Must have programi i aplikacije

poruka: 30
|
čitano: 16.553
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

Evo ovako,

 

na prvu ćete mi vjerojatno reći da sam promašio grupu, no ovu grupu unutar foruma posjećuju i u njoj sudjeluju ljudi koji

se ponajviše kuže u računala kako hardver tako i softver

(ovim gore navedenim ne omalovažavam niti umanjujemvrijednost i kvalitetu ostalih grupa ni znanje i trud ljudi koji

posjećuju ostale grupe i sudjeluju u njima na bilo koji način).

 

Pa evo što bih htio da definiramo:

 

svi znamo što nosi iskustvo u korištenju računala,

pa tako idemo zanemariti reklame, članke u časopisima i usmene priče i pričice

te zamislimo da smo upravo instalirali windowse for the first time ne reinstal ili upgrade,

fresh new instalacija

 

koje programe instalirati kako bi nam život bio lakši,

navedite sve što mislite da bi na računalu trebalo biti kao sastavni dio instalacije os-a

 

znači neki program i zašto mislite da bi trebao imati mjesto u inicijalnoj instalaciji

( npr., zašto instalirati neki audio player ako imamo wmp11, ne zamarajte nas razlozima tipa ima više skinova)

 

ja osobno ne volim da mi računalo nekaj radi a ja nemam pojma kaj radi i zbog čega,

pa trebam programe za nadgledanje i riktanje windowsa da te neke gluposti koje rade same od sebe

ili su se same pokrenule stopiram, reguliram i sl., nadalje želim izdvojiti zvuk iz filma, konvertirati .flv

u nešto drugo pa gledat, malo sredit fotku a da ne pokrećem photoshop, snimiti audio cd a da mi ispiše

autora i ime pjesme a ne track 1, track 2..., naravno želim zaštiti računalo od virusa i sl. ali tako da mogu koristiti

torente a ne da mi torent i uz exception u firewallu nemre skidat što želim, ili da me izbacuje iz igre zbog nedefiniranosti u firewallu

tj.  da nemam situaciju da jesam zaštićen al tako da nemrem ništa raditi osim surfat na netu, itd. ,

 

nadam se da ste shvatili što želim, i znam a i nadam se da će tema biti ogromna no point je olakšati ljudima rad s računalom,

tj, optimalno koristiti računalo bez rasipanja resursa računala i zamaranja samog sebe bespotrebnim dodatnim

radom zato jer ima hrpa stvari kaj smo možda nekad htjeli napraviti a nismo znali kako i s čime ili smo i napravili ali na hard way jednostavno

zato jer nismo imali pravu informaciju s čime i zašto baš s tim programom

 

r.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Must have programi i aplikacije

XP SP3:

Firefox 3.0.5

WMP 11 + klite megacodec 4.***

NOD 32

EVEREST 4.60.1500

Microsoft office 2007 + service pack 1

Rocket dock

Wirar 3.80

Nero 6 ili 7

Tune up utilities 2008

Fraps

Windows Live messenger 9 beta

Daemon Tools

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,1Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA770-DS3 + zalman NBF47/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Must have programi i aplikacije

Win XP SP3:

nVIDIA ForceWare 175.19

VIA Hyperion 5.21

Realtek High Definition Audio Driver

AVIRA AntiVir Antivirus 8.1

.NET Framework 2.0

MS Office 2007

ZWCad 2008i

Foxit Reader 3.1

Nero 6.6

Opera 9.63

TuneUp Utilities 2009

AusLogics Disk Defrag 1.5

CCleaner 2.15.842

IrfanView 4.23

WinRar 3.80

 

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 2GB DDR2-800Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 9:40 (UPDaTEa ŽeljaN).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Must have programi i aplikacije
UPDaTEa ŽeljaN kaže...

Win XP SP3:

nVIDIA ForceWare 175.19

VIA Hyperion 5.21

Realtek High Definition Audio Driver

AVIRA AntiVir Antivirus 8.1

.NET Framework 2.0

MS Office 2007

ZWCad 2008i

Foxit Reader 3.1

Nero 6.6

Opera 9.63

TuneUp Utilities 2009

AusLogics Disk Defrag 1.5

CCleaner 2.15.842

IrfanView 4.23

WinRar 3.80

 

 Pa nećemo sad drivere stavljat!
Izasao tune up 2009? Moram skinut!

E da netframework 2.0, a recommand 3.5
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,1Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA770-DS3 + zalman NBF47/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd)
16 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

Ja mislim da vec ima ovakva tema

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Must have programi i aplikacije
Hyperion kaže...
UPDaTEa ŽeljaN kaže...

Win XP SP3:

nVIDIA ForceWare 175.19

VIA Hyperion 5.21

Realtek High Definition Audio Driver

AVIRA AntiVir Antivirus 8.1

.NET Framework 2.0

MS Office 2007

ZWCad 2008i

Foxit Reader 3.1

Nero 6.6

Opera 9.63

TuneUp Utilities 2009

AusLogics Disk Defrag 1.5

CCleaner 2.15.842

IrfanView 4.23

WinRar 3.80

 

  Pa nećemo sad drivere stavljat!
Izasao tune up 2009? Moram skinut!

E da netframework 2.0, a recommand 3.5
  Ma je izaša je TuneUp 2009, toplo ga preporučam, puno je bolji od 2008.
Intel Celeron D331 2,66Ghz, 2GB DDR2-800Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

da tuneup09 je dosta bolji.

 

win xp pro sp3:

firefox 3

xfire

poweriso

nero 9

utorrent 1.8.1

windows live messenger 9

winamp

winrar

kaspersky internet security 09

malwarebytes anti-malware

tuneup 2009

xp pro sp3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

Ovi su programi koje i sam koristim

 

Firefox 3.0.5 + addons

Thunderbird 2.0.0.19

TB-Tray (zašto bi stalno morao Thunderbird stajati u taskbar-u, kad ne mora?)

Sunbird 0.9 (ako vam fali organizator iz Outlook-a)

MozBackup (za backupiranje profila Firefox-a i Thunderbirda - jako korisno)

Foxit Reader 3.0 (Zamjena za preteški Adobe Reader)

OpenOffice 3.0 (ili Office 2003/2007 kad nema druge opcije)

Avast (potrebna registracija za ključ, ali ste godinu dana mirni i onda samo ponovite registraciju ili NOD32 - po meni jedna od najboljih alternativa, ako se ulažu financije)

Spybot (mislim da nije potrebno objašnjavati posebno??)

Revo Uninstaller (za čišćenje i održavanje računala čistim kod deinstalacije programa)

CCleaner (Tune Up - najbolja komercijalna alternativa)

Iobit Advanced System Care v3. (sa CCleanerom zgodna alternativa predoborom Tune Up-u)

Iobit SmartDefrag (zasada besplatna i neloša defragmentacija diskova)

OverDisk (izgleda kao stalna beta, ali meni odličan programčić za pregled potrošenog mjesta na diskovima i pregled tko je najveći potrošač)

IZArc (fantastična zamjena i za WinRAR i za WinZip i ostale alate za komprimiranje)

DiskInternals ZIP repair - (zgodna alatka za popravak ZIP datoteka, ako se popraviti da ;-)

CDBurnerXP + ImgBurn (iskreno rečeno, koliko ljudi stvarno koristi treba sve opcije iz Nera?)

VirtualCloneDrive - (virtualni DVD - za mountanje ISO i sličnih datoteka)

Unlocker (za otključavanje zaključanih datoteka od strane procesa, koje možda jesu i možda nisu u upotrebi :-)

Gimp 2.6.x (alternativa Photoshopu)

K-Lite Codec Pack - skup video / audio codec-a za gledanje i slušanje

VLC (po meni mnogo bolji od WMP11 iako po defaultu ružan do bola (za one koji pate na izgled), ali lijek je u skinovima)

Songbird 1.0 - jedan "novi player" na tržištu, kad se riješe neke dječje bolesti, biti će zgodna alternativa.. postavke ima slične Mozillinim proizvodima :-)

Free Download Manager (Lite) - (kvalitetan program koji naprosto radi šta treba.. (nisam isprobavao Orbit Downloader, možda i on spada u tu kategoriju?))

PSPad editor (ConText, Scite, Notepad++ - hej, pa nekome možda ipak treba i "običan" tekst editor)

HashCalc (i/ili Simple MD5 Checksum - za one koji vole provjeriti svoje skinute ISO (i slične datoteke).

TrueCrypt 6.1 (za one koji i vole zaštiti neke svoje privatne podatke - postoji i mobilna verzija (za USB memoriju recimo) koju se može dobiti/pripremiti kroz izbornik)

SpeedFan - kontrola "leta" :-)

NetSetMan - za one koji imaju laptop i moraju se "šetati" po mnogim računalnim mrežama, a ne da im se petljati po windows postavkama (besplatan za privatnu upotrebu, za komercijalnu nije)

Pidgin - multi-messaging klijent - nije savršen, ali radi ono što treba onima koji koriste više klijenata istovremeno

Azureus aka. Vuze - za one koji ne mogu bez torrenta (postoje i neki drugi zgodni programi koji se još trebaju razvijati, npr. Deluge)

 

I sve to za 0 kuna (manje više ako govorimo o "lijevoj" strani, za neke programe s desne strane tu je MasterCard :-)

 

To je eto za kućnog korisnika sasvim dovoljno.. vjerojatno sam i ponešto zaboravio, ali što je tu je..

Neki se znam neće sigurno složiti, ali mišljenja su mišljenja..

 

Profići znaju da se lista nastavlja... ili mijenja štoviše u nešto drugo :-)

 

Pozdrav.

UTERE SED NE ABUTERE!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 13:29 (Prometej).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Must have programi i aplikacije
Vidite, to bi bila genijalna ideja da BUG stavi u svojem časopisu.
Bilo bi nov, ali i zanimljivo.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Must have programi i aplikacije
sub_zero kaže...
Vidite, to bi bila genijalna ideja da BUG stavi u svojem časopisu.
Bilo bi nov, ali i zanimljivo.
 Mislis kao stalna kolekcija korisnih programa koje svaki mjesec, od stoljeca sedmog, stavljamo na BugDVD?
Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
RE: Must have programi i aplikacije
sub_zero kaže...
Vidite, to bi bila genijalna ideja da BUG stavi u svojem časopisu.
Bilo bi nov, ali i zanimljivo.
 Imaš na svakom BUG-ovom DVD-u 99% programa koji ti trebaju.Ako trebaš profi alate koji koštaju ,zna se, torenti.Evo,Goran me je pretekao.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 14:14 (Bugy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Must have programi i aplikacije
Ne!
Više sam mislio da napravite temu koje programe treba imat ai ništa shareware, free.
Više sam mislio na programe koji koštaju koji zapravo ipak nešto "vrijede"
15 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

eto javili se ljudi iz časopisa kako bi rekli da to oni imaju otkad su se slaveni doselili na more,

zahvaljujem se što ste nas uputili kako je BUG jedan, jedini i neprikosnoveni izvor rješenja svih naših molbi, osvrta, problema

 

zahvljujem se na vašem cd prilogu, no jedino čemu se zahvaljujem bugu a i ostalim časopisima, medijima i sl. je što imaju web site i forum,

jer da čekam da mi se odgovori na replay maila u kojem sam molio za rješenje nekog softverskog problema ..., a koji sam poslao na vašu cijenjenu

e-mail adresu ili upite glede nekih detalja glede hardvera... molim vas, jedino ako je prihvatljivo vrijeme čekanja replaya 2 (slovima: dvije) godine,

u tome slučaju se ispričavam i spreman sam čekati još dvije godine na vaš odgovor

 

sve vas novinare i ostale osobe koji radite u BUG-u a i u drugim medijima poštujem i cijenim vaše zalaganje i trud da nam približite, olakšate rad i ostalo

u svezi glede svijeta informatike, isto tako znam da ni u kom slučaju ne možete odgovarati na sve e-mailove i / ili tel. pozive, stoga se još jednom

zahvaljujem BUG-u na postojanju foruma i svim korisnicima foruma koji su mi do sada pomogli svojim savjetima i konkretnim rješenjima

 

ujedno bi se zahvalio prometeju na njegovoj listi programa i kratkim objašnjenjima uz imena programa - na takav stil sam mislio kada sam otvorio temu - ime programa i zašto taj

 

naravno zahvala i ostalim korisnicima na njihovim listama, a na nama samima je da si damo truda i potrošimo jednu instalaciju os-a i

provjerimo navedene programe i stavimo ih na našu listu must have pri instalaciji os-a

 

nadalje, nisam naveo u otvaranju teme (mea culpa) - mislio sam na programe do max. vrijednosti od recimo 50$ (US dolara) za nešto stvarno

funkcionalno, smatram da je to prihvatljivo, no vi sami odlučite, svjestan sam da je svima prihvatljiva opcija nešto što je besplatno, no netko je

potrošio svoje vrijeme da nama pomogne pa bih molio da se cijene i osobe koje traže da im se za nešto što su napravili i plati, na nama je da odlučimo

da li nam njihov proizvod treba i koliko smo spremni platiti za njihove usluge

 

pozdrav korisnicima i urednicima foruma

 

r.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Must have programi i aplikacije
Goran Racic kaže...
sub_zero kaže...
Vidite, to bi bila genijalna ideja da BUG stavi u svojem časopisu.
Bilo bi nov, ali i zanimljivo.
  Mislis kao stalna kolekcija korisnih programa koje svaki mjesec, od stoljeca sedmog, stavljamo na BugDVD?
  Da, gorane to bi bilo najbolje, da se uzme prosjeki najkoristenijih programa u ovom theardu, te se uvrste u Stalnu Kolekciju (nešto slično kao što je Armor napravio Najbolja igra godine, pa ste zbrojili glasove i stavili njih pet u novi broj bug-a). 
Intel Celeron D331 2,66Ghz, 2GB DDR2-800Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

mi moze netko obijesnit cemu sluzi TuneUp

jučer sam overclockal WC-papir :P :P :P
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Must have programi i aplikacije
leo_819 kaže...

mi moze netko obijesnit cemu sluzi TuneUp

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 17:11 (Paolo2612).
16 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

Programi koje koristim:

 

Browseri

 

Firefox 3.05

Internet Explorer 8 beta 2 - ne preporučujem za svakodnevno korištenje

------------------------------------

Multimedija

 

QuickTime - nužno zlo, dosta video tutoriala trazi quicktime

GOM Player - apsolutno nikakvih problema nisam imao, preporuka

Winamp- kao i kod GOM playera

FreeRIP ili WMP za ripanje glazbe

Total Video Converter - solidan konverter, nisam niti tražio nešto bolje a ovaj mi je sasvim dovoljan.

Gimp - odlična zamjena za Photoshop

Microsoft Expression Design - vektorska grafika, nešto kao adobe illustrator

-----------------------------------

Messengeri

 

Digsby - podržava skoro sve: AIM, MSN, Yahoo, ICQ, Google Talk, Jabber, Facebook chat.

Skype - njega koristim samo za pozive (za tu svrhu nema boljeg).

-----------------------------------

Security and Maintenance

 

Comodo Firewall - odličan firewall, nemam zamjerki, potrebno ga je podesiti  jer u protivnom zna bit naporan.

Avira - odličan besplatni antivirus, jedina zamjerka je sporo skeniranje

TuneUp Utilities 2009 - odličan

CCleaner - isto kao i TUT 2009

----------------------------------

Ostalo

 

MS Office 2007

WinRAR - standardno dobar

7-zip - visok stupanj kompresije, preporuka

utorrent - nije potrebno objašnjavati

Nero 8 micro edition

Notepad ++

Windows Live Mail - Solidan E-mail client

VS 2008

MSSQL Server

MS Expression Web - meni osobno bolji od Dreamweavera

ATI Tray Tools - odlična zamjena za Catalys Control Center

Adobe Reader Lite - mogla bi biti brža

 

* Visual Studio, Microsoft Expression Studio, SQL Server možete skinuti sa DreamSpark-a (studenti, za srednjoškolce nisam siguran). link

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 17:43 (PROTECTOR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Must have programi i aplikacije

Svi potrebni driveri za hardware+SP3...a od ostalog:

 

ACDSee Photo Manager 2009 (besplatna alternativa FastStone Image Viewer i IrfanView...)

Adobe Reader HR

All Wallpaper Changer

BS Player Pro + skins (besplatna alternativa GOM Player)

CCleaner

CPU-Z (nema neku pretjeranu svrhu..ali čisto da se vidi radni takt procesora i memorije, model matične...)

DirectX 9.0c (november 2008)

Diskeeper Pro Premier (za defragmentiranje HDD-a)

ESET NOD32 HR (po meni najbolji...netko drugi može si staviti koji hoće...)

FFDshow (kodeci, mogu i neki drugi...)

Firefox 3.0.5 + addons

Flash Player 10

FrameWork 3.5 SP1 (instalirati kada se instalira SP3, AV i namjesti internet)

Java 6u11

Nero 7 (besplatna alternativa CD Burner XP)

Online Armor 3.0 Free Edition (ne koristim, ali tko hoće da ima firewall...može također neki drugi po volji...)

Office 2007+SP1

PeerGuardian 2 (za zaštitu od poznatih loših IP adressa...nekad i pouzdane stranice blokira...)

Skype (zavisi ako netko koristi, HR prijevod)

SpyBot S&D 1.60 (ne koristim...ali opet kome treba ili želi imati...)

Thunderbird 2.0.0.19 (za one koji ne koriste Gmail...)

Tune Up Utilities 2009

µtorrent (HR prijevod)

VTP 9.0.1 (radi visual styling-a...ne volim klasični izgled=>dojadio)

Visual C++ 2008 SP1

Winamp + skins

Windows Live Messenger 8.5

WinRAR HR

 

Ovo sam radio nekih sat i po...nadam se da će nekome linkovi pomoći...

Za pitanja oko nekih problema oko programa pošaljite PP...

̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 18:27 (Najbrži).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Must have programi i aplikacije

Mnogi ljudi imaju svakakvih problema s videom a to se sve moze izbjeci s Media Player Clasic Home Cinema sjajnim video playerom koji ce otvorit svaki video brzo i efikasno i ne trebaju mu nikakvi Codec Pack-ovi. On nema instalaciju vec kad ga skinete spreman je za upotrebu samo ga stavite u jedan folder i tamo ga ostavite ne smijete ga micat te jos napravite kraticu na desktop i to je to. Kad zelite otvoriti bilo koji video prvo desni klik pa Open ili Open With pa izaberete istoimeni program a ako ga nema na desnom kliku potrazite ga u listi programa koji vam XP ponudi i stavite kvacicu na Always use selected program i tako za svaki tip videa koji zelite otvoriti i gotovo nakon toga otvarate bilo koji video lijevim brzim dvoklikom i player se otvara brzinom munje.Inace program ima sjajnu mogucnosti prilagodbe slike kako god zelite a za automatsko otvaranje DVD-videa i videa stavite kvacice kako je oznaceno na slici Video i DVD i gotovo mozete uzivat u bilo kojem videu bez komplikacija a sve to u programu od 6.5 mb sjajno bolje ne moze a po zelji mozete ga upariti sa FFdshow i vise vam na kompu ne treba nista vise za gledanje videa. Efikasniji i brzi program koji koristi vrlo malo resursa pa i kod gledanja HD videa danas ne postoji jest da ne izgleda kao maneken no to u ovakvom programu nije vazno tko ga nije probao neka navali!!!Cool

 

http://mpc-hc.sourceforge.net/

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 18:12 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Must have programi i aplikacije

evo što ja instaliram na svježe instalirani win:

 

1. driveri za grafičku, matičnu, printer, skener, web kamera itd

 

2. programi koji su mi najpotrebniji:

 

AWiconsLite

Notepad++

Universal Viewer Lite

Yahoo! Widgets

 

BitMeter

Mozilla Firefox

WL Messenger 8.5

OnLineBrojač

uTorrent

 

Any Audio Converter

Audacity

Mp3tag

Winamp

 

FastStone Image Viewer

Gadwin PrintScreen

Paint.NET

VSO Image Resizer

 

Any Video Converter

DivX

DVD Video Soft Free Studio Manager

GOM Player

 

NOD32

COMODO Firewall Pro

 

CCleaner

EVEREST Ultimate Edition

Fraps

Glary Utilities

Revo Uninstaller

TuneUp Utilities 2009

UltraISO

Unlocker

WinRAR

 

Adobe Flash Player

Adobe Reader

Ashampoo Burning Studio

Java

Microsoft .NET Framework 2.0

VirtualBox

 

to bi bilo sve, ali poslije dođe još toga

Hello World!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Must have programi i aplikacije

Avira Antvirus ( zaštita na prvom mjestu )

Malwarebytes ( sjajan borac protiv "špijuna" i slične gamadi )

VLC Media Player ( odličan i lagan player koji podržava puno formata )

Glary Utilities ( sličan Tune Up-u ali puno manje opterečuje PC )

CClenaer ( kako mu i ime glasi odličan čistač sra** )

Photoshop CS 3 ( za digitalne umjetnike ) Smijeh

XFIRE ( gamerski chat )

Reshade ( vrlo kvalitetan program za mjenjanje rezolucije slikama...)

Revo Uninstaller ( odličan program koji deinstalira i temeljito briše aplikacije )

 

Evo to su programi koje najviše koristim...

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

Avira Personal

Xfire

Firefox

Nero 8

Wmp 11

MS Office 07

Adobe Reader

CoD Rcon Tool hehe

Asus M2N-XE, Asus HD 4550, DDR2 2GB, AMD Athlon 64 X2 5200- 2 X 2,9GHz, HDD 500GB MSN: trop_sr50@iamcrazy.in Xfire: xelicax Clan: Cro_Elite
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Must have programi i aplikacije

avast ili avira

Nero 9

xfire

TuneUP Utilities 2009

CCleaner

COD4

Opera

Office 2007

IfranView

Foxit Reader

Intel Pentium Dual Core E5200 2,53Ghz, 2MB Cache, MBO BIOSTAR G31-M7 TE, 2GB RAM Kingmax 800Mhz, Club3D Radeon HD4550 512DDR3, HDD 320GB Hitachi
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Must have programi i aplikacije
glupavi kaž

a da ne pokrećem photoshop,

 

 imam jedan program zove se photoscape dobar je za sto nudi ipak je free
AMD Phenom X3 2.1GHz | 2gb ram | HD4650 1024MB |ASUS M2N Motherboard
15 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

Fraps

Skype

ACDSee

μTorrent

DLL Toys

NOD32 4

CCleaner

Paint.NET

GOM Player

Winrar 3.80

Foobar2000

Firefox 3.x.x

Smart Defrag

Daemon Tools

Driver Sweeper

Revo Uninstaller

All Wallpapers Lite

Microsoft Office 2003

Tune Up Utilities 2009

Super Anti Spyware Free

Ashampoo Burning Studio 8

Area-51 m15x
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 8:05 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

uz sve ovo preporučam i revo uninstaller....

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Must have programi i aplikacije
glupavi kaže...

 

koje programe instalirati kako bi nam život bio lakši,

navedite sve što mislite da bi na računalu trebalo biti kao sastavni dio instalacije os-a

 

  Ova tema nema previše smisla. Evo zašto.


Skup programa koje netko instalira na kompjuter zavisi o tome za šta se kompjuter koristi.

Ako se radi o kompjuteru na poslu, onda onaj tko radi svoj posao nema vremena razmišljati 'koji sad program da instaliram, pa da vidim kako radi?'. Da ne govorim o tome da ono što je dozvoljeno instalirati ovisi o politici firme u kojoj radiš.

A ako se radi o kompjuteru kod kuće, onda svaki lik u svemiru imaju svoju verziju programa za ovo i ono. 
I mala djeca znaju da nijedan program nije savršen i prije ili kasnije nešto zblesi. Već čujem kako kroz kabele dolaze poruke: ja koristim žblj-mlj program verzije krklj-mrklj i radi mi super, a za njim stiže drugi sa komentarom: taj ti niš nije dobar, bolji ti je trtlj-prtlj u verziji brli-trli.

Must have je stvar navike. Zato ova tema nema smisla. 

 
Ke?
16 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

Opet je neko otvoril temu staru 3 i pol mjeseca.Već si je čovjek instaliral odavno sve programe koje treba.

 

PS:ove teme su glupost jer svaki korisnik ima druge zahtjeve tak da nitko nema instalirane iste programe.Sve ovisi o tome kaj bu korisnik radil na tom kompu i njegovim samim interesima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

Ovo je kod mene standardna oprema (bez toga windowsi su mi nekako prazni)

 

1.uTorrent

2.Ad-Aware

3.Spyboot Search & Destroy

4.McAfee SiteAdvisor (moj najmanji i najkorisniji program)

5.Zone Alarm

6.Sygate Firewall

 

1.Cool Edit Pro 2

2.DivX

3.DVD Shrink

4.Nero

5.Paint Shop Pro

6.Power DVD

7.Winamp

9.CD-DA Extractor

 

1.Registry Mechanic

2.Winrar

3.Adobe Reader (svako malo pa treba a nemogu ga smisliti)

 

Nakon toga mogu reci da mi comp i sluzi necemu (ima tu jos dosta programa al' ovo su moje osnove)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Must have programi i aplikacije

Hmmm... Pa:

 

- Avira premium

- Object dock

- uTorrent

- Winamp

- Easy CD/Da extractor

- Cpu - Z

- Gpu - Z

- FS Capture

 

.... osnova osnove

Ojla!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice