Gdje je 50GB?

poruka: 11
|
čitano: 1.360
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Gdje je 50GB?

Pozz svima! Ne znam gdje bih uvrstio ovu temu pa ću ovdje. Naime, dobio sam novi komp i s njime Win 7 64bit Home Premium. Samo sustav, nikakvi programi i igrice. Otvorio sam Computer i vidim piše da je slobodno još 68GB. Gdje je nestalo 50GB? Nije moguće da sustav pojede 50GB. Kingston SSD 120GB, r9 280, i5 4460.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gdje je 50GB?

Ako ti je hard podjeljen na dvije particije onda ti je vjerovatno druga sakrivena. Nju moraš sam pronaći i nazvati po nekom rednom broju. Lp

LoL(EUW): CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: I_play_alone
13 godina
neaktivan
offline
Gdje je 50GB?

Imam samo C disk, ako to misliš.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gdje je 50GB?

Nezz koju verziju imaš(eng,hrv), odi Control Panel/ Upravljačka ploča i pronađi Disk Managment/ Upravljanje diskovima i tamo pogledaj dal imaš nešto crno kod harda

LoL(EUW): CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: I_play_alone
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Gdje je 50GB?
Spartacus kaže...

Pozz svima! Ne znam gdje bih uvrstio ovu temu pa ću ovdje. Naime, dobio sam novi komp i s njime Win 7 64bit Home Premium. Samo sustav, nikakvi programi i igrice. Otvorio sam Computer i vidim piše da je slobodno još 68GB. Gdje je nestalo 50GB? Nije moguće da sustav pojede 50GB. Kingston SSD 120GB, r9 280, i5 4460.

sedmica je sa svim updejtima teska oko 40gb ako me pamcenje dobro sluzi, ali racunaj i da 120gb disk u konacnici ne daje svih 120gb iskoristivih. recimo meni je na intelu od 240gb u samom startu bilo iskoristivo tek 223gb.

15 godina
offline
Re: Gdje je 50GB?
Spartacus kaže...

.. Gdje je nestalo 50GB? Nije moguće da sustav pojede 50GB. Kingston SSD 120GB, r9 280, i5 4460.

-točno, sustav ne jede, postoje hidden/sys (skriveni, s razlogom) fileovi.

-standardno, npr swap i hyber, ovako nasljepo ako imaš 8GB RAMa, tad su cca 16GB samo ta dva filea. Uzo to razni tempovi, updateovi.

-muči te i matematika, ili misliš da OS ne zauzima ništa mijesta .. cca 20+što se nakupi +app. recimo da je 30+.

ako su dvije gornje predpostavke točne tad je to već zauzetih 50GB, nisu nestali nit ih je OS pojeo...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Gdje je 50GB?

@neznalica 40GB je puno za sustav, ali bi odgovaralo .. iskoristivost je kod mene 111/120, znači 40GB je otišlo na win 7. nekako mi je to puno

 

@Remzi ENG verziju

 

@ihush izgleda da je istina što kažeš

 

frend me negdje prije pitao dali se isplati uzet ssd od 30GB.. pitam se kako misli stavit koju igricu/film/glazbu kad sustavu treba 40+GB, kad ja s 120gb jedva stavim 2-3 veće igrice, cod AW ne mogu ni igrat jer mi treba 40GB prostora za skinut i još 40 za instalaciju, 80GB mi treba a imam 60 :/

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gdje je 50GB?

''staršno'' (u rangu patnje mladog werthera)....

-za OS može biti dovoljno 30, ako se zna.. + specifična uptreba.

-30-60-90.. (pa i 120) treba znati + ovisi o želji/cilju. (igre? beskorisno, jedina beskorisnija kategorija je storage-download za SSD na kućnom PCju). Zašto? Koja je razlika SSDa i HDDa? .. itd.

-jednostavan odgovor, kupi veći ili prilagodi želje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Gdje je 50GB?

ja na laptopu imam win 8.1 sa svim updateima, office 2010, photoshop i ostali sitni programi tipa winrar. i imam ssd od 60 gb a zauzeto je 24,5 gb a slobodno je 31 gb sto znaci da winsi stanu na 30 gb ssd. naravno, disableao sam pagefile i hibernaciju

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 22:42 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Gdje je 50GB?
Spartacus kaže...

Pozz svima! Ne znam gdje bih uvrstio ovu temu pa ću ovdje. Naime, dobio sam novi komp i s njime Win 7 64bit Home Premium. Samo sustav, nikakvi programi i igrice. Otvorio sam Computer i vidim piše da je slobodno još 68GB. Gdje je nestalo 50GB? Nije moguće da sustav pojede 50GB. Kingston SSD 120GB, r9 280, i5 4460.

 dakle ovako i meni je nedavno nestalo  sa hdd gotovo 40 gb

pronašao sam gdje,koristim win8, postoji jedan file za indexiranje servisa windows.edb
koji sa vremenom skupi dosta gb,obrisao sam ga i sve se vratilo u normalu
evo slike u prilogu -gdje se nalazi,a evo i opis što sam napravio
naravno ako se radi o tome:
U programu Advanced systemcare imaš opciju Disk Explorer,pokreni ju i vidjet ćeš što i koliko prostora ti zauzima na particiji
 
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje je 50GB?
valisaurea kaže...
 dakle ovako i meni je nedavno nestalo  sa hdd gotovo 40 gb
pronašao sam gdje,koristim win8, postoji jedan file za indexiranje servisa windows.edb
koji sa vremenom skupi dosta gb,obrisao sam ga i sve se vratilo u normalu
evo slike u prilogu -gdje se nalazi,a evo i opis što sam napravio
naravno ako se radi o tome:
U programu Advanced systemcare imaš opciju Disk Explorer,pokreni ju i vidjet ćeš što i koliko prostora ti zauzima na particiji
 

kod mene je 40MB, nije u tome problem.

 

Hvala svima na odgovorima :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice