Optički uređaj nestao iz Device Managera!

poruka: 14
|
čitano: 4.869
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Optički uređaj nestao iz Device Managera!

Imao sam nekih problema s prženjem, najprije s gburnerom, a onda i s Nerom. "Pojelo" mi je nekoliko DL-ova. {#}

Evo errora u gburneru:

http://imageshack.us/photo/my-images/10/gburnererror.png

 

A Nero je pri pokretanju izbacivao sljedeće:

"[I]You don't have the permission to burn to physical recorders. Please contact your administrator for details. Note: burn priviliges can be granted from Nero BurnRights.[/I]"

 

Nakon toga ušao sam u Device Manager i otišao pod drivere CD/DVD uređaja. No, kad sam kliknuo na Install, uređaj je nestao! :eek: I tu i naravno u My Computer-u.

 

Kad stavim CD/DVD u pogon, on ga prihvati i kasnije normalno izbaci, ali ga ne prepoznaje! Kad sam ubacio bootabilni cd Windowsa XP, normalno ga je bootao! Pokušao sam napraviti System Restore i ništa. Pokušao sam restartati laptop, klasično i nakon ulaska u Safe Mode, ali opet ništa, ne prepoznaje uređaj. Pokušao sam i preko opcije 'Add Hardware' u Control Panelu, opet bez uspjeha.

 

Interesantno je da se po pokretanju Windowsa pojavi sljedeća poruka:

http://imageshack.us/photo/my-images/707/cddvddriveerror.png

Po meni je ovo neki softverski problem? Ili nije? {#}

 

Dalje, pokušao sam izbrisati i neke zapise iz registryja, ali ni to nije pomoglo:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

'UpperFilters'

'LowerFilters' (ovoga nije ni bilo)

 

Pročitao sam da bi uzrok problemima s optičkim uređajem mogao biti rootkit. AVG ne nalazi ništa, pa sam skinuo neki GMER i s njim provrtio sustav, samo ne znam da li je nešto od toga što je on izlistao rootkit. Stavit ću log file ako treba. Još sam probao i neki programčić XP_CD-DVD Fix, no ni on nije ništa napravio.

 

Ako imate još neko rješenje, molim vas recite. Po***zdit ću više! {#}

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 18:02 (bjede).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!

Jel to SATA ili IDE uređaj?

 

Ugl, jedan jeftini trik - odi u device manager, obriši kontroler na kojem je taj čitač i resetiraj komp. Nakon reseta, driveri od kontrolera i uređaja bi se trebali automatski instalirati.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!
Sum_of_all_fears kaže...

Jel to SATA ili IDE uređaj?

 

Ugl, jedan jeftini trik - odi u device manager, obriši kontroler na kojem je taj čitač i resetiraj komp. Nakon reseta, driveri od kontrolera i uređaja bi se trebali automatski instalirati.

Sad sam proguglao i kaže ATA! Kako ću znati na kojem je on kontroleru?{#}

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!

WinXP, jel tako?

 

Klik na View - Devices by Connection. Sad moraš malo tražiti. Kod mene je ACPI x64 PC -> MS ACPI-Compliant System -> PCI Bus -> Intel ICH9 4 Port SATA... -> ATA Channel 1

 

Pogledaj prvu sliku (Win7). Druga slika ti je isto to ali na virtualki u XPu.

 

Malo pročačkaj po device manageru u tom Devices by Connection pogledu, naći ćeš pogon. Kad ga nađeš, samo obriši (desni klik - Uninstall) taj kontroler na kojem je uređaj.

 

[edit] - ako ga nema nigdje, View - Show hidden devices. I naravno, ti nećeš imati iste nazive kao ja jer su drugačiji čipseti ali otprilike znaš što tražiš.

Win7, laptop Win7, laptop
http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 18:51 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!

Ostaje mi jedino ovaj sa uskličnikom, ako je to to?

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 19:06 (bjede).
15 godina
odjavljen
offline
Optički uređaj nestao iz Device Managera!

E, taj sa usličnikom stvara probleme. Obriši ga i pripremi drivere negdje (drivere od chipseta, zadnju verziju ako je moguće).

 

Što se tiče slika, pogledaj sliku ;)

 

[edit] - ako ti ne uspije nakon deinstaliranja tog kontrolera, morat ćeš sačekat do 11 sati (dok se vratim za komp) ili nadat se da će ti netko drugi pomoći jer ja moram ići {#}

Klikneš na taj žuti folder ispod posta, odabereš sliku/slike, sačekaš da se uploadaju i to je to... Klikneš na taj žuti folder ispod posta, odabereš sliku/slike, sačekaš da se uploadaju i to je to...
http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 19:07 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!
Sum_of_all_fears kaže...

E, taj sa usličnikom stvara probleme. Obriši ga i pripremi drivere negdje (drivere od chipseta, zadnju verziju ako je moguće).

Uspjelo je! {#}

Trebam li sada uopće instalirati chipset budući da je odmah prepoznalo CD/DVD ROM nakon restarta?

 

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!
bjede kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

E, taj sa usličnikom stvara probleme. Obriši ga i pripremi drivere negdje (drivere od chipseta, zadnju verziju ako je moguće).

Uspjelo je! {#}

Trebam li sada uopće instalirati chipset budući da je odmah prepoznalo CD/DVD ROM nakon restarta?

 

Uvijek je dobro imati najnovije drivere zbog bolje podrške hardvera http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3107#driver skini sve odavde kao i chipset.Bios ti preporučam da ne stavljaš novi ako ne znaš flashat.Na stranici samo odaberi driver tab i svoj os.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 21:31 (Ikarus01).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!
Ikarus01 kaže...

Uvijek je dobro imati najnovije drivere zbog bolje podrške hardvera http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3107#driver skini sve odavde kao i chipset.Bios ti preporučam da ne stavljaš novi ako ne znaš flashat.Na stranici samo odaberi driver tab i svoj os.

Zašto si mi dao link na Gigabyteovu ploču?! {#}

Mislim da nije stvar do drivera, imao sam i prije nove. Ova je pržilica i ranije imala neke svoje "mušice". Recimo nije htjela čitati neke DL-ove, a znala je i bacati neke greške pri prženju CD/DVD/DL-ova.

Izgleda da joj se približava kraj. {#}

 

Samo mi se sad pojavio još jedan problem! Dosta pržim Multisession diskove i, naravno, uvijek odaberem opciju "Allow files to be added later (Multisesssion disc)". No, kad sam sad ubacio neke od tih DVD/DL-ova i pokušao dalje pržiti po njima, gburner za neke kaže da su finalizirani (nije moguće dalje zapisivati), a druge uopće ne može otvoriti, dok Nero pokazuje da na njima nema ništa! {#} Wtf? I tako za sve! Na desktop PC-u oba ih programa prepoznaju bez problema. Znači li to da je pržilica otišla u vječna lovišta? {#}

 

Iako mi ovo smrdi i na nekog trojanca/rootkita/worma ili nekog sličnog vraga! Problem mi se odjednom pojavio jučer, a danas mi je i net lagano "ukumiran", jedva otvara neke stranice iako je veze odlična. Ali AVG ne nalazi ništa...

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!
bjede kaže...

Zašto si mi dao link na Gigabyteovu ploču?! {#}

Mislim da nije stvar do drivera, imao sam i prije nove. Ova je pržilica i ranije imala neke svoje "mušice". Recimo nije htjela čitati neke DL-ove, a znala je i bacati neke greške pri prženju CD/DVD/DL-ova.

Izgleda da joj se približava kraj. {#}

 

Samo mi se sad pojavio još jedan problem! Dosta pržim Multisession diskove i, naravno, uvijek odaberem opciju "Allow files to be added later (Multisesssion disc)". No, kad sam sad ubacio neke od tih DVD/DL-ova i pokušao dalje pržiti po njima, gburner za neke kaže da su finalizirani (nije moguće dalje zapisivati), a druge uopće ne može otvoriti, dok Nero pokazuje da na njima nema ništa! {#} Wtf? I tako za sve! Na desktop PC-u oba ih programa prepoznaju bez problema. Znači li to da je pržilica otišla u vječna lovišta? {#}

 

Iako mi ovo smrdi i na nekog trojanca/rootkita/worma ili nekog sličnog vraga! Problem mi se odjednom pojavio jučer, a danas mi je i net lagano "ukumiran", jedva otvara neke stranice iako je veze odlična. Ali AVG ne nalazi ništa...

Zato što gigabytovu ploču imaš i uvijek trebaš imati najnoviji chipset zbog bolje podrške hardwera.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!
Ikarus01 kaže...

Zato što gigabytovu ploču imaš i uvijek trebaš imati najnoviji chipset zbog bolje podrške hardwera.

Ma nije riječ o PC-u nego o laptopu! {#} Naveo sam negdje iznad.

 

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 22:16 (bjede).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!
bjede kaže...
Ikarus01 kaže...

Zato što gigabytovu ploču imaš i uvijek trebaš imati najnoviji chipset zbog bolje podrške hardwera.

Ma nije riječ o PC-u nego o laptopu! {#} Naveo sam negdje iznad.

 

Sorry ja zabrijo.Onda reci koji imaš laptop.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!
Ikarus01 kaže...
bjede kaže...
Ikarus01 kaže...

Zato što gigabytovu ploču imaš i uvijek trebaš imati najnoviji chipset zbog bolje podrške hardwera.

Ma nije riječ o PC-u nego o laptopu! {#} Naveo sam negdje iznad.

 

Sorry ja zabrijo.Onda reci koji imaš laptop.

Ma kažem, ne trebaju mi driveri, ima sve nove. I nikakvih problema s njima.

Laptop je inače Dell Studio 1735.

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optički uređaj nestao iz Device Managera!
bjede kaže...

Ma kažem, ne trebaju mi driveri, ima sve nove. I nikakvih problema s njima.

Laptop je inače Dell Studio 1735.

Onda ništa.Ako ćeš ubuduće htjeti provjeravati ovdje to radi http://driveragent.com/c/instructions?browser=Chrome.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 22:50 (Ikarus01).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice