Bitdefender ostatci u registrima

poruka: 15
|
čitano: 1.174
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Bitdefender ostatci u registrima

Kako mogu maknit ostatke koji su ostali od bitdefendera u registrima a da ne nastetim sustavu (tocnije registrima).Bitdefender sam deinstalirao preko njhovog specijaliziranog alata za uklanjanje Bitdefendera.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima

ccleaner?

16 godina
protjeran
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima
HrcaA3000 kaže...

Kako mogu maknit ostatke koji su ostali od bitdefendera u registrima a da ne nastetim sustavu (tocnije registrima).Bitdefender sam deinstalirao preko njhovog specijaliziranog alata za uklanjanje Bitdefendera.

 Ako si koristio njihov alat ne trebaš dodatno češljati registry.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima

Ja oso u registre i upisem bitdefender i on je meni izbacio veliku kolicinu kljuceva.Probo sam CCleaner,nije nasao ovaj kljuc kao neispravan niti ostale.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima

1. CCleaner je smeće

2. Nisu "registri" nego registry, otkud vam taj glupi izraz

3. Zašto ti smetaju ti ključevi? Ostavi ih.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
protjeran
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima
Svaki antivirus ostavi duboke tragove zbog svoje integracije sa os-om. A njihovi tvorci se nisu bas potrudili oko deinstalacijske procedure jer oni zele da koristis njihov proizvod.

Ako imas system restore point ili backup sistemske particije, sad je vrijeme za tako nesto...
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Bitdefender ostatci u registrima

RegSeeker,CCleaner,ASC,Glary Utilities, ni jedan od njih ne prepoznaje te ključeve kao neispravne,ZAŠTO?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 16:02 (HrcaA3000).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bitdefender ostatci u registrima

A što te toliko smetaju ti ključevi? Oni ne rade ništa samo stoje tu u registryju.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima

Kao prvo i najvažnije povećavaju veličinu registra.Drugo ja mislim da su registri najvažniji za sustav i ako u njima nešta nevalja, pogotovo ako ima nekih korumpiranih ključeva, onda sustav neće funkcionirati normalno, zato se brinem da održim registre u što boljem stanju.

13 godina
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima

Zašto ti je bitno da je registry što manji?

Krivo misliš. Pročitaj ovaj članak.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima
HrcaA3000 kaže...

RegSeeker,CCleaner,ASC,Glary Utilities, ni jedan od njih ne prepoznaje te ključeve kao neispravne,ZAŠTO?

Pa očito nisu neispravni, ili kako bi ti rekao "korumpirani".

HrcaA3000 kaže...

Kao prvo i najvažnije povećavaju veličinu registra.Drugo ja mislim da su registri najvažniji za sustav i ako u njima nešta nevalja, pogotovo ako ima nekih korumpiranih ključeva, onda sustav neće funkcionirati normalno, zato se brinem da održim registre u što boljem stanju.

Kao prvo i najvažnije, veličina je nebitna jer se REGISTRYU pristupa na key-value princip i teoretski (i praktično), veličina nema veze jer windowsi drže hash tablicu (točnije, associative array) gdje je koji key. Kao drugo, MS i Windowsi se brinu o REGISTRYU A NE FCKIN REGISTRIMA i to nije tvoj posao da ti to održavaš. Ako imaš nekih potplaćenih ključeva, onda imaš daleko većih problema od REGISTRYA. Ni ime mu ne znaš kako treba a održavao bi ga.

 

Sa tim čačkanjem gdje ne treba samo povećavaš šanse da ćeš nešto shebati. Okani se toga, u MSu rade stotine programera koji su se pobrinuli da to radi kako spada i ne zahtjeva apsolutno nikakvo održavanje. Nije to XP, daj malo lakše sa tim. Kako nitko drugi ne brine o tome i sve radi savršeno?

 

Ovakve teme treba brisati jer će netko tko se ne kuži pomisliti da stvarno treba nekog boga ručno prtljati po "registrima" i samo će napraviti 3.14zdariju...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 18:06 (Sum_of_all_fears).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima
Sum_of_all_fears kaže...

Kao drugo, MS i Windowsi se brinu o REGISTRYU A NE FCKIN REGISTRIMA i to nije tvoj posao da ti to održavaš.

 Fakat, što fali registru? Registryregistar nisu lažni prijatelji. Ne kužim zakaj inzistiraš isključivo na registryju kad se Microsoftova podrška na hrvatskom također koristi pojmom registar. Okej, glupo je pisati oblike u množini za jedninu (registri umjesto registar - kao da kažeš avioni, a radi se o jednoj letjelici), no možda tip "održava" (uzaludno ili ne) više računala, odn. posljedično više registara, pa je množina opravdana. :D

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima

MS to prevodi tako jer su (kao i obično) prevođenje dali prevoditeljima koji inače prevode jelovnike i TV serije. "Naši" prijevodi su katastrofalno loši, izvan svakog konteksta i iz njih vrišti da ih je pisao netko tko Word/Windowse nije vidio nikad (jer sve piše na dobroj staroj Olimpiyi). Mogao bi cijeli dan o greškama (grješkama?) i tipfelerima (zatipcima?) u njihovim "prijevodima"....

 

Naziv "registar" potiče iz mračnog doba računala/programiranja kad su Pravi Muškarci ™ programe pisali u assembleru. Tada (a i sada, ako netko ima čast ili nesreću raditi sa mikrokontrolerima) je taj pojam označavao CPU ili memorijski registar, lokaciju raspoloživu za zapisivanje. Kad netko tko je sa računalima duže od par godina (di si bija '91) ili pak netko tko radi sa PICevima vidi riječ "registar", u glavi automatski ima sliku tih nesretnih komada memorije i odgovarajućih naziva iz assemblera (AX, BX, kasnije eax, ebx...) za rad sa njima.

 

Tko god da je pisao taj prijevod očito da nikad nije čuo za pojam "registar" u informatici i za što se koristio jer mu u protivnom nikad ne bi palo na pamet da bazu key-value parova nazove "registar". Da, registar znači neki popis nečeg sa nekim ključem (neki katalog) ali on već definira jednu jako važnu stvar za rad računala i ne može se koristiti kao prijevod Windows Registrya. Čišćenje registara bi bilo pražnjenje nekih memorijskih "bankova" (eto još jednom divnog pojma kojeg nisu preveli kako treba) tj. pisanje NOP vrijednosti u neki registar.

 

I nije on jedini koji Registry zove "registri" i BIOS "biosi". Problem je strašno nepoznavanje Windowsa i računala općenito (nedostatak informatike u školama, za početak). Da je napisao "registar" vjerojatno mu ništa ne bi rekao....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 19:08 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima
HrcaA3000 kaže...

Kao prvo i najvažnije povećavaju veličinu registra.Drugo ja mislim da su registri najvažniji za sustav i ako u njima nešta nevalja, pogotovo ako ima nekih korumpiranih ključeva, onda sustav neće funkcionirati normalno, zato se brinem da održim registre u što boljem stanju.

- znalac.. i održavaš tako da koristiš hrpu smeća (ili čistaća smeća) za održavanje.. fitnessa? (postoji jedan razlog kad se to traži, uklanjanje keyeva, o tom razlogu nije uputno raspravljati, upravo iz tog razloga je proizvođač nekog softwarea to zavukao-sakrio..).

- točno, registry je važan, ne diraj. Odnosno ne diraj ono što ne razumiješ.

 

Arendelle kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Kao drugo, MS i Windowsi se brinu o REGISTRYU A NE FCKIN REGISTRIMA i to nije tvoj posao da ti to održavaš.

 Fakat, što fali registru? Registryregistar nisu lažni prijatelji. Ne kužim zakaj inzistiraš isključivo na registryju kad se Microsoftova podrška na hrvatskom također koristi pojmom registar. Okej, glupo je pisati oblike u množini za jedninu (registri umjesto registar - kao da kažeš avioni, a radi se o jednoj letjelici), no možda tip "održava" (uzaludno ili ne) više računala, odn. posljedično više registara, pa je množina opravdana. :D

- već je sum objasnio što su registri u IT-PC-soft kontekstu. (ALU-FP.. CPU).

- iz istog razloga kao što ne prevodimo npr windows, nepotrebno, terminološki dubiozno, upravo suprotno od smisla riječi-jezika, gubi se preciznost tj značenje. Kad prijevod izgubi preciznost koja je u programerskom jeziku važna, tad je bolje ne prevoditi ili time samo juzerima-laicima pokušavati objasniti ono što ih ne zanima, što ne razumiju.. a da bi nekako razlikovali. Jednako je  s prijevodom corrupted (file/data) i korupcijom, kao i posljedica npr recovery, file, data ..

- jednostavno, to je termin, PC termin, koji je nešto-kao nova riječ.. (mada se u eng. koristi uobičajena riječ). To je zbog programskih jezika i svih OSeva ispod haube, eng. i time nasljeđa-navike..

-ok, može se reči registar (ne registrima, mada natežeš mogućnost da postoji neka množina...), nije netočno, ali se tad izgubi preciznost. Tad bi se moralo reči, npr windows registar.. a ako prevodimo, zašto ne onda prozor(ski) registar? nasuprot npr sudski registar, telefonski-registar/adresar itd. jer sama riječ registar bez prefixa je nejasna-neprecizna, koji registar. Registry je pak samodostatan, zna se što-gdje, nije na linuxu/osxu/dosu.. nego na win. Juzeri kojima je to nejasno.. pa ni ne mora im biti jasno, štoviše, ne moraju prčkati po njemu. :)

- to je riječ koja se treba/može koristiti kao naziv/brand.. bez prijevoda, jer prijevod (same) riječi je beskoristan, upravo suprotno od osnovne potrebe prevođenja a to je razumijevanje. Uz to što je i osobi koja ne zna eng. jezik razumiva (zna prijevod, dakle nepotrebno), kao što je to i sam OS Windows ili MicroSoft malimeki :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 11:48 (ihush).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Bitdefender ostatci u registrima
HrcaA3000 kaže...

Kao prvo i najvažnije povećavaju veličinu registra.Drugo ja mislim da su registri najvažniji za sustav i ako u njima nešta nevalja, pogotovo ako ima nekih korumpiranih ključeva, onda sustav neće funkcionirati normalno, zato se brinem da održim registre u što boljem stanju.

 To to je najbrzi put da nesto sjebes. Ne diraj nista. Ako ti niti jedan program niej rekao da ne valja, njihov cleaner je ostavio te kljuceve otkud ti ideja da su korumpirani ili da nesto ne valja. Ne popravljaj ako nije pokvareno...

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice