Nvidia problem

poruka: 12
|
čitano: 2.500
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia problem

Pozdrav svima!

Danas mi se racunalo pregrijavalo, i gasilo se dva puta. Odlucio sam ga malo ocistiti od prasine, usisati. Mislio sam malo i graficku skinuti i pokusao sam, dakle izvadio sam je iz maticne ploce ali kako je nisam mogao skroz skinuti ( nisam imao mali odvijac ) samo sam je vratio.

E tad nastaje moj problem...

Spojio sam sve kablove na centralnu, upalio je, radilo je sve, svi su se ventilatori pokrenuli ali nisam imao slike na monitoru.

Onda sam skinio kabal sa graficke i stavio je gore, u odgovarajici stik i dobio sam sliku na monitoru. Dakle, kompjuter mi ne prepoznaje graficku kartu.

Inace radi se o Nvidia 220gt. Kada mi se upali racunalo javlja mi da je nasao novi hardware, i pojavi mi se ono add new hardware, xp mi je operativni sistem. I kako god da navedem iz koje lokacije da instalira drajvere ne moze. Ne prepoznaje mi.

Prije 7 dana sam skinuo najnovije drajvere i ostalo mi je u my documents, kada pokrenem to, raspakuje se ali kada se trebaju instalirati driveri javi mi da nema hardwera sa kojima moze povezati drajvere.

Zna li neko u cemu je problem? Graficka mislim da radi nisam apsulutno nista dirao, samo je izvadio i vratio iste sekunde. Ventilator na njoj radi.

Molim vas za neka rijesenja. HVALA MNOGO

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia problem

Znaci potrebna mi je pomoc, u sustini sam izvadio graficku iz maticne i ponovo je stavio, i sada nece da mi je prepozna. Nece stari drajveri. Neko neku ideju?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nvidia problem

Nanovo je izvadi pa je vrati, mozda nesjedi dobro, ako neznas kako nosi u servis, samo vise stete mozes napraviti ako sam nesto pokusavas a neznas sto radis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia problem

Pokusao sam i to... legla je dobro, ventilator radi 

15 godina
offline
Nvidia problem

Uninstaliraj drivere, ugasi računalo i isključi ga iz napajanja. Zatim izvadi grafičku, pobriši joj kontakte običnom školskom gumicom i pažljivo vrati natrag. Zatim upali računalo i kad pronađe novi hardver, daj joj putanju do drivera. Mada sam dojma da si nešto potrgao ili poremetio prilikom nasilnog vađenja...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nvidia problem
Anderson8 kaže...

Pozdrav svima!

Danas mi se racunalo pregrijavalo, i gasilo se dva puta. Odlucio sam ga malo ocistiti od prasine, usisati. Mislio sam malo i graficku skinuti i pokusao sam, dakle izvadio sam je iz maticne ploce ali kako je nisam mogao skroz skinuti ( nisam imao mali odvijac ) samo sam je vratio.

E tad nastaje moj problem...

Spojio sam sve kablove na centralnu, upalio je, radilo je sve, svi su se ventilatori pokrenuli ali nisam imao slike na monitoru.

Onda sam skinio kabal sa graficke i stavio je gore, u odgovarajici stik i dobio sam sliku na monitoru. Dakle, kompjuter mi ne prepoznaje graficku kartu.

Inace radi se o Nvidia 220gt. Kada mi se upali racunalo javlja mi da je nasao novi hardware, i pojavi mi se ono add new hardware, xp mi je operativni sistem. I kako god da navedem iz koje lokacije da instalira drajvere ne moze. Ne prepoznaje mi.

Prije 7 dana sam skinuo najnovije drajvere i ostalo mi je u my documents, kada pokrenem to, raspakuje se ali kada se trebaju instalirati driveri javi mi da nema hardwera sa kojima moze povezati drajvere.

Zna li neko u cemu je problem? Graficka mislim da radi nisam apsulutno nista dirao, samo je izvadio i vratio iste sekunde. Ventilator na njoj radi.

Molim vas za neka rijesenja. HVALA MNOGO

 

Isprobaj na drugom PC-u, ako neće, znači da si nešto slomio.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia problem
BlackMoon kaže...

Uninstaliraj drivere, ugasi računalo i isključi ga iz napajanja. Zatim izvadi grafičku, pobriši joj kontakte običnom školskom gumicom i pažljivo vrati natrag. Zatim upali računalo i kad pronađe novi hardver, daj joj putanju do drivera. Mada sam dojma da si nešto potrgao ili poremetio prilikom nasilnog vađenja...

 

Nisam je ni izvadio skroz, samo jedan dio, i vidio da ne mogu da moram odvijati sarafe i odustao sam. Sve je trajalo par sekundi. Ali ne mogu ja manualno drajvere navesti put, jer mi je aplikacija skinuta sa nvidie koja mi je sad na desktopu.

Kada hocu manualno da navedem drajvere i odem na desktop i ne prikazuje mi da mogu uopste kliknuti na tu aplikaciju. Ima li neki drugi nacin da navedem manualno drajvere?

I jos pitanje imam, XP mi je, ako bi dizao sistem sa win7 da li bi on automatski prepoznao drajvere za moju graficku?

I jos jedno :) , u control panelu su mi jos drajveri, ima li kakve veze sto mi stoje tu, moram li ih uninstal?

I da li zvuk ide preko graficke, jer sada imam zvuka, a ne prepoznaje graficku?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 21:53 (Anderson8).
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia problem

Mozda se bios sta poremetio? Ima li nesto u postavkama sto se moze promijeniti?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nvidia problem

Nosi to nekom tko zna šta triba radit.

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia problem

Graficka je crkla, jedan onaj cesalj sto ide u slot u maticnu je otisao, ustvari pola ga fali, jedan mali dio. I kupio sam novu graficku ATI RADEON HD 7770 1gb DDR5 i radila mi je 5 dana i crkla. Toliki sam peh.

Izvadio sam i nju i vidio da i kod nje fali ta jedna resa.

Da nije mozda problem sa slotom u maticnoj, da mi nece unistit bilo koju graficku da stavim? Jel moguce ovo?

12 godina
offline
Re: Nvidia problem
Anderson8 kaže...

Graficka je crkla, jedan onaj cesalj sto ide u slot u maticnu je otisao, ustvari pola ga fali, jedan mali dio. I kupio sam novu graficku ATI RADEON HD 7770 1gb DDR5 i radila mi je 5 dana i crkla. Toliki sam peh.

Izvadio sam i nju i vidio da i kod nje fali ta jedna resa.

Da nije mozda problem sa slotom u maticnoj, da mi nece unistit bilo koju graficku da stavim? Jel moguce ovo?

Da. Vjerojatno je unutarnji limić odignut, pa svija i otkine pozlatu s konektora.

Imao sam isti slučaj s DVD playerom i uništio sam dva HDMI kabla prije nego sam shvatio da je problem u utoru.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia problem

Hvala na odgovoru! SAD mene interesuje, da mi neko sto prije odgovori, moze li se to popraviti???

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice