000...003 file , .Avi Problem

poruka: 21
|
čitano: 2.153
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
000...003 file , .Avi Problem
  • Dobar dan svima. Imam jedan problem i lagano već ludim. Prijatelj mi je donio hard disk na kojem se nalazi neki stari "video uradak " , u biti 2 file s ekstenzijom AVI video , koja traju po sat vremena(a zauzimaju svega 400 mb, da je ne znam kakva kompresija ne može biti takvo, + snimano je 2002 godine ) i dosta temp fileova s ekstenzijama od 000...003. Kada se pokrene preko VLC playera samo pušta audio.  Uz malo googlanja sam skužio o čem je riječ, fileovi su kao <splitted> i sad ih treba spojiti ponovno. Naletio sam na 3 softwarea kao što su HJ split, FileJoiner i 7-Zip File manager. Sa svima sam oprobao sve moguće kombinacije : 

 

a) Spojiti sve - Dobije se samo jedan file od 30GB koji se ne može otvoriti ni winRar-om nit bilo čim drugim (playeri i slično) .

b) Spojiti samo fileove s ekstenzijom 000-003.  - Opet se dobije tako jedan file koji se ne može otvoriti.

c) Spojiti temp1 i temp 2, s pir kas 1. i temp3, temp4 s pir kas2. - isto ništa.

d) Ne znam ni ja više, ugl sve moguće kombinacije sam oprobao i ništa nije dalo rezultata. WinRAr uvijek izbacuje poruku da je "koruptiran" arhiv, damaged ili unknown. 

 

Zato se odlučih obratit vama braćo i sestre, valjda je se netko od vas susretao s ovim. Unaprijed hvala svima koji odvojite malo vremena. Ja se "tarem" s ovim već dan vremena i stvarno ne mogu više.  P.S. Ispričavam se na svim gramatičkim greškama ( mea culpa ) i ako je ružno formatirano, prvi mi je post.   Slika Foldera : (zanemarite Adobe...) : 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 11:45 (davakrava).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
000...003 file , .Avi Problem

Za početak pokušaj pokrenuti .001 sa vlc om, pa ako se što pokreće javi ovdje. Inače bi trebao sve te .00* fajlove extractati sa winrarom.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Prikaže jednu sliku, tj jedan frame i onda traje još jedno sekundu nešto zbrkano : na slici prikazano. Ne dopušta mi ništa extractat, izbacuje poruku da je nepoznato ili šta već. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 12:04 (davakrava).
16 godina
moderator
online
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Što ti MediaInfo kaže za video kodek od ovih AVI datoteka?

9 godina
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Slika govori 1000 riječi, media info govori nešto, avg govori da mi je mediainfo donijelo par malware-a  itd :D

16 godina
moderator
online
Re: 000...003 file , .Avi Problem
davakrava kaže...

Slika govori 1000 riječi, media info govori nešto,

Govori da je video u tim AVI datotekama kodiran DV kodekom, kakav se koristi kod miniDV kamera, samo što se kod njih koristi bitrate od 25 Mbit/s, a ne 1 Mbit/s. Tako da ili ti te AVI datoteke ne traju sat vremena ili su gaaaaadno oštećene. Probaj još recimo reproducirati u PotPlayeru.

 

Što se tiče ovih temp fajlova... Probaj prvom promijeniti nastavak - prvo u AVI, a poslije možda u neki drugi, pa ga onda probaj reproducirati ili pogledati s MediaInfom. Problem je to što ne znaš kako su te temp datoteke nastale. Je li to neka arhiva rascijepana na više dijelova? Je li to AVI ili kakva druga datoteka rascijepana na više dijelova? Probaj s HEX editorom otvoriti prvu ili neku od prvih takvih datoteka i vidjeti što se nalazi na samom početku - možda ti to pomogne u identifikaciji.

 

davakrava kaže...

avg govori da mi je mediainfo donijelo par malware-a  itd :D

Instalirao ili samo ponudio da instalira? 

9 godina
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Ne znam ni ja baš puno više od tebe. Frend donio, ima foto studio, slika i snima svatove.  Da citiram " On je meni ovo donio , neka fešta u nekom selu , oni su to nešto snimali i kad su trebali saveati računalo im se pokvari" ugl sve je to šturo objašnjeno. Sumnjam da je taj ko je snimao razdjelio fajlove. Ne znam, ja kad opkrenem čuje se audio par minuta onda ide tišina, sad ne znam je li cijelo vrijeme tišina, ali piše da je trajanje sat vremena obje. Probati ću skiniti ali sumnjam da će pomoći. Aj pa ti javim ubrzo šta je bilo. hvala. 

9 godina
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Dakle : Kada sam promjenio prvi u .avi, prikaže se 1 sličica i onda poblesa sve, kao i na drugoj slici. MediaInfo kaže : slika 1. a Hex Editor "kaže " : slika 2. Ja pretpostavljam da je to sve bio neki snimak , i samo en znam je li sve bilo u jednom komadu ili dva komada, + pojma nemam kako bi to spojio sve. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem
mbaksa kaže...
davakrava kaže...

Slika govori 1000 riječi, media info govori nešto,

Govori da je video u tim AVI datotekama kodiran DV kodekom, kakav se koristi kod miniDV kamera, samo što se kod njih koristi bitrate od 25 Mbit/s, a ne 1 Mbit/s. Tako da ili ti te AVI datoteke ne traju sat vremena ili su gaaaaadno oštećene. Probaj još recimo reproducirati u PotPlayeru.

 

Što se tiče ovih temp fajlova... Probaj prvom promijeniti nastavak - prvo u AVI, a poslije možda u neki drugi, pa ga onda probaj reproducirati ili pogledati s MediaInfom. Problem je to što ne znaš kako su te temp datoteke nastale. Je li to neka arhiva rascijepana na više dijelova? Je li to AVI ili kakva druga datoteka rascijepana na više dijelova? Probaj s HEX editorom otvoriti prvu ili neku od prvih takvih datoteka i vidjeti što se nalazi na samom početku - možda ti to pomogne u identifikaciji.

 

davakrava kaže...

avg govori da mi je mediainfo donijelo par malware-a  itd :D

Instalirao ili samo ponudio da instalira? 

 Pošto sa vlc-om otvara .001 fajl onda to najvjerojatnije nije arhiva nego je video datoteka rascijepkana na više dijelova. Po mogučnosti oštećena (pošto prva datoteka traje samo 1 sekundu (inače bi trebala trajati neš duže, ovisno o vremenu trajanja čitavog filmića).

 

Pokušaj s ovime: http://www.hjsplit.org/

 

Btw. od oka bih rekao da se radi o 4 fajla (zbog različitog naziva, ali ne mora biti tako).

 

Bilo bi dobro da pitaš frenda da ti detaljnije objasni kak se to dogodilo, i dal su otvarali te snimke s nekim od programa ili kako su prebacivali to na računalo?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 17:23 (zerocool12).
16 godina
moderator
online
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Ako ništa drugo, sad bar znaš da su ti ti temp fajlovi videozapisi s DVCPRO kodekom. Moguće je da su to privremeni (keširani) zapisi za preview u Premiereu. E sad... Ako su oni prije bili jedna datoteka, onda bi ih trebao natrag spojiti u jednu datoteku. Odmah da ti kažem da mi to ne liči na AVI datoteku, jer AFAIK avi datoteke počinju s RIFF, znači kad datoteku otvoriš s hex editorom, prva četiri slova AVI datoteke trebala bi biti RIFF.

 

Ta prva datoteka ti i jest mala. Pokušaj preimenovati temp2.000 u temp2.avi pa onda vidjeti. Ili možda još bolje, spoji temp2.000, temp2.001, temp2.002 i temp2.003 u jednu datoteku, kojoj ćeš promijeniti nastavak u .AVI - s obzirom na veličinu reklo bi se da je to prije bila jedna velika datoteka koja je cijepana na dijelove veličine 4 GB ili radi toga jer je bila spremana na FAT32 datotečni sustav ili zato jer je program koji ju je stvarao 32-bitni.

 

Morat ćeš se sam pozabaviti s tim. Ne nadaj se previše, jer ne znaš što je doista napravljeno s tim datotekama.

9 godina
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Ma u biti u tom folderu je samo taj video trebao biti, ali se zbrkalo, da ne lajem. Probao sam već time, ništa... Ne znam, ova dva fajla s prve slike, tj prikaz foldera su jedino što ima što se može reproducirati, al u biti smao audio, iako media info govori da ima i video :S Ne znam više popizdih, umjesto da učim za ispit tarem se s ovim. Ma ne zna ni on skoro ništa više od mene, pošto je to radio tamo neki  lik, i koji bi sad da mu se to napravi kao snimka, i zove cijeli dan svaki dan. Oni su to samo dobili. Ugl nemam pojma više ništa. Triba sve to šamarat, kao da je science fiction snimiti nešto i prebacit na komp :S 

9 godina
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Aj sad ću ih spojit pa ću oprobati. Thanks. 

16 godina
moderator
online
Re: 000...003 file , .Avi Problem

A gle - to nisu izvorni fajlovi, to su vjerojatno keširani/preview fajlovi. Ti fajlovi ni ne bi trebali postojati - njih je vjerojatno kreirao Premiere i kad se završi s montažom, onda se ti fajlovi pobrišu jer onda više ničemu ne služe.

9 godina
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Hmm, kužim , ali šta je onda s ove dvije avi datoteke što traju sat vremena, koje su u biti samo audio? Kako su "odvalili " sliku?  

16 godina
moderator
online
Re: 000...003 file , .Avi Problem
davakrava kaže...

Hmm, kužim , ali šta je onda s ove dvije avi datoteke što traju sat vremena, koje su u biti samo audio? Kako su "odvalili " sliku?  

Možda su ti fajlovi nastali za vrijeme renderiranja, s tim da se prvo zakodirao zvuk (pa se zato u njima i nalazi zvuk), i onda se video ih ovih temp fajlova trebao pridružiti zvuku u AVI fajlovima? Možda je došlo do neke greške prilikom renderiranja pa su zbog toga onda ostali ti AVI fajlovi sa zvukom i temp fajlovi s videom? Meni ti to tak izgleda...

9 godina
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Ne znam, probao sam sve spojiti u jedan file - bude neka 000 file. Probao sam pokrenuti audio u vlc i samo ubaciti neki tmp, i pojavi se jedna sličica i onda poblesa sve i prekine. Sad mi je palo napamet, sve ću ovo joinati u jedan file, i promijenit mu ekstenziju u .avi pa oprobati pokreniti , ako ne htjedne gasi čupaj :P 

16 godina
moderator
online
Re: 000...003 file , .Avi Problem
davakrava kaže...

Ne znam, probao sam sve spojiti u jedan file - bude neka 000 file. Probao sam pokrenuti audio u vlc i samo ubaciti neki tmp, i pojavi se jedna sličica i onda poblesa sve i prekine. Sad mi je palo napamet, sve ću ovo joinati u jedan file, i promijenit mu ekstenziju u .avi pa oprobati pokreniti , ako ne htjedne gasi čupaj :P 

Pazi što spajaš u jedan fajl - spaja u jedan fajl samo po principu tempx.* - znači sve temp2.* u jedan fajl, sve temp3.* u drugi.

9 godina
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Aha, evo sad ću oprobati, a oću li im dodavati ikakvu ekstenziju kao .avi iil samo ostaviti da budu i dalje 000 fileovi? 

16 godina
moderator
online
Re: 000...003 file , .Avi Problem
davakrava kaže...

a oću li im dodavati ikakvu ekstenziju kao .avi iil samo ostaviti da budu i dalje 000 fileovi? 

Ako ne radi na jedan način, probaj na drugi. 

9 godina
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem

Ma kakvi, nema boga. Neću se više zamarati. Tebi hvala na pomoći, recimo da je ovo broken i živio 

15 godina
offline
Re: 000...003 file , .Avi Problem
davakrava kaže...

..kad su trebali saveati računalo im se pokvari" ugl sve je to šturo objašnjeno...

 -ponoviti capture/kazeta.. jer ovo sigurno nisu ispravni fileovi za DV.

btw, ovisi o modelu i softwareu za capture, neki prebacuju preko USBa i cjepkaju dok se instaliran codec/soft brine o spajanju ali to je tad ograničeno na to računalo (soft), pošto su ovo samo tempovi/smeće/premali tko zna.. bitni su capture fileovi, ne premierovi tempovi. Ideja da će brže biti neko spašavnje je pogrešna, jedino ako su kazetu već obrisali (tad plaćaju danak amaterizmu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice