Nakon micanja comoda ne radi mozilla zaključana tema

poruka: 30
|
čitano: 6.207
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nakon micanja comoda ne radi mozilla
pitanje

Problem je sljedeći...

Nakon muka sa deinstaliranjem comoda(na kraju deinstaliran preko uninstaller pro) mozilla mi ne radi.

Probala sam i nju maknut pa ponovo instalirati i problem ostaje.Ne radi niti explorer.

Nikakav firewall  trenutno nemam instaliran

 

Ima ko ideju u čemu bi mogla biti stvar?

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 9:54 (tiliw).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla

Izgleda da je Uninstaler Pro prilikom uninstall Comoda firewall-a izbrisao nešto što i nije trebao a vezano je za internet preglednike. Pokušaj downloadati najnoviju verziju Firefoxa ili Internet Explorera i instalirati na računalo. Ako i tada se radi o istom problemu, nanovo instaliraj Comodo firewall i napravi uninstall iz Windows okruženja, znači ne preko uninstallera pro. Jawohl!

s.t.a.l.k.e.r. aka automaton
15 godina
neaktivan
offline
Nakon micanja comoda ne radi mozilla

Vjerovatno je ostao neki dio programa u registriyu koji blokira preglednike!! Instaliraj TuneUp Utilities i počisti registry!! Trebalo bi pomoći!

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
tiliw kaže...

Problem je sljedeći...

Nakon muka sa deinstaliranjem comoda(na kraju deinstaliran preko uninstaller pro) mozilla mi ne radit.

Probala sam i nju maknut pa ponovo instalirati i problem ostaje.Ne radi niti explorer.

Nikakav firewall  trenutno nemam instaliran

 

Ima ko idej u ćemu bi mogla biti stvar?

 

 

 

 

 

 Explorer se da popraviti. Ali zašto da ja trošim vrijeme na to kad ćeš i opet nanovo instalirati mozillu? Na jednom forumu sam imao prepirku oko toga da je Comodo smeće kakvog treba tražiti zajedno sa Ad-Awareom koji su razbcali datoteke svugdje po računalu. Nije ti kriva deinstalacija, program je odličan. Ali nije toliko dobar koliko je Comodo loš. To ti je tako kad slušaš ''prijatelje' sa foruma i njihove ''preporuke'' o zaštiti i programima. Ja osobno radim u IE7 i ne pada mi napamet da instliram bilo koji drugi browser ma što vi svi na forumu mislili o tome (mnogi krivo misle). Stvar se da srediti, ali bi pisanje otišlo u dužu formu, a na to bi se sigurno nadovezali drugi pa bi se opet započela voditi raspravo o tome koji je antivirusni najbolji, firewall, browser i otišlo bi se u offtopic, a nitko ne bi ni pomislio kako tebi treba konkretna pomoć, kao pokretaču teme.
15 godina
neaktivan
offline
Nakon micanja comoda ne radi mozilla

Da, da TuneUp bi ti stvarno pomogao, moš mislit. Poslje bi klao forum sa pitanjem da ti se ne podižu windozi??? Zato jer si koristio TuneUp Utilitites i sje.bo registry do daske. To se tak ne dela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
Kalea kaže...

Da, da TuneUp bi ti stvarno pomogao, moš mislit. Poslje bi klao forum sa pitanjem da ti se ne podižu windozi??? Zato jer si koristio TuneUp Utilitites i sje.bo registry do daske. To se tak ne dela.

 Hmmm... Ko ti je god rekao da je TuneUp loš optimizacijski program taj ti je slagao znaš kako.. eee   Jer da si ga sebi instaliravao i koristio nebi tako sigurno pričao tuda!!
Postoji milijun onik "krivih" ali TuneUp nije među njima i stvarno je dobar program!! A šanse da tolliko ošteti registry su malene toliko da su skoro nemoguće!


Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla

U većini slučajeva se radi o problemu tipa ljudski faktor iliti korisnici koji se neznaju (misle da znaju) služiti nažalost nekim programima koji su previše složeni za njihovu upotrebu,  te neinformiranost korisnika vezano za njih. Postoje obični korisnici i oni malo da dodatkom PRO. Jawohl!

s.t.a.l.k.e.r. aka automaton aka yamijima
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
autorov komentar

nisam ga mogla deinstalirat  iz Windows okružja zato sam i skinula taj Uninstaler.

deinstalirala sam Firefox i instalirala najnoviji i problem ostaje.

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
autorov komentar
Bellatrix kaže...

Vjerovatno je ostao neki dio programa u registriyu koji blokira preglednike!! Instaliraj TuneUp Utilities i počisti registry!! Trebalo bi pomoći!

 

probala sam očistit sa Ccleanerom i ništa
15 godina
neaktivan
offline
Nakon micanja comoda ne radi mozilla
autorov komentar

zaboravila sam reć da ne radi ni  internet explorer

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nakon micanja comoda ne radi mozilla

Kao prvo si napravila veliku grešku jer si ga prisilno deinstalirala pa je ostao dio u registriyu koji blokira pristup net-u!

Trebala si ući u safe mod i onda ga deinstalirati!!

Ali sad šta je tu je... Možda ti je najbolje reinstall windowsa jer si oštetila registry....

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla

Si probala instalirati novu verziju Internet Explorera? Upiši u run polje sfc /scannow, to provjerava i ispravlja sistemske file-ove na računalu. Tom prilikom treba biti original WindowsOS u cd-dvd uređaju.

s.t.a.l.k.e.r. aka automaton aka yamijima
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla

Jesi gledala ovo https://support.comodo.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=10&ratingconfirm=1

 

Tu mozes rucno maknuti ono sto je ostalo u sustavu i prijeci ti fiefoxu i IEu da rade...

Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 12:20 (zmikic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
Bellatrix kaže...
Kalea kaže...

Da, da TuneUp bi ti stvarno pomogao, moš mislit. Poslje bi klao forum sa pitanjem da ti se ne podižu windozi??? Zato jer si koristio TuneUp Utilitites i sje.bo registry do daske. To se tak ne dela.

 Hmmm... Ko ti je god rekao da je TuneUp loš optimizacijski program taj ti je slagao znaš kako.. eee   Jer da si ga sebi instaliravao i koristio nebi tako sigurno pričao tuda!!
Postoji milijun onik "krivih" ali TuneUp nije među njima i stvarno je dobar program!! A šanse da tolliko ošteti registry su malene toliko da su skoro nemoguće!


 U tome i leži problem. TuneUp Utilities sam instalirao prvi puta davne 2004 godine. Čak je bio jedne godine i izabran program godine. To je program koji se zavlači duboko u OS. Sve opcije koje nudi su ''add hoc''. Pojasni koja ti je najdraža opcija tog programa?. Za što ga koristiš? Za tweak-anje? Promjene izgleda desktopa? Ikona? Pronalaženje grešaka? Čišćenje registrija? Što te to toliko ''uzbuđuje'' u tom programu kojeg zasigurno nisi kupio? Više nas je na forumu koji bi htjeli čuti tvoj odvogor.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
stalker kaže...

Izgleda da je Uninstaler Pro prilikom uninstall Comoda firewall-a izbrisao nešto što i nije trebao a vezano je za internet preglednike. Pokušaj downloadati najnoviju verziju Firefoxa ili Internet Explorera i instalirati na računalo. Ako i tada se radi o istom problemu, nanovo instaliraj Comodo firewall i napravi uninstall iz Windows okruženja, znači ne preko uninstallera pro. Jawohl!

 Evo još jednog bisera! Pa nije problem u deinstalaciji, problem je u smeću od firewall-a koje se zove Comodo!!! Zaostavštine koje je ostavio za sobom nalaze se u mapi Documents And Settings, to isto rade i Ad-Aware te SuperAntispyware Pro ili free verzija. Kad nemože netko izbaciti van Comodo, kako će tek izbaciti TuneUp Utilities?
15 godina
neaktivan
offline
Nakon micanja comoda ne radi mozilla

Kalea mene su znali zezat neki programi koji su nakon deinstalacije ostavili smeca u skrivenom folderu c-documents & settings-moje ime-app data.To sam morao uvijek rucno brisat.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla

Ma svi ti dodatni programi nevaljaju kur..a vode.. Hbte bas zbog toga sta su svi govorili kako je comodo odlican, instaliram ja njega restartam komp i onda on tamo pronalazi razna sranja i makne ih... izgasim ja komp i slijedeci dan nece uci u windowse nabijem ga znas gdje i sva ta dodatna sranja najbolji za doma je obican firewall od windowsa... najobiciniji besplatan antivirus ili nod 32 kojega se lako da pretvorit u pravu verziju.. ovo sve ostalo ja nabijanje ega jer nekom radi dobro i taj neko svima govori kako je to prva klasa firewalla ili nesto al nazlaost nije mi ovo prvi puta da me shebo dodatni firewall.. lijepo me je shebo jos davno i zone alarm..

 

sve je to shit

EVGA 790i FTW | Intel Q6600@Scythe Orochi@3.85ghz | Patriot 2 x 1gb DDR3 | 3 way SLI 9800gtx/+ 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 16:55 (toxic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
F1-IVO kaže...

Kalea mene su znali zezat neki programi koji su nakon deinstalacije ostavili smeca u skrivenom folderu c-documents & settings-moje ime-app data.To sam morao uvijek rucno brisat.

 Da nema tebe i još par normalnih ljudi na forumu već bih davno otišao. Vjerujem ti da su ne neki, nego mnogi ostavili za sobom veliki dio smeća. S tipom s kojim sam se prepirao oko Comodo Firewall-a i reako mu da je to smeće a on ga hvalio na sav glas, evo mu dokaza ovog posta. I ako sam rekao da je i Spyware Terminator loš program, onda znam zašto sam to napisao...... da ne navodim dalje. Stvar je vrlo jednostavna i pravilo u dvije točke glasi:
1. ako instalirani program nije odmah ''legao'' kako treba s njim odmah van
2. ova točka se nadovezuje na točku 1.
Da bih maknuo proklete strelice s ikona na desktopu kojih imam par, ne treba mi TuneUp Utilities niti bilo koji drugi program. To sam stvikam. Da zna tvikati, onda bi razumio o čemu mu govorim. Ovako, on i dalje ostaje ''pametan'' pa će začas otići u offtopic, a ja dobiti žuti po običaju.
Uz potpis, Kalea.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
toxic kaže...

Ma svi ti dodatni programi nevaljaju kur..a vode.. Hbte bas zbog toga sta su svi govorili kako je comodo odlican, instaliram ja njega restartam komp i onda on tamo pronalazi razna sranja i makne ih... izgasim ja komp i slijedeci dan nece uci u windowse nabijem ga znas gdje i sva ta dodatna sranja najbolji za doma je obican firewall od windowsa... najobiciniji besplatan antivirus ili nod 32 kojega se lako da pretvorit u pravu verziju.. ovo sve ostalo ja nabijanje ega jer nekom radi dobro i taj neko svima govori kako je to prva klasa firewalla ili nesto al nazlaost nije mi ovo prvi puta da me shebo dodatni firewall.. lijepo me je shebo jos davno i zone alarm..

 

sve je to shit

 Potpisujem sve što si naveo. Ali probaj to napisati ramboxu ili kak se već zove.
15 godina
neaktivan
offline
Nakon micanja comoda ne radi mozilla

Evo kako je prošao Comodo firewall na testu. Druga slika je firewall kojeg ja koristim, a koji je također besplatan. Dobro radi u kombinaciji sa NOD-om, za kojeg i dalje tvrdim da je na samom vrhu što se tiče zaštite na računalu i ne mislim ga uopće mijenjati. Kad takva dva progama nadopunjuju jedan drugog, i k njima priložiš još usput i PC Tools Spyware Doctor onda nema govora o bilo kakvoj ''ozbiljnijoj zarazi'' na kompjuteru. Oni koji su godine proveli sjedeći ispred ekrana svog pc-a, već u samom začetku aktivacije malicioze na kompjuteru to primjete bez da ih i opemenu alati za zaštitu.

Edit -  prilog slike i ono što drugi, a ne samo ja, misle o dotičnom firewallu.

Dakle, svima koji koriste dotični firewall toplo bih preporučio da ga se klone jako daleko. Komparirajući dotični firewall s onim kojeg sam ponudio autoru teme o zaštiti na računalu sa Ashampoo Firewal Pro koji je u basic modu toliko jednostavan da sam kreira portove za glavne resurse compa i njihov odlazak na internet ili pakete koji dolaze s interneta, gledajući sa te strane da se radi o osobi koja nema još iskustva s zaštitom, što ne znači da ih u bližoj ili daljnjoj budućnosti neće imati, to je bio samo jedan od mojih prijedloga, jer je zaista bolji u odnosu na Comodo Firewall, razvila se žučna rasprava da bismo na kraju otišli u offtopic, a ja dobio žuti karton.?????

Comodo firewall Free Comodo firewall Free
Ja trenutno koristim ovaj Ja trenutno koristim ovaj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nakon micanja comoda ne radi mozilla
autorov komentar

Evo samo da javim novosti...

Probala sam ponovo instalirat Comodo ali mi ne dozvoljava nego me obavještava da program već postoji i da ga prvo moram deinstalirat.

Naravno u control panelu ga više nema...

Hvala svima na trudu...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
prihvaćeno rješenje
tiliw kaže...

Evo samo da javim novosti...

Probala sam ponovo instalirat Comodo ali mi ne dozvoljava nego me obavještava da program već postoji i da ga prvo moram deinstalirat.

Naravno u control panelu ga više nema...

Hvala svima na trudu...

 To što ga nema u Control Panelu ne znači da ga i dalje nema na compu. Otvori explorer (ne Internet explorer već samo explorer). Znači dvoklik na ikonu My Computer. Onda klikni na ono povečalo (search). Onda klikni na Search files and folders i napišti u gornjem redu Comodo. Sve stavke koje ti pronađe na disku/ovima jednostavno shift+delete. Zatim u Start>Run>regedit>Edit>Find. Otkvači Values i Data te nek ti ostane samo kvačica na Keys. Upiši Comodo. Kad ga nađe, delete Comodo. Onda F3. Kad ga ponovno nađe a ti opet delete Comodo, bez obzira jer se radi o mapi ili fajlu. Kad su sve stavke pobrisane, onda zatvori registry editor i odi u C:\Windows\Preftech\ i tu probaj naći Comodo. Ako ga nema, obriši sve fajlove iz te mape (ali ne i mapu!). Preftech će vratiti podatke svih instaliranih programa kad ih budeš ponovno pokretala. Prije nego sve to počneš napravi novu točku u System Restore Point, i nazovi je Smeće Od Comoda Van+datum). Nakon svega reset compa. Puno sreće.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 22:27 (Kalea).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
Kalea kaže...

Evo kako je prošao Comodo firewall na testu. Druga slika je firewall kojeg ja koristim, a koji je također besplatan. Dobro radi u kombinaciji sa NOD-om, za kojeg i dalje tvrdim da je na samom vrhu što se tiče zaštite na računalu i ne mislim ga uopće mijenjati. Kad takva dva progama nadopunjuju jedan drugog, i k njima priložiš još usput i PC Tools Spyware Doctor onda nema govora o bilo kakvoj ''ozbiljnijoj zarazi'' na kompjuteru. Oni koji su godine proveli sjedeći ispred ekrana svog pc-a, već u samom začetku aktivacije malicioze na kompjuteru to primjete bez da ih i opemenu alati za zaštitu.

Edit -  prilog slike i ono što drugi, a ne samo ja, misle o dotičnom firewallu.

Dakle, svima koji koriste dotični firewall toplo bih preporučio da ga se klone jako daleko. Komparirajući dotični firewall s onim kojeg sam ponudio autoru teme o zaštiti na računalu sa Ashampoo Firewal Pro koji je u basic modu toliko jednostavan da sam kreira portove za glavne resurse compa i njihov odlazak na internet ili pakete koji dolaze s interneta, gledajući sa te strane da se radi o osobi koja nema još iskustva s zaštitom, što ne znači da ih u bližoj ili daljnjoj budućnosti neće imati, to je bio samo jedan od mojih prijedloga, jer je zaista bolji u odnosu na Comodo Firewall, razvila se žučna rasprava da bismo na kraju otišli u offtopic, a ja dobio žuti karton.?????

  Koji si ti lik ,stavija si screenove iz dva razlicita testa da bi ka commodo ispa los
evo link za rezultatima  
a taj tvoj Pc tools firewall je iza comoda na tvome screenu
a na onom drugom di je ka ispa los je drugi sveukupno!!! 
 
  "Edit - prilog slike i ono što drugi, a ne samo ja, misle o dotičnom firewallu."
-Pa upravo oni govore da je commodo zakon! 
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 0:58 (insomniac_cro).
15 godina
neaktivan
offline
Nakon micanja comoda ne radi mozilla

sto se tice ovog offtopica...

 

KASPERSKY RULAAAAAAA!!!

Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
prihvaćeno rješenje
tiliw kaže...

Problem je sljedeći...

Nakon muka sa deinstaliranjem comoda(na kraju deinstaliran preko uninstaller pro) mozilla mi ne radit.

Probala sam i nju maknut pa ponovo instalirati i problem ostaje.Ne radi niti explorer.

Nikakav firewall  trenutno nemam instaliran

 

Ima ko idej u ćemu bi mogla biti stvar?

 

 

 

 

 

 Evo probaj ovih nekoliko rješenja: ukoliko Comodo još nije deinstaliran: start - run - "C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cfpconfg.exe" -u
dobit ćeš Comodovu deinstalacijsku proceduru.

Ukoliko ovo gore ne pomaže probaj ukloniti Comodove drivere iz safe moda, lijevi klik na My computer - properties - hardware (TAB) - device manager - view - show hidden devices - non-plug and play drivers (pojavit će se u device manageru) - klik na plus pored "non-plug and play drivers" - desni klik na "COMODO Internet Security Firewall Driver" - odabrati "Uninstall" iz padajućeg izbornika, ukoliko budeš pitana za restart, ne čini to još, prvo ponovi proceduru i za "COMODO Internet Security Helper Driver" tek onda napravi restart.

Ukoliko ni ovo gore ne pomogne nađi Comodove fileove i foldere ručno te ih obriši iz safe moda, nalaze se na sljedećim mjestima:

 

C:\Program Files\COMODO
C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\COMODO
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Comodo
C:\WINDOWS\system32\drivers\cmdguard.sys
C:\WINDOWS\system32\drivers\cmdhlp.sys
C:\WINDOWS\system32\drivers\inspect.sys
C:\WINDOWS\system32\guard32.dll

 

iz regedita obriši sljedeće registry ključeve (start - run - regedit):

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Software\Comodo
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ComodoGroup
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\cmdAgent
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\cmdGuard
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\cmdHlp
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Services\cmdAgent
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Services\cmdGuard
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Services\cmdHlp
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\cmdAgent
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\cmdGuard
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\cmdHlp
HKEY_CURRENT_USER\Software\CFP
HKEY_USERS\*\Software\CFP

 

iz "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" ključa obrisati samo vrijednost: "COMODO Internet Security" , ostalo ne dirati

 

P.S. naći Kalein profil na bugovom forumu i klik na "ignoriraj autora" Namigiva

mama ti je larva
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 5:56 ((s)izgoreo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
Kalea kaže...

Evo kako je prošao Comodo firewall na testu. Druga slika je firewall kojeg ja koristim, a koji je također besplatan. Dobro radi u kombinaciji sa NOD-om, za kojeg i dalje tvrdim da je na samom vrhu što se tiče zaštite na računalu i ne mislim ga uopće mijenjati. Kad takva dva progama nadopunjuju jedan drugog, i k njima priložiš još usput i PC Tools Spyware Doctor onda nema govora o bilo kakvoj ''ozbiljnijoj zarazi'' na kompjuteru. Oni koji su godine proveli sjedeći ispred ekrana svog pc-a, već u samom začetku aktivacije malicioze na kompjuteru to primjete bez da ih i opemenu alati za zaštitu.

Edit -  prilog slike i ono što drugi, a ne samo ja, misle o dotičnom firewallu.

Dakle, svima koji koriste dotični firewall toplo bih preporučio da ga se klone jako daleko. Komparirajući dotični firewall s onim kojeg sam ponudio autoru teme o zaštiti na računalu sa Ashampoo Firewal Pro koji je u basic modu toliko jednostavan da sam kreira portove za glavne resurse compa i njihov odlazak na internet ili pakete koji dolaze s interneta, gledajući sa te strane da se radi o osobi koja nema još iskustva s zaštitom, što ne znači da ih u bližoj ili daljnjoj budućnosti neće imati, to je bio samo jedan od mojih prijedloga, jer je zaista bolji u odnosu na Comodo Firewall, razvila se žučna rasprava da bismo na kraju otišli u offtopic, a ja dobio žuti karton.?????

 Opet širiš dezinformacije i gluposti, Comodo FW 2.4.×× je outdatean i odavno se više ne razvija, na Comodovoj stranici je predložen kao firewall za win2000 pošto najnoviji comodov CIS 3.8.×× ne radi na tom OSu, (pogledaj ispravan screenshot), nadalje u našoj prošloj raspravi naveo sam ti razloge zbog čega ashampoo firewall pro nevalja i kako uopće nije pravi personal firewall već obični packet filter (i to loš).
BTW. U sljedećem Matoušecovom testu Comodo će biti još bolji pošto je i testirana verzija već outdateana, a najnovija brani još više "mjesta" na OSu koje može ugroziti malware

P.S. svojevremeno dok je ComodoFW pro 2.4 bio još aktualan bio je i prvi na tom testu koji se također mijenja, autor (Matousec) dodaje nove testove koji su sve sofisticiraniji, također vrlo mali skoro nikakav broj testova otpada na testiranje packet filtera, većina testira firewallovu HIPS komponentu, neki testirani programi na tom testu uopće i nisu firewali u klasičnom smislu te uopće nemaju packet filter već samo HIPS komponentu...
non BS screenshot non BS screenshot
mama ti je larva
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 8:00 ((s)izgoreo).
15 godina
neaktivan
offline
Nakon micanja comoda ne radi mozilla
autorov komentar

Evo javljam da je moj problem zahvaljujući vama napokon riješen...

Normalno rade i Explorer i Mozilla

 

Primjenila sam savjete od Kalea i (s)izgoreo-ga i sve je normalno proradilo.

Comodo više neće vidjet moga kompa.

 

Hvala puno svima na trudu Osmijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
tiliw kaže...

Evo javljam da je moj problem zahvaljujući vama napokon riješen...

Normalno rade i Explorer i Mozilla

 

Primjenila sam savjete od Kalea i (s)izgoreo-ga i sve je normalno proradilo.

Comodo više neće vidjet moga kompa.

 

Hvala puno svima na trudu Osmijeh

 Nema na čemu, i drugi put.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla
(s)izgoreo kaže...
Kalea kaže...

Evo kako je prošao Comodo firewall na testu. Druga slika je firewall kojeg ja koristim, a koji je također besplatan. Dobro radi u kombinaciji sa NOD-om, za kojeg i dalje tvrdim da je na samom vrhu što se tiče zaštite na računalu i ne mislim ga uopće mijenjati. Kad takva dva progama nadopunjuju jedan drugog, i k njima priložiš još usput i PC Tools Spyware Doctor onda nema govora o bilo kakvoj ''ozbiljnijoj zarazi'' na kompjuteru. Oni koji su godine proveli sjedeći ispred ekrana svog pc-a, već u samom začetku aktivacije malicioze na kompjuteru to primjete bez da ih i opemenu alati za zaštitu.

Edit -  prilog slike i ono što drugi, a ne samo ja, misle o dotičnom firewallu.

Dakle, svima koji koriste dotični firewall toplo bih preporučio da ga se klone jako daleko. Komparirajući dotični firewall s onim kojeg sam ponudio autoru teme o zaštiti na računalu sa Ashampoo Firewal Pro koji je u basic modu toliko jednostavan da sam kreira portove za glavne resurse compa i njihov odlazak na internet ili pakete koji dolaze s interneta, gledajući sa te strane da se radi o osobi koja nema još iskustva s zaštitom, što ne znači da ih u bližoj ili daljnjoj budućnosti neće imati, to je bio samo jedan od mojih prijedloga, jer je zaista bolji u odnosu na Comodo Firewall, razvila se žučna rasprava da bismo na kraju otišli u offtopic, a ja dobio žuti karton.?????

 Opet širiš dezinformacije i gluposti, Comodo FW 2.4.×× je outdatean i odavno se više ne razvija, na Comodovoj stranici je predložen kao firewall za win2000 pošto najnoviji comodov CIS 3.8.×× ne radi na tom OSu, (pogledaj ispravan screenshot), nadalje u našoj prošloj raspravi naveo sam ti razloge zbog čega ashampoo firewall pro nevalja i kako uopće nije pravi personal firewall već obični packet filter (i to loš).
BTW. U sljedećem Matoušecovom testu Comodo će biti još bolji pošto je i testirana verzija već outdateana, a najnovija brani još više "mjesta" na OSu koje može ugroziti malware

P.S. svojevremeno dok je ComodoFW pro 2.4 bio još aktualan bio je i prvi na tom testu koji se također mijenja, autor (Matousec) dodaje nove testove koji su sve sofisticiraniji, također vrlo mali skoro nikakav broj testova otpada na testiranje packet filtera, većina testira firewallovu HIPS komponentu, neki testirani programi na tom testu uopće i nisu firewali u klasičnom smislu te uopće nemaju packet filter već samo HIPS komponentu...
 Stavi naočale, i dobro pogledaj moje dvije slike i tvoju jednu pa ćeš vidjeti da su iste. Nije problem u slikama već u tvojoj glavi. Tema je NAKON MICANJA COMODA NE RADI MOZILLA. Da li ti i dalje trebam reći da se maneš kompjutera i uzmeš lopatu pa operi omjer 7:1 u mješalicu, ili si nakon svega i dalje u ''svom ego-ističkom svijetu''?
16 godina
moderator
offline
RE: Nakon micanja comoda ne radi mozilla

Dosta više svađanja i prepucavanja!

 

Kale - snizi ton, širi ljubav i toleranciju Nevinašce

 

Lock!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice