Instaliranje windowsa - nema particije

poruka: 14
|
čitano: 13.303
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa - nema particije

Znaci instalira sam i sredio cijeli sustav windows 7, isao kopirat neke datoteke i on je bloka i ja ga ugasio prisilnim drzanjem tipke power i upalio ga i izbaci mi poslje biosa: no operating system found.

I ja pokusa ponovno instalirat windowse medutim nemam ni jednu particiju kada biram particiju za instalaciju, nemam niti unnalocated space nista mogu jedino ucitat driver al ga nemam.

Zatim sam pokusao sa windows xp al mi ni ona ne prepoznaje particije. pokusao sam s metodom f2 na startu instalacije XP-a dodat driver ali neide jer nemam floppy usb drive, onda sam nasao driver za XP i ubacio ga u instalacijski cd od XP-a i isao ponovo instalriat medutim samo mi u jednom trenu poplavi ekran i to je to.

Nezz kako da to rjesim. I nigdje ne mogu nac drivere za SATA 64bitne windows 7, ima samo za XP al opisao sam da mi ni XP ne zeli radit.

Inace rijec je o Sony VAIO VPCEB1J1E.

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Instaliranje windowsa - nema particije

Sa obzirom na to da ti je pisalo:operating system not found,i da ti ne prepoznaje particije....

Mislim da je problem vise hardverski i da je u pitanju HDD,nista drugo..

*Za to ti je rjesenje jedino probati neku live-linux distru,pa vidi hoce li ona vidjeti,particiju ili ti "unllocated" prosotor!

Ali bojim se da ti nema pomoci HDD je sigurno,pri kraju...

Koliko ti je star Komp?

Bug je najjači
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 21:26 (Calex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa - nema particije

ma nije komp nego laptop. i star 1,5 god.

nevjerujem da mi se samo tako moga HDD pokvarit, prisilnim gasenjem. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Instaliranje windowsa - nema particije

Ok znam onak sam napisao komp.

Nije samo tako prisilnim gasenjem,nema to veze!

A cinjenica je da je HDD,jer mora ti vidjeti

particiju i nemoze samo tako pisati kako nije nadjen os...

HDD,ode odjednom,a to je posljedica starosti,preopterecenja ili ti pregrijavanja..

zato probaj neku live-linux distru i vidi sa njom ima li ti HDD...

Bug je najjači
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 22:59 (Calex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Instaliranje windowsa - nema particije
iVANNNNN kaže...

1. Stavi CD/DVD Windowsa
2. Naredi boot na cd-rom

3. Napravi particije prilikom setupa

Prije ce biti da je HDD,ali eto..

Bug je najjači
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa - nema particije

meni je bio isti problem, i sve sto trebas napraviti je izvaditi hard disk i vratit ga {#}  Tako je meni uspilo

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instaliranje windowsa - nema particije

a pobogu kako da otvorim laptop i iskopcam ukopcam HDD :D

kako da ga prisilim da radi boot na cd? mislis da bootam windows s cda i u setupu napravim?

pa cujes to sam vec proba idem instalirat windowse i dode mi do odabira particije i nemam di, prazno sve, ni unnalocated space nema, da bar ima lako bi napravio od njega particiju, proba sam evo maloprije s liveUSB digunut linuks al nece da ga digne samo neke greske izbaciva,ono ko teks bijeli na crnom, al dobro sam napravio liveUSB jer mi na drugom laptopu uredno dize, proba sam i partition magic s cda na ovom drugom laptopu radi na njemu nece isto izbaciva ISTE greske ko i za ubuntu

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2012 1:14 (hehehh).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instaliranje windowsa - nema particije

Tvoj laptop baziran je na Mobile Intel HM55 express chipsetu i potreban ti je driver za Intel 5 Series 4 Port SATA AHCI Controller link.

Drivere imaš i na službenim stranicama proizvođača.

11 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa - nema particije

Fala ti asu! Cujemo se preko PP ili ovdje ako zapne.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa - nema particije

pozdrav, imam identičan problem..naime, na laptopu su ranije bili xp i sve je obrisano..i sad kad pokusam staviti sedmicu sve ide dobro do instalacije gdje mi ne prikazuje particije..laptop je emachines a hdd TOSHIBA MK3259GSXP..malo sam pronjuskao i negdje se kao rjesenje nudi da pomocu seatoolsa provjerim i popravim hdd te da ponovo pokrenem instalaciju..prvi put ovo radim pa ako moze mala pomoc? hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Instaliranje windowsa - nema particije
riight kaže...

pozdrav, imam identičan problem..naime, na laptopu su ranije bili xp i sve je obrisano..i sad kad pokusam staviti sedmicu sve ide dobro do instalacije gdje mi ne prikazuje particije..laptop je emachines a hdd TOSHIBA MK3259GSXP..malo sam pronjuskao i negdje se kao rjesenje nudi da pomocu seatoolsa provjerim i popravim hdd te da ponovo pokrenem instalaciju..prvi put ovo radim pa ako moze mala pomoc? hvala

Nece seatool ili slično popraviti nikakav hdd, on samo čekira njegovo stanje. No ako hdd ima bad sektore onda postoje alati koji mogu zabilježiti bad sektore pa da se prilikom zapisivanja zaobilaze i tako ne dolazi do pojava smrzavanja kompa, bsoda i sl.

 

Ako je hdd toliko u banani da je neispravan il ida mu je otišla elektronika onda se može samo zamijeniti. No prije zamijene treba probati isključiti i ponovo priključiti kabel od hdd-a, bez obzira da li je laptop ili desktop. Također probati i sa drugim kablom.

I za kraj ako je provjereno da je kabal i hdd ispravno onda, probati flashati bios na matičnoj.

Spija
11 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa - nema particije

ubacio sam hirens cd i on bez problema prepoznaje tamo hard i formatira ga..preko hdd regeneratora mi je nasao 24 bad sectora i popravio ih..probao sam sve zivo, stvarno ne znam sto vise..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instaliranje windowsa - nema particije
riight kaže...

pozdrav, imam identičan problem..naime, na laptopu su ranije bili xp i sve je obrisano..i sad kad pokusam staviti sedmicu sve ide dobro do instalacije gdje mi ne prikazuje particije..laptop je emachines a hdd TOSHIBA MK3259GSXP..malo sam pronjuskao i negdje se kao rjesenje nudi da pomocu seatoolsa provjerim i popravim hdd te da ponovo pokrenem instalaciju..prvi put ovo radim pa ako moze mala pomoc? hvala

Pogledaj post gore, disk ti mozda i je ostecen (ako je zamjeni ga ispravnim), PROBLEM JE nedostatak drivera za diskovni kontroler kojeg na tvome instalacijskom mediju od OS-a NEMA!

Dakle treba ga integrirati ili u odredjenom trenutku povuci sa nekog medija.

 

11 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa - nema particije

ispricavam se sto nisam nista odgovarao ali rijesio sam problem pa sam zaboravio na forum. Ugl, uz pomoc nekih programa sa hirensa sam ocistio i popravio disk te sam u biosu prebacio sa IDE u AHCI. Pojavio se hdd i uspjesno sam instalirao win7! 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice