Firefox - preveliko zauzeće IO resursa

poruka: 5
|
čitano: 3.388
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Firefox - preveliko zauzeće IO resursa

Zna li netko zašto mi FF ima običaj stalo prekopavati po disku? Stalno nešto čeprka, ponajviše po nekakvim places.sqlite-wal i places.sqlite datotekama, što mi dosta usporava komp, koji se svako malo zablokira dok se ne oslobode IO resursi.

Zbog toga sam prešao sa 3.6 verzije na šesticu (čista instalacija), no problem se i dalje javlja.

Svakom poklopcu lonac!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox - preveliko zauzeće IO resursa

Pod čistom instalacijom podrazumevaš svež profil?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefox - preveliko zauzeće IO resursa

Da, profil sam si novi napravio.

Svakom poklopcu lonac!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefox - preveliko zauzeće IO resursa

Na ovoj slici se može vidjeti 4 glavne datoteke po kojima FF stalno nešto čeprka, kod svakog klika na nekoj stranici.

 

 

Kako uopće natjerati FF da čim manje pristupa disku? Ionako imam dovoljno RAMa koje većinom zjapi prazno.

Svakom poklopcu lonac!
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2011 17:36 (Pupi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox - preveliko zauzeće IO resursa
Pupi kaže...

Na ovoj slici se može vidjeti 4 glavne datoteke po kojima FF stalno nešto čeprka, kod svakog klika na nekoj stranici.

Firefox koristi baze podataka u sqlite formatu za spremanje svojih postavki. Pogadas u cookies.sqlite datoteci se nalaze cookiesi, dok su ti u places.sqlite datoteci spremljeni favoriti i history. Svaki klik po webu ili piskaranje po address baru uzrokuje dodavanje ili citanje iz historyja, te samim time i po toj datoteci. Cookiesi se takoder cesto pisu i citaju.

 

na ovim "wal" datotekama je rijec o write ahead loggingu

Cisto sumnjam da ti pisanje po tim datotekama uzrokuje nekakva primjetna usporavanja jer ja na veoma starim racunalima ne osjetim bas nikakvu razliku. Osim ako ti te datoteke nisu bas jako velike (vise desetaka megabajta).

 

Pupi kaže...

Kako uopće natjerati FF da čim manje pristupa disku? Ionako imam dovoljno RAMa koje većinom zjapi prazno.

Nikako koliko je meni poznato. Mozes jedino onemoguciti history i sve vezano uz njega da umanjis pisanje po places.sqlite datoteci.

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice