0xc000000f error pri bootanju

poruka: 5
|
čitano: 1.313
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
0xc000000f error pri bootanju

Pozdrav, ovakva je prica, imam lenovo t530 thinkpad i nekidan sam iso upgradeat windowse iz 7 u 10. Desetka mi je radila nekih 3 dana i to vrlo slabo, sustav je freezo svaki moment i nakon sto sam instaliro drivere, pa sam odusto od toga i vraco sam na win 7 pomocu recovery-a koji mi je trajao 10 dana nakon sto sam instaliro win10.

 

Problem je nasto sto win 7 nije mogo ponovo bootat, tj nije ga vise ni bilo (iz ne znam kojeg razloga).

Windowsi su bili original, al posto je laptop star ima vec 4-5 godina serial key il tako nesto je izgubljen.

 

Zanima jel postoji mogucnost spasit fajlove na disku (nazalost imo sam samo jednu particiju, posto nemam iskustva sa instaliravanjem windowsa i slicno).

F_ _ _ my LIFE
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
0xc000000f error pri bootanju

Uzmi neku linux distru ili Hirens boot CD,pa probaj iz mini Windowsa ili Linuxa povuci podatke...ako ti ih nije recovery pregazio....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 0xc000000f error pri bootanju
okay stavio sam hirens boot na usb tako da se ponasa kao cd (proso sam tutoriale) ali pri bootanju se ne javlja menu za bootanje mini windowsa, procito sam negdje da je mozda problem u sata controlleru ako je ahci mode, pa bi se trebalo to promijenit u IDE, probao sam i to ali kad stisnem da promijenim ne nudi mi nista osim ahci i compatibility mode, probo sam bootat sa compatibility modom, ali i dalje ne boota hirensa. sta sad da radim nemam pojma, ako ima tko ideju pomagaj
F_ _ _ my LIFE
15 godina
offline
0xc000000f error pri bootanju

Izvadi taj disk iz računala, spoji ga na neko ispravno računalo i probaj mu pristupiti. Ako mu nije spurena particijska tablica, trebao bi doći do podataka koji su ti bitni. Ako mu ne možeš pristupiti, nego dobiješ onu odvratnu poruku da ga trebaš prvo formatirati, pozdravi se...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 0xc000000f error pri bootanju

000f .. hdd je vjerojanto ispravan, uobičajena greška = killswitch (licenca). Nešto se spetljalo upgrade-restore... i najlošije što klasičan repair s boot medija ugl ne pomaže...

''ali'' ipak, prvo ubaci (pošto želiš w7) install medij win sedmice, prođi repair/autofix.. možda pomogne.

+rollback i recovery nisu baš iste stvari, reako bi da si pogrešnim odlukama (iz sasvim pogrešnih zaključaka) jednostavno zbrljavio boot+licencu.

i naravno, može biti kvar hdda neovisno što ja sad lupetam :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice