Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen servis

poruka: 17
|
čitano: 4.512
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen servis

Računalo se zamrzne nekad resetira samo od sebe i par puta se pojavio blue screen. 

Na servisu su mi prvi puta promijenili maticnu a drugi puta procesor i opet isto. 

Jel postoji mogucnost da se neke od komponenata ne slazu pa da dolazi do toga. 

Dogadja se i kad igram igrice i kad surfam. 

Oni kazu da su probali opterecivat racunalo i da je sve bilo u redu.

windowsi nisu org. 

Racunalo kupljeno u dlinks-u. 

 

 PS: neznam zasto je slika naopako. Pisem preko mobitela. Nmg je okrenit

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 21:28 (cRoaTEEh1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen se

Napravi instalaciju iz pocetka, Windows org licence imas za par dolara, koliko dugo si opteretio komp i sa cime? Moguće da je i do napajanja ili nekog softwera. Sta kaze blue screen?

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 23:42 (Patrick_cro).
15 godina
online
Re: Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen se

-kad imaš neki 'neuhvatljiv' problem, moraš ići od nule, eliminirati sve nepoznanice..

-prvo sve HW, kontakti.. boot nekig livemedija npr linux/hirens.. i memtest86+ .. odvrtiš nekoliko minuta-sat..možeš bootati linux (mint, ubuntu, kubuntu..) surfati i sl.. tako eliminiraš da je nešto s win-driver ili malware/postavka uzrok.

-ako se problem pojavi, imaš kvar-HW. (mbo, cpu, vga, napajanje, ram..disk.. sve mora biti 100% ispravno, AMD je rizičan dječje bolesti i sl.).

 

ako nema problema, nastaviš, po logici mora biti nešto soft.. i pirat soft je tad prvi sumnjivac, win, igre.. a pošto se dešava u igrama i surfanju, tad je moguć uzrok VGA (sve danas koristi 3d-gpu), pa i sam browser probaj npr ie..

 

-počni s čistim-origigi win (ne moraš kupovati, pogledaj teme, skineš mctoolom, napraviš install..).

-nakon  instalacije OSa, svi driveri (sačekaš malo jer automatika već radi..).

-kao i hw, sw također mora biti 100% ispravan-čist, podešen, od bios postavki, driveri, sve.. tek tad možeš očekivati stabilan rad.

+ ovisno o kvaliteti-klasi komponenti, npr možda je napajanje nestabilno, možda mbo-vrm ne pegla dovoljno napone, možda samo neki kontakt (sve komponente, vga-ram..).. dok su igre ugl crackane, proizvođači se znaju zaštititi, crack može biti malware itd.. nikako koristiti soft za koji nisi siguran, pošto imaš problem, sve od softa 'baci', kreni od nule, s čistim OSom, ne odmah igre.. jer može u tome biti problem, nego prvo provjeriš da je ok-stabilno, pa tek tad idući korak.. tad možda otkriješ uzrok-pravilo.. i tad ako zaključiš da je neka komponenta reklamiraš. Ako su u servisu odvrtili neki 3dmark-test.. tad je po logici upravo tvoj soft-igra najvjerojantiji uzrok (malware, loš crack i sl.) ili nemaš dovoljno resursa, npr 8GB nije puno za gaming.. dok istovremeno sys možda radi update, defrag itd.. zato prvo moraš srediti sys-OS, sve, tek kad to sve obaviš, možeš na gaming.. a nestrpljivost ne pomaže, jer će se deterministički opet pojaviti isti problem ako ne otkloniš uzrok (ista formula=isti rezultat).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen servis

Okrenuh ti sliku..

Reci ti tom Marku koji je to sastavio da napravi kako treba ili nazovi osječku udrugu za zaštitu potrošača.

Oni će to "popraviti".

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 13:15 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen servis

Od igrica imam samo LoL i fortnite tak da sumnjam da je nesto zbog toga. 

Probat cu dns stavit nove windowse.

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen se

Hoces rec da nesto nije dobro sastavljeno?

15 godina
online
Re: Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen se
cRoaTEEh1 kaže...

Hoces rec da nesto nije dobro sastavljeno?

- ne, nego kad tražiš uzrok, moraš ići redom, sve.. (i čitati čitav post, ne dio) ili, da bi otklonio problem, moraš otkriti-otkloniti uzrok, koji god bio.. kvar-hw ili soft.

- redosljed, prvi korak.. je upravo provjera kako je sastvaljeno.. (ako ćeš sad reći da si već to radio 'sto puta'.. griješiti je ljidski, možda samo kontakt, možda neipsravno napajanje, kabel..) .. svako ''možda'' je dovoljno dobro, nevažno, moraš eliminirati ''možda'' tj sve mora biti 100%, tad mora raditi, bez možda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen servis

moguće da ti se ram ne slaže najbolje sa procesorom

provjeri sa alatom na crucialovim stranicama http://www.crucial.com/usa/en/compatible-upgrade-for/ASRock/ab350m-pro4

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen servis

Probat cu. stvar je u tome sto ne stignem napravit pola toga jer se odma resetira i moram sve iz pocetka stalno. Doslovno nakon 3-5 min i reset napravi sam ili se samo zaledi

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen servis
može ti biti da je problem sa grafičkom karticom,probaj staviti neku drugu
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen se
blackalbum kaže...
može ti biti da je problem sa grafičkom karticom,probaj staviti neku drugu

 Pod garancijom je računalo. Pitao sam ih dal postoji mogucnost provijere komponente dal se slažu medjusobno i da ako je problem u tome da stave nešto drugo a da je u rangu sa cijenom ili da mi daju novo racunalo naravno odg je bio da posaljem opet na servis po treci put i da postoji procedura bla bla bla...

Kupio sam 20.02.2018 i evo sad je 5 mj ja i dalje ne mogu nista radit na njemu. 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen se
cRoaTEEh1 kaže...
blackalbum kaže...
može ti biti da je problem sa grafičkom karticom,probaj staviti neku drugu

 Pod garancijom je računalo. Pitao sam ih dal postoji mogucnost provijere komponente dal se slažu medjusobno i da ako je problem u tome da stave nešto drugo a da je u rangu sa cijenom ili da mi daju novo racunalo naravno odg je bio da posaljem opet na servis po treci put i da postoji procedura bla bla bla...

Kupio sam 20.02.2018 i evo sad je 5 mj ja i dalje ne mogu nista radit na njemu. 

 

 Pogledaj koji ti je bios na mbo. Možda trebaš update biosa da bi proc pravilno radio 

6 godina
neaktivan
offline
Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen servis

napajanje možda?

 

 

Eveng log Eveng log
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen servis

Ljudi moji.

Serviser mu je složio računalo, ima garanciju, momak se slabo konta u materiju i najbolje mu je odnijeti sve ponovo u osječki Links, zamoliti ih da sve detaljno pregledaju a ako ne žele Uvijek je tu udruga za zaštitu potrošača gdje bar ova osječka takve stvari rješava ekspresno. http://www.potrosac-os.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=186&Itemid=117

Problem je što mi uopće ne znamo niti možemo znati je li on otvarao kućište a računalo je pod garancijom, je li nešto eksperimentirao, mijenjao.

 

Ne mogu nikoga braniti, jer sam surovo iskren i ne mogu protiv sebe.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen se

Nisam ga otvarao. Nisam blesav pa da izgubim garanciju.

al ne ide mi u glavu da neznaju sta treba napraviti. Kao sto sam napisao vec. Prvi put je maticna zamijenjena a drugi puta procesor na kraju ce izmjenit sve i opet ce se dogadjat isto a proci ce godinu dana kako je krenilo

kupljeno je racunalo u drugom mj i nemam vise zivaca stalno cekat pa sam potrazio pomoc ovdje cisto da znam sta da im kazem jer se ne razumijem toliko a ocito ni oni...

15 godina
odjavljen
offline
Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen servis

Jesi uzeo gotovu konfiguraciju ili su ti slagali po tvojoj specifikaciji? Ako je gotova, onda ne bi trebalo biti problema s kompatibilnošću.

 

U svakom slučaju, ako ti iz trećeg pokušaja ne uspiju popraviti nek ti daju novo računalo ili vrate lovu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nedavno kupljeno računalo već 2 puta radjen se
Posalji im jos jednom, ako ne sloze trazi povrat love i kupi negdje drugdje.
U linksovom servisu se kompletna postava mjenja svakih godinu dana tako da im konzistencija nije poznat pojam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice