WIFI signal u obiteljskoj kući

poruka: 18
|
čitano: 18.129
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
WIFI signal u obiteljskoj kući
Trebam jedan savjet za pojačavanje bežičnog signala u obiteljskoj kući. Kuća se sastoji od prizemlja i kata. Na katu se nalazi Iskonov- ZyXEL P2601HN-F3 (DUO TOP 10) i bežični signal na katu je OK. U prizemlju je već druga priča, signala gotovo da i nema.
Iz routera sam provukao LAN kabel do prizemlja kuće i na taj način povezao PLAZMU- SMART TV.
Na koji način pojačati WIFI signal u prizemlju kuće?

HVALA
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WIFI signal u obiteljskoj kući

Preseli ruter na bolje mjesto, to je uvijek najbolje rjesenje.

Ako nisi u mogucnosti, stavi kod TV-a dodatni ruter, imas tp-link wr740n za 110-120 kuna. Ustekas kabel u njega, drugi u plazmu, iskonfiguriras ruter i rjeseno prizemlje.

 

 

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
9 godina
neaktivan
offline
Re: WIFI signal u obiteljskoj kući

Pošto sam laik u ovom području, možeš li mi objasniti na koji način je potrebno iskonfigurirati ruter?

Ili postoji opcija da se riješi signal s nekim od ovih uređaja?

 

http://www.edigital.hr/powerline-adapter/zyxel-pla4231-500-mbps-powerline-wireless-n-extender-p348979.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 13:01 (Vedran33).
11 godina
offline
Re: WIFI signal u obiteljskoj kući

Ne treba ti Powerline, kad si već dovukao LAN kabl do prizemlja.

Samo spoji ruter na taj LAN kabel, a sve ostale uređaje na taj ruter.

 

Konfiguriraš ruter u smislu da si podesiš hoće li taj ruter davati WLAN mrežu ili ne.

 

PSN - DeniZg80
16 godina
neaktivan
offline
Re: WIFI signal u obiteljskoj kući

Ili probaj s nekim WIFI extender-om

http://stronglifts.com/5x5/
11 godina
offline
Re: WIFI signal u obiteljskoj kući
Groza kaže...

Ili probaj s nekim WIFI extender-om

 Bit će mu ping loš, što bi ga moglo smetati ako mu Internet treba za igranje.

Šteta da to uzima ako je već dovukao LAN kabel.

PSN - DeniZg80
15 godina
offline
Re: WIFI signal u obiteljskoj kući
Groza kaže...

Ili probaj s nekim WIFI extender-om

Ma pusti te gluposti.

Za 100 kuna ima drugi ruter i vozi.

Repeater pizdarije su samo to, pizdarije.

 

http://www.nabava.net/routeri__750/tp-link-router-tl-wr740n-wireless-1x-4x__3824751

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 13:39 (Ante).
9 godina
neaktivan
offline
Re: WIFI signal u obiteljskoj kući
DeniZg kaže...

Ne treba ti Powerline, kad si već dovukao LAN kabl do prizemlja.

Samo spoji ruter na taj LAN kabel, a sve ostale uređaje na taj ruter.

 

Konfiguriraš ruter u smislu da si podesiš hoće li taj ruter davati WLAN mrežu ili ne.

 

OK. Znači nije potrebna nikakva druga konfiguracija osim uključivanja WIRELESS-a na ruteru?

Nema veze što nije podešen na ISKON mrežu, poput onog glavnog ZYXEL-a?

 

 

12 godina
offline
WIFI signal u obiteljskoj kući

ZyXEL je smece od routera i nikako to ne mozes ispraviti osim zamjenom routera. Imao sam nedavno istu situaciju, isto kod Iskona, Zyxel router je jedva slao signal do sobe odmah pored moje. I nema nikakvih opcija za pojacavanje signala; zamjenio za Siemens Gigaset 763 (tako nesto, ne znam tocno ime, nisam doma :) ) i taj ruter na 25% sending power salje signal savrseno u krugu 10 metara. A da ne pricam da je i po svemu drugom bolji. Zovi Iskon i trazi zamjenu rutera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: WIFI signal u obiteljskoj kući
Vedran33 kaže...
DeniZg kaže...

Ne treba ti Powerline, kad si već dovukao LAN kabl do prizemlja.

Samo spoji ruter na taj LAN kabel, a sve ostale uređaje na taj ruter.

 

Konfiguriraš ruter u smislu da si podesiš hoće li taj ruter davati WLAN mrežu ili ne.

 

OK. Znači nije potrebna nikakva druga konfiguracija osim uključivanja WIRELESS-a na ruteru?

Nema veze što nije podešen na ISKON mrežu, poput onog glavnog ZYXEL-a?

 

 

 To je to. Uštekaš LAN kabl u novi ruter i on ima Internet.

Kako će ga on dalje slati na druge uređaje, ovisi od tvojim željama i postavkama rutera (isto samo preko LAN kabla ili i bežično).

 

Razlika u odnosu na glavni Zyxel je ta što ako u novi ruter uštekaš TV receiver (ako imaš IP TV preko Iskona), vjerojatno TV receiver neće raditi tj. davati TV programe. Možda se i to može podesiti otvaranjem portova na novom ruteru, ali nisam siguran.

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 15:13 (DeniZg).
9 godina
neaktivan
offline
Re: WIFI signal u obiteljskoj kući

Nemam Tv preko Iskona, wireless mi je potreban isključivo za laptop, tablet...Dok funkcju SMART TV bih koristio putem kabela. Znači osnobvno korištenje, nikakve online igrice i sl...

14 godina
offline
WIFI signal u obiteljskoj kući

ZyXEL-i znaju biti problematični što se tiče wirelessa, ako ti je slab signal u blizini routera traži drugi.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
WIFI signal u obiteljskoj kući

Postovani, nemama neko znanje na ovom polju te bi molio da mi pomognete. Naime htio bi da dijelim signal bezicnog interneta sa komsijom cija je kuca od moje udaljena oko 30m. ja imam antenu od operatera 5,4 GHz i racunar mi je spojen kablom. da li bi postavljanjem routera npr. D-Link  DIR 655 komsija mogao da hvata signal odnosno sto mi savjetujete, koju semu?

HVALA

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
WIFI signal u obiteljskoj kući

Postovanje,neka mi izvine autor sto upadam sa pitanjem,jer nisam htio radit novu temu... Dakle ako bi mi netko mogao objasnit,meni u goste dolaze neki rođaci koji zive kad ispod,i oni nemaju internet,dakle na meni je da im dam da koriste moj WIFI na njihovom laptopu,mobu nez.. Dakle radi se o tome dali je moguce da preko Wifi oni mogu gledat sto ja pretrazivam na netu,datoteke,slike i ostalo?...

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2015 18:45 (Fly598).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WIFI signal u obiteljskoj kući
Fly598 kaže...

Postovanje,neka mi izvine autor sto upadam sa pitanjem,jer nisam htio radit novu temu... Dakle ako bi mi netko mogao objasnit,meni u goste dolaze neki rođaci koji zive kad ispod,i oni nemaju internet,dakle na meni je da im dam da koriste moj WIFI na njihovom laptopu,mobu nez.. Dakle radi se o tome dali je moguce da preko Wifi oni mogu gledat sto ja pretrazivam na netu,datoteke,slike i ostalo?...

Recimo da mogu, ali sigurno nece jer ne znaju dovoljno.

Tak da se ne trebas opterecivat s time.

Jednostavno im daj sifru koja nije ispravna i reci da tebi radi, problem rjesen. Dosli su u goste, ne na internet.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
8 godina
offline
WIFI signal u obiteljskoj kući

Moze li pomoc molim vas.. dakle u avastu sam skenirao kao nesto kucne prijetnje jer sam htio vidjet tko mi je na wifi-u pronasle su se dvije ip adrese jedna mi je poznata od Tehnicolora je mislim da je to od modema.. i jos jedna bezimena samo IP pise.. u kuci mislim da sam ja jedini spojen i to preko kabela od modema do kompa.. isao sam u cmd i nisam nasao ovu ip adresu jedino ovu od Tehnicolora.. dali je to netko drugi mi na wifi-u ili je to nesto drugo...

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 14:51 (Fly598).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
WIFI signal u obiteljskoj kući

Router će se nalaziti u prizemlju paralelne kuće (stana) sa mojim stanom u prizemlju na udaljenosti od cca.10 metara, s napomenom da između dva objekta nema nikakvih fizičkih prepreka.

Zanima me kako da postignem kvalitetni wifi signal u svome stanu, da li mi treba neko pojačalo signala ili slično !?

Napominjem da sam po ovom pitanju totalno neinformiran ! Molim za pomoć !

Unaprijed hvala !

Darko Sikirica
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
WIFI signal u obiteljskoj kući

!! Kupio sam edimax wi fi pojacivac!! Napravio sam sve kako kazu uputstva, ali naravno postoji problem!!! Pa vas molim za pomoc!! :)))

Evo ovako. lap top mi ocitava pojacivac imam signal ali nemam mrezu..tj da pojednostavim imam signal ali ne mogu surfat po netu..a to valjda znaci da ne propusta podatke.

Moje pitanje je: Kako pravilno ga spojit na postojecu mrezu putem wirelessana postojeci ruter(glavni) jer ima tu opciju rada.

Ako vam je lakse za skuzit o cem pricam kad pogledam dole na stanje mreze imam onaj mali zuti trokutic..A do sad mi se to obicno pojavljivalo kad mi ruter nije prihvatio ip adresu

(ispravite me ako nes krivo pisem)

 

hvala

 

p.s. HITNO neki odg molim!!!! :) ;)

fali
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice