Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati

poruka: 13
|
čitano: 5.479
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati
Znaci sve stoji u naslovu teksta, dobio komp instalirao antiviruse sa cd od maticne neki norton i svida mi se, ali znam da ima jos toga ako mi netko moze preporuciti kako da ga odrzavam? imam windows 7 ultimate x64
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati

Skini Free Avast za zastitu od virusa,registriraj ga i redovito primaj updateove,zatim malwarebytes za zastitu od adwarea i malwarea(aktivno ga koristi svako mjesec dana za pretragu kompa) i Ccleaner za uninstaliranje programa,ciscenje browsing povijesti i nekoristenih registry keyeva.To ti je sve sto ti treba.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
4 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati
anas kaže...
Znaci sve stoji u naslovu teksta, dobio komp instalirao antiviruse sa cd od maticne neki norton i svida mi se, ali znam da ima jos toga ako mi netko moze preporuciti kako da ga odrzavam? imam windows 7 ultimate x64

Skini jos MBAM i siguran si.

EDIT:e da jos i CCleaner.

Bolje džaba lezat,nego dzaba radit! xD
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 22:59 (donator_bubrega).
13 godina
offline
Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati

Sta se software tice: skeniraj ga redovno, defragmentiraj diskove, neulazi u neke tamo stranice, nekidaj svasta, nekad pogledaj temperature... a hardwerski ga samo cisti od prasine. Bar ja tako.

xf: recod8600
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati
donator_bubrega kaže...
anas kaže...
Znaci sve stoji u naslovu teksta, dobio komp instalirao antiviruse sa cd od maticne neki norton i svida mi se, ali znam da ima jos toga ako mi netko moze preporuciti kako da ga odrzavam? imam windows 7 ultimate x64

Skini jos MBAM i siguran si.

EDIT:e da jos i CCleaner.

Sve je navedeno.Inace autoru teme makni Norton kada budes stavljao AVAST.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati

1. Deinstaliraj taj norton jer je trial (barem je meni bio kad sam dobio s cd od drajvera  i norton ti nije neki program jer opterećuje komp) dakle dosta guši komp općenito i nije neki antivirus po privlačnosti .. dakle kad to deinstaliraš ( pazi da slučajno 2 antivirusna neinstaliraš jer nećeš moći upalit komp jedan provjerava drugog i zauzme ti proc 100 posto i niš nemoš radit) instaliraj free antivirus za neke najbolji .. po meni vrlo solidan COMODO ..

 

2. Skini CCleaner za čišćenje povjesti i ostalog smeća.. kolega u prvom postu ti je već objasnio .. za deinstalaciju rabi Smart uninstaler ( nađi neki torent ) i skini tune up ( takđer torent ili kupi ak imaš viška love )

 

što se izgleda tiče možeš instalirat razne stvarčice pogledaj kako je meni uređen dekstop i s ovom temom kojom imam komp radi brže ( tj brže se start up i to)

 

EDIT: Evo slike mog dekstopa zaboravio sam ..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 23:16 (Over(C)lock).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati
Over(C)lock kaže...

1. Deinstaliraj taj norton jer je trial (barem je meni bio kad sam dobio s cd od drajvera  i norton ti nije neki program jer opterećuje komp) dakle dosta guši komp općenito i nije neki antivirus po privlačnosti .. dakle kad to deinstaliraš ( pazi da slučajno 2 antivirusna neinstaliraš jer nećeš moći upalit komp jedan provjerava drugog i zauzme ti proc 100 posto i niš nemoš radit) instaliraj free antivirus za neke najbolji .. po meni vrlo solidan COMODO ..

 

2. Skini CCleaner za čišćenje povjesti i ostalog smeća.. kolega u prvom postu ti je već objasnio .. za deinstalaciju rabi Smart uninstaler ( nađi neki torent ) i skini tune up ( takđer torent ili kupi ak imaš viška love )

 

što se izgleda tiče možeš instalirat razne stvarčice pogledaj kako je meni uređen dekstop i s ovom temom kojom imam komp radi brže ( tj brže se start up i to)

 

EDIT: Evo slike mog dekstopa zaboravio sam ..

 

 

 

 

Bas ti je dobro, ma znao sam da norton nije nesto ali jbg nije mi se dalo ici na net bez antivirusa pa sam ga skinuo solidan je, a cuo sam za neku aidu da i to skinem ili ima sta bolje za stanje procesora itd,?

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 23:44 (anas).
12 godina
offline
Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati

aida .. nekužim što će ti za održavanje kompa ti netreba a ako želiš gledat voltažu i tem proca čipesta matične i to koristi hw monitor mali programčić a nudi gledanje gotovo svih senzora evo link http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor-pro.html   tu imaš i još programa cup-z i tako možeš i to instalirat za informiranje o procu i to :) mali su to programčići pa nesmeta

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati
zoharbizo kaže...

Skini Free Avast za zastitu od virusa,registriraj ga i redovito primaj updateove,zatim malwarebytes za zastitu od adwarea i malwarea(aktivno ga koristi svako mjesec dana za pretragu kompa) i Ccleaner za uninstaliranje programa,ciscenje browsing povijesti i nekoristenih registry keyeva.To ti je sve sto ti treba.

 

donator_bubrega kaže...
anas kaže...
Znaci sve stoji u naslovu teksta, dobio komp instalirao antiviruse sa cd od maticne neki norton i svida mi se, ali znam da ima jos toga ako mi netko moze preporuciti kako da ga odrzavam? imam windows 7 ultimate x64

Skini jos MBAM i siguran si.

EDIT:e da jos i CCleaner.

jesu li ovi programi: malwarebytes, MBAM besplatni?

13 godina
offline
Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati

MBAM i malwarebytes,isti program.Da,besplatan je.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 23:55 (zoharbizo).
 
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati
MARKOZD15 kaže...

jesu li ovi programi: malwarebytes, MBAM besplatni?

  Da, isti program zapravo, samo ti je ovo kratica - Free.

 

  EDIT: Zakasnio sam, Zoharbizo je bio faster. {#}

Tiago Busques, con mucho gusto! ;-)
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2011 0:00 (Caesar et Brutus).
13 godina
odjavljen
offline
Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati

hvala vam, meni uskoro dolazi nova grafička pa ću se malo poigrati sa kompom, nisam imao sreće, otišao mi je osigurač u kući dok je komp bio upaljen, crkla pržilica i grafička ostatak je ispravan.

sorry za off topic.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupio sam novi komp i kako ga odrzavati
anas kaže...
Znaci sve stoji u naslovu teksta, dobio komp instalirao antiviruse sa cd od maticne neki norton i svida mi se, ali znam da ima jos toga ako mi netko moze preporuciti kako da ga odrzavam? imam windows 7 ultimate x64

Obavezno instaliraj WOT u browser koji koristiš kak to ide kod njega vidiš dole na linku sve kaj treba podešenje i ostalo.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/web-of-trust-warning-mode-vs-blocking-mode/62976.aspx

 

Usput si moš skinut paket vrlo korisnih Portabilnih programa s dolnjeg linka dobro če ti doć u praksi to sigurno.U tom paketu možeš naći programe raznih namjena, treba naglasit da svi programi imaju upute na Hrvatskom tako da ih možeš što bolje iskoristit u praksi i nema problema.{#}

 

https://drive.google.com/folderview?id=0BzFrxTwtpH4FOWdCNjcyU2thaXc&usp=sharing

 

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2016 19:20 (rambox).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice