Wifi ruter tcom i optima zajedno pitanje?

poruka: 7
|
čitano: 7.015
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Wifi ruter tcom i optima zajedno pitanje?

Trebam savjet naime istekao me t-com ugovor pa sam presao na Optimu.U postojeci siemens wifi ruter koji mi je ostao od t-coma sam upisao podatke za spajanje na optimu i sve mi radi ok tako da sad imem wi fi ruter od optime neiskoristen a kako imam komp u dnevnoj i jos jedan u radnoj sobi koji se spaja pomocu d.link wifi usb-a a signal nije bas super dali mogu nekako u taj komp u radnoj sobi staviti neiskoristen optima wifi ruter da ga ustekam s mreznim kabelom u komp a da se on wifi-em spaja na glavni ruter koji mi je u dnevnoj sobi?koliko je to komplicirano podesiti i dali bih dobio sto na signalu i brzini ako netko zna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Wifi ruter tcom i optima zajedno pitanje?

da li si siguran da ti radi t-com router na optimi? o kojim se routerima radi? naime, t-com koristi adsl annex B standard, a optima annex A pa to zapravo nebi trebalo radit

Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Wifi ruter tcom i optima zajedno pitanje?

Da bi to napravio router ti mora podržavati "client mode" kojim se zakači na Access Point.

Velika je vjerojatnost da taj router to nema.

 

Koji routeri su točno u pitanju (model)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi ruter tcom i optima zajedno pitanje?

Ulogirao sam se na postojeci t-com router i promijeni username i pass te stavio od optime i nakon toga mi je speedtest.net pokazao kao provajdera optimu i news group acc nije radio dok nisam promijenio acc na optima news server tako da sam iz toga zakljucio da surfam preko optime.Na user stranicama optime se nista ne vidi tj.sve postavke tamo kao treba aktivirati sto sam mislio da je ucinjeno automatski kako sam potpisao i u ugovorima, znaci uopce nemam pregled potrosnje i bespla telefonskih minuta preko njihove user podrska stranice.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi ruter tcom i optima zajedno pitanje?

Router od t-coma je Gigaset SX763 wlan, a pd optime TP-link TD-W8901GB.

12 godina
offline
Wifi ruter tcom i optima zajedno pitanje?

imam i ja taj router od Optime i nema opciju da bude wireless repeater... kolko se sjećam, nema ni SX763 ali uvijek možeš otvoriti opcije od routera pa vidjet pod wireless da li se nudi tako nešto...

svakako bi ti preporučio da staviš TP-Linka za router koji će dizat vezu na Internet jer je puno pouzdaniji od Siemensa (sa T-Com firmware)

Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi ruter tcom i optima zajedno pitanje?

Siemens od T-coma mi je pouzdano radio 2 godine, veza nije pukla nikad.Kod kuce su stalno na netu 2 kompa + par sati dnevno laptop i mobitel sve preko wifi-ja i sve radi uredno za sada.nisam jos stigao pogledati opcije od routera pa javim ako radi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice