BIOS ne prepoznaje WINDOWS10

poruka: 12
|
čitano: 1.871
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
BIOS ne prepoznaje WINDOWS10

imam maticnu ploci gigabyte ud3p i njezin BIOS ne zeli prepoznati windows dok prepoznaje disk.

kako da rijesim taj problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
BIOS ne prepoznaje WINDOWS10

Otkad to BIOS prepoznaje OS, daj malo pojasni problem...

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 17:30 (BlackMoon).
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
pise mi

Missing operating system.

 

Reboot and select proper boot device

 

15 godina
offline
Re: pise mi

disk nije bootabilan... uzrok? tko zna, ubaci install medij i probaj sa autofixom

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
BIOS ne prepoznaje WINDOWS10

ako je u pitanju da neće čitati instalacijski dvd sa windowsima, u biosu pod security - disable secure boot i provjerity u boot redoslijedu da je vidljiva opcija bootanja sa dvd-a koja nema uefi u nazivu. prilikom dizanja sistema u boot meniju odabrati tu opciju i trebalo bi da pročita instalacijski dvd i pokrenuti instalaciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
BIOS ne prepoznaje WINDOWS10

fuk win 10, drmni linux (mint, ubuntu, open suse, fedora)

TD people you are on my Death Note
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
BIOS ne prepoznaje WINDOWS10

ihush ti je sve rekao. Pogledaj najprije vidi li ti BIOS hdd na kojem ti je OS. Ako ne vidi, može biti hardverski problem, neispravan disk ili kontroler. Vrati postave biosa na default, eventualno izvadi bateriju i napravi clear CMOS. Kad dobiješ hdd u biosu ideš dalje. Problem može biti damaged OS, hdd koji je pri kraju itd. Ne znam koji je OS u pitanju, ako je noviji, uđi u mod za oporavak i probaj jedan od fixeva koji ti se nude. Ako ne upale, probaj se vratiti na neku raniju točku ako ti je aktivan Systen restore ili vrati sliku sustava..

 

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
BIOS ne prepoznaje WINDOWS10

Pozdrav imam problem sa laptopom sve je bilo ok ali nakon vadenja baterije sa maticne nece da podigne windowse izbaciva  boot device not found please install os on your hd  hard disk -(3F0)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BIOS ne prepoznaje WINDOWS10
Eureka94 kaže...

nakon vadenja baterije sa maticne

Bez baterije ne može raditi, vrati bateriju natrag.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
neaktivan
offline
Re: BIOS ne prepoznaje WINDOWS10

Vracena je baterija nazad

13 godina
offline
Re: BIOS ne prepoznaje WINDOWS10
Eureka94 kaže...

Vracena je baterija nazad

Zašto si vadio bateriju?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
odjavljen
offline
Re: BIOS ne prepoznaje WINDOWS10

Možeš biti malo jasniji ako očekuješ pomoć? Skinuta, vraćena, ne radi ili si poslušao savjet, pa proradilo?

 

U slučaju ovog prvog, uz pretpostavku da je HP, prati step 2: https://support.hp.com/us-en/document/c01443463

 

Općenito, ako je drugi proizvođač koraci su slični, mogu se malo razlikovati.

 

Dodatno, možda ćeš neke opcije morati pogađati (AHCI mode, UEFI ili Legacy i slično).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice