sjebano u win8.1 ili intel driveru. Nemam problem s spajanjem na internet i signal za wifi je uvijek jak.

Laptop: lenovo g50-70

OS: windows 8.1 pro

wifi kartica: intel dual band wireless-ac 3160

ruter: neki tompsonov od bneta na kojeg sam spojio tp-link wireless

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi problem - brzina interneta dramatično pad

Jel mi može itko pomoć?

Je li problem s wifi karticom?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi problem - brzina interneta dramatično pad
karlo1700 kaže...

Imam bežični ruter i s laptopom spojim se na wifi. Sve normalno radi, ali nakon nekog vremena(otprilije jednom u dan ili dva) internet mi se skroz uspori. Ping postane jako dug i na kraju bude timeout tako da imam puno izgubljenih paketa.

Restartam ruter-ništa

Stavim najnoviji firmware rutera-ništa

Na laptopu se isključim s interneta i ponovno uključim-ništa

Instaliram najnoviji intel driver za windows 8-ništa

Adapter-Properties-Power Managment- isključim Allow the computer to turn off the device to save pover-ništa

Tek kad isključim i ponovo uključim wifi adapter (airplane mode ON/OFF) brzina interneta mi se vrati i sve bude normalno.

 

Zanima me je li to hardverski problem ili je softverski nešto sjebano u win8.1 ili intel driveru. Nemam problem s spajanjem na internet i signal za wifi je uvijek jak.

Laptop: lenovo g50-70

OS: windows 8.1 pro

wifi kartica: intel dual band wireless-ac 3160

ruter: neki tompsonov od bneta na kojeg sam spojio tp-link wireless

 Najbolje kreni od software, napravi backup na ekterni hdd i onda vrati win na tvorničke postavke, ako to ne ide onda se posavjetuj s nekima koji imaju već taj problem ili sličan, ja ne koristim wi-fi već sam ethernet kabel pa nisam baš full u ovom području, ugl kreni od temelja 

CoolerMaster Support
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi problem - brzina interneta dramatično pad

Hvala na odgovoru. Nemam eksterni hdd pa mi je restartiranje windowsa mali problem. Samo bi htio znat je li itko ima ovakav problem, odnosno trebam li zbog wifi kartice slat laptop u servis (i nemat laptop misec dana).

16 godina
neaktivan
offline
Wifi problem - brzina interneta dramatično padne

Upravo je ovo bio glavni razlog zašto sam sa novog Lenovo laptopa deinstalirao Win 8.1 i instalirao Win 7. Toliko su sa tom tobožnjom štednjom energije pretjerali da ista uzrokuje probleme u radu hardwera (mrežna, USB3 ...). Sada sve ide kako treba.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi problem - brzina interneta dramatično pad

Aha znači problem je u windowsu. Hvala na odgovoru

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice