AutoCad hardware acceleration uključivanje problem

poruka: 11
|
čitano: 5.984
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
AutoCad hardware acceleration uključivanje problem

Zdravo,

 

Kada crtam u AutoCadu 2012 događa se lagging koji nevjerojatno iritira, na službenim cadovim forumima kažu da je problem u hardware acceleration-u i da ga trebam usključiti, no u mom cad-u to uopće nije dozvoljeno,nego ondje stoji crveni trokutić.

 

CAD je naravno krekiran:) Laptop mi je na Win8, imam Intelovu grafičku i updateovi bi trebali biti svi okej.

 

Tenks unaprijed na pomoći! 

 

ps:prvi put otvaram temu,nemojte biti prestrogi samnom :)))

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AutoCad hardware acceleration uključivanje pro

klik.. za13, provjeri za 12.

- btw, intelica inače nije u takvom kontekstu, Quadro/Fire.. ali danas radi i obična đifors.. CUDA/OGL.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: AutoCad hardware acceleration uključivanje pro

haha ja sam student arhitekture i ovo što sam čitala bio je kineski za mene :) ne vjerujem da je u grafičkoj problem.

 

crtam običan 2D i trenutno nije ništa komplicirano,svega par linija, i bilo koja grafička i komp bi to bez problema trebali odraditi. Ovaj komp je nov(HP probook 450) i ima 8gb RAM-a i novi i7. Jedino što mi pada na pamet da je možda cad koji sam instalirala pun bugova, krek loš ili pojma nemam što više. 

 

Užasno je teško crtati u njemu trenutno, najviše je izraženo kada treba obične lineove povlačiti, cursor se sav trese i kasni.

15 godina
offline
Re: AutoCad hardware acceleration uključivanje pro

12 je losa verzija ionako, previse bugova pogotovo s blokovima i bolje je bar 13 nabavit (posto se koristis tom sivom verzijom, iz nekog cudnog razloga, vjerojatno nemas ni hotfixeve a bez njih obican blok edit ti moze napraviti problem).

A inace mozes se zaletit na 5ti kat i pitat one koji znaju sve o acad; ima ih cijela ergela izmjenicno s generacijama a neki su i stalni - mozda i objasne da mozes dobiti besplatno i legalno autocad dok si na fakultetu.

15 godina
offline
Re: AutoCad hardware acceleration uključivanje pro
m&martina kaže...

..ne vjerujem da je u grafičkoj problem.

..

 -ovo nije 'vjerska' tema. Naravno da je grafička bitna stvar, driver pa tad i opcija izbora HW akceleracije. To što koristiš 2D je skoro nevažno, ispod haube se (posljednjih godina, od Viste nadalje) HW-acc (GPU) korisit za sve, browser, igre, acad, video.. banalno npr flashplayer. Danas bez 'pravog' GPUa skoro da nema ni browsanja, dok se sam win GUI oslanja na npr AERO a to je 2D/3D HW tj VGA koju strpamo pod GPU. Zato tamo i posotji tablica, ne zato jer netko nešto vjeruje (npr nema tablice za miša.. pa ni printer/ploter). CPU se u takvim stvarima ne može mjeriti s brzinom GPUa tj tad se GPU koristi kao cooprocessor koji je upravo specijaliziran za sve što ti padne napamet, ono što je nekad radila posebna (specijalizirana) VGA (potraži npr termine Quadro/Tesla.. Tesla npr čak nema priključak za monitor je uopće nije VGA) a tad ćeš vidjeti da je upravo ACAD jedan od programa (za razliku od npr Worda koji samo koristi GUI na nivou OSa) koji upravo to traži.

Pogledaj npr najjeftinije/najskuplje workstatione npr HP-Z i sl. koa recomended za ACAD, pogodi koja komponenta će biti upravo tad različita u odnosu na npr uredski PC. Bit će neka Quadro, koja je cijenom kao kompletan PC.. a ona ima drivere upravo za (?) da, za ACAD..

-usporedba, što je ACAD, što je igra-3D gaming? Koja je razlika? .. zapravo je nema (osim u pravilu 2x količina VRAMa i preciznosti 8-10-12 bit što je stavr drivera, osim što tebi treba samo 2D... ostalo je identično. Engine je engine.

-naravno, acad12 možda nema neki support (jer to nekad nije bilo tako kao danas, nema ni stariji CS-2-3.. ali ima CS6 i ostali soft novije generacije), tako da možda moraš na ver.13.. ili radiš na 'starinski' način preko CPUa..

 

-što misliš, npr pointer miša, crta li ga CPU ili VGA? To je hw-acc. iz prastarih dana, jednako tako spominješ 'obične lineove'.. i sve trese, kasni. Dali bi tad GPU to radio brže? (ne ulazeći dali je nešto drugo problem, usko grlo, malware, disk... itd. do same verzije-patcha..). PC nije stvar vjere nego elementarne matematike, 2i2.. Kad imaš preporučene ili optimalne requirementse, tad radi (dobro)...

 

btw, koliko pratim (ne pratim pretjerano acad), imaš free student verziju, nema potrebe za yogurtima..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 11:06 (ihush).
13 godina
offline
Re: AutoCad hardware acceleration uključivanje pro
m&martina kaže...

Zdravo,

 

Kada crtam u AutoCadu 2012 događa se lagging koji nevjerojatno iritira, na službenim cadovim forumima kažu da je problem u hardware acceleration-u i da ga trebam usključiti, no u mom cad-u to uopće nije dozvoljeno,nego ondje stoji crveni trokutić.

 

CAD je naravno krekiran:) Laptop mi je na Win8, imam Intelovu grafičku i updateovi bi trebali biti svi okej.

 

Tenks unaprijed na pomoći! 

 

ps:prvi put otvaram temu,nemojte biti prestrogi samnom :)))

Ajde napravi ss kojem je u prvom planu slika ispod ove koju si postala. Mislim da si uključila sve živo i neživo. Trebaš malo prokopati i po opcijama ali to ćemo nakon što vidim ovaj screen shot.

 

Ne kužim ako si student zašto koristiš crackirani AutoCAD. Imaš pravo na korištenje studentske verzije. Verzija 2012 je sasvim solidna (nadam se da imaš instalirane i sve servis packove).

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Re: AutoCad hardware acceleration uključivanje pro

Imamo pravo na edukacijsku verziju ali ona dolazi s ogromnim debelim rubovima gdje piše edukacijska verzija CAD-a. Našima na faksu je preskupo plaćati licencu za cad pa sada koriste neku drugu inačicu. Na kraju svi imamo sive verzije originalnog CAD-a. 

13 godina
offline
Re: AutoCad hardware acceleration uključivanje pro
m&martina kaže...

Imamo pravo na edukacijsku verziju ali ona dolazi s ogromnim debelim rubovima gdje piše edukacijska verzija CAD-a. Našima na faksu je preskupo plaćati licencu za cad pa sada koriste neku drugu inačicu. Na kraju svi imamo sive verzije originalnog CAD-a. 

I u čemu je problem? Kad želiš crtež bez toga napraviš sljedeće:

   - otvoriš crtež

   - otkucaš komandu dxfout

   - spremiš crtež na željenu lokaciju

   - otkucaš komandu dxfin

   - odabereš crtež koji si spremila

   - spremiš kao dwg.

(naravno zadnje tri stvari se napravi na needukacijskoj verziji).

 

Drugo rješenje je dodati okvir koji je veći od stvarnih potreba i riješila si problem.

 

No da se vratimo na problem. Da li si instalirala sve service packove za ovaj AutoCAD? Jesi li instalirala zadnju varijantu drivera za grafičku. Prema Autodesku, tvoja grafička je certificirana za verziju 2015 (ovaj driver) pa vjerojatno funkcionira i na verziji 2012. Skini driver i apliciraj ga pa isprobaj i javi se ovdje.

 

Da bi sve radilo glađei brže moraš isključiti u opcijama nepotrebne điđe. Pod karticom Selection odi na Visual Effect Settings i tamo "otkvači" Texture fill i Indicate selection area a za Line Highlighting odaberi dash. Također u drawing status baru (na dnu prozora) isključi sve osim object snapa a Show/Hide lineweight koristi po potrebi. Većinom nek ti bude ugašen.

 

Javi ima li kakvih promjena.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2015 12:50 (mario.L_hr).
9 godina
neaktivan
offline
Re: AutoCad hardware acceleration uključivanje pro
instalirala tvoj driver (ja sam imala noviji pa mi ga je downgradeao), poisključivala nepotrebne điđe koje si nabrojao, ćini mi se da sad još gore radi. Što se service packova tiče, mislim da sam ih sve instalirala ali htjela sam provjeriti ipak. Na autodesku ih ne nude za 2012CAD za WIn8 koji ja imam :/
13 godina
offline
Re: AutoCad hardware acceleration uključivanje pro
m&martina kaže...
instalirala tvoj driver (ja sam imala noviji pa mi ga je downgradeao), poisključivala nepotrebne điđe koje si nabrojao, ćini mi se da sad još gore radi. Što se service packova tiče, mislim da sam ih sve instalirala ali htjela sam provjeriti ipak. Na autodesku ih ne nude za 2012CAD za WIn8 koji ja imam :/

Mora li biti baš AutoCAD 2012? Ako mora pokušaj ga pokrenuti u Compatibility modu (Windows 7). Ovdje imaš sve dopune koje su išle za verziju 2012. Zadnji service pack je iz 2012. Mogao bi biti problem s kompatibilnošću s windowsima 8.1.

 

Za cca mjesec dana ti izlazi verzija 2016 pa ne vidim baš neki smisao u korištenju verzije 2012. Uvijek file možeš spremiti u tu verziju ako tako netko traži.

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Re: AutoCad hardware acceleration uključivanje pro
da niti ja ne vidim više smisao, probati ću s 2014. ili koji već noviji nabavim. Ne rade service packovi s win8icom . Tenks na pomoći i trudu!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice