Hard diski problem

poruka: 12
|
čitano: 1.809
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
izgubljena particija

znaci imo sam prije hard disk podjeljen na 2 partice od 80gb svaka  i prilikom reinstalacije windowsa sam htio vratit te 2 da budu jedna i stisnuo "delete partition" ili kako vec i sad je opce nema..samo 1 od 80 gb. kako vratit drugu particiju?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Hard diski problem

Jesi prije instalacije formatirao i drugu particiju i napravio jednu veliku ili si samo obrisao ovu jednu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hard diski problem

nesjecam se sad dobro bas..izbrisao sam tu drugu particiju di nisu bili windowsi pa formatiro onu di su bili windowsi

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Hard diski problem

Obriši obje particije, kad to napraviš pisat će ti unallocated space, ot toga napravi jednu particiju i nećeš imat problema više. Ako sam dobro shvatio, imao si dvije particije od 80, znači sad bi trebao imati jednu od 160. Zašto želiš napraviti jednu pariciju uopće?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: izgubljena particija
stipee98 kaže...

znaci imo sam prije hard disk podjeljen na 2 partice od 80gb svaka  i prilikom reinstalacije windowsa sam htio vratit te 2 da budu jedna i stisnuo "delete partition" ili kako vec i sad je opce nema..samo 1 od 80 gb. kako vratit drugu particiju?

-polako, razmisli što želiš.

-brisanje particije, je brisanje. Ako su gore važni podaci, možeš ih još spasiti.. (možda).

ako nema podataka.. tad obrišeš sve particije i kreiraš. Drugi način je resize-merge ako alat to dozvoljava i ako je tip particija jednak. Prije klika progooglaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Hard diski problem

znaci taj hard od 160bg je bio pojedjeljen na 2 dijela..na jedan dio sam stisnuo delete i on je samo nestao

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Hard diski problem

Mislim da ti je stvar šta moraš assign-at slovo na hardu. Ako koristiš Win 7 slijedi:

 

Start - na computer desni klik miša - Manage - Disk management desni klik miša - All tasks - Change drive letters and paths

 

Ako jedna particija nema slovo, dodaj tj. assign-aj i to bi trebalo biti to.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 18:49 (El Munjoko).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Hard diski problem

Ili ponovno staviti instalaciju windowsa, create partition ili kako već, klik na ok, restartaj komp bez instalacije windowsa...

 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Hard diski problem

http://s27.postimg.org/e3cn4ewb7/Untitled.jpg sta sad dalje nisam dobro razumio?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Hard diski problem

Dolje klikni na Disk Managament, tamo su ti particije.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hard diski problem

Skini si program "Partition Wizard Home" i sve si podesiš kako hočeš.

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hard diski problem
El Munjoko kaže...

Ili ponovno staviti instalaciju windowsa, create partition ili kako već, klik na ok, restartaj komp bez instalacije windowsa...

uspio sam ovako,hvala :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice