Notepad replace eneter

poruka: 7
|
čitano: 1.504
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Notepad replace eneter

Bok svima,

 

unutar tekstova u bilo kojem programu trebao bih zamjeniti na ponekom mjestu enter sa razmakom ili bilo čime drugim. No problem se javlja kada idemo unutar dijaloškog okvira replace zamjeniti enter računalo samo potvrđuje gumb ok, još je nezgodnije kada upišemo zamjenjujući ASCI kod opet prihvaća samo gumb ok. E sad ako bi neko imao ideju kako to riješiti i to još u notepadu, bio bih mu vrlo zahvalan.

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad replace eneter

Pozdrav,

neznam jesam li od velike pomoći, ali mogu reči ono što znam sigurno. U find and replace okvir možeš unjeti bilo koji znak ascii seta ovako:

1. Pritisni alt (ako si na eng. tastaturi alt gr)

2. Dok držiš alt (ili altgr na eng.) u numeričkom keypadu upiši broj znaka (ANSII set)

3. Pusti alt (ili altgr)

 

Oprosti, ali stvarno nisam imao vremena tražiti ansii code za LF (novi redak)

 

 

                                       Nadam se da sam barm malo pomogao,

                                                           FB

15 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad replace eneter

Jesi stari pomogao si, ali mislim da se čak i nemože promjeniti u notepadu ili tako nekom manjem programu za obradu teksta tipka entera. ASCII kod za enter je kada držiš alt + 013 ili za space alt + 255 koji i radi razmak, ali enter nikako. Vjerojatno je na nešto u vezi sa njegovim programskim postavkama namješteno da nemože,..

Bok

16 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad replace eneter

jesi probao u notepad++

15 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad replace eneter

Ne znam na što točno misliš, ali isprobao sami i tu kombinaciju pa nije htjelo mjenjati (kombinacije Alt++, Alt Gr++, Shit++, Control++;...).

Jedino ako se nismo dobro razumjeli.

15 godina
neaktivan
offline
Notepad replace eneter

Uđeš u Notepad->Edit->Replace i tu staviš znak koji želiš mijenjati sa nekim drugim znakom. Ako se taj znak ponavlja više puta možeš staviti Replace all.

 

EDIT: Zaboravih reći ako mijenjaš recimo c->č ili ć moraš prilikom spremanja promijeniti ASCII u Unicode.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax MARS ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2009 11:31 (Mayales).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Notepad replace eneter
Sicily kaže...

Ne znam na što točno misliš, ali isprobao sami i tu kombinaciju pa nije htjelo mjenjati (kombinacije Alt++, Alt Gr++, Shit++, Control++;...).

Jedino ako se nismo dobro razumjeli.

  Da, krivo ste se razumjeli, program se zove notepad++.
                      FB 
Tko se zadnji smije razmislja najsporije (Msn4u)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice