Prekinuto snimanje datoteka necitljiva

poruka: 11
|
čitano: 2.339
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
protjeran
offline
Prekinuto snimanje datoteka necitljiva

Pozdrav ljudi, koristio sam web kameru kao nadzoru kameru u kuci, kojom je upravljo program Free2x webcam recorder i sve snimao na kompjuter.Sve je bilo ok dok uljez nije primjetio kameru i izkljucio je iz kompjutera.Snimanje je prekinuto datoteka je na kompjuteru ali je ne mogu pokrenuti nikakvim programom jer pise da ima gresku,valjda sto nije normalno prekinuto snimanje preko programa.Datoteka je avi formata i ima 9GB.Kako pokrenuti ili popraviti datoteku.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prekinuto snimanje datoteka necitljiva
safemode kaže...

Pozdrav ljudi, koristio sam web kameru kao nadzoru kameru u kuci, kojom je upravljo program Free2x webcam recorder i sve snimao na kompjuter.Sve je bilo ok dok uljez nije primjetio kameru i izkljucio je iz kompjutera.Snimanje je prekinuto datoteka je na kompjuteru ali je ne mogu pokrenuti nikakvim programom jer pise da ima gresku,valjda sto nije normalno prekinuto snimanje preko programa.Datoteka je avi formata i ima 9GB.Kako pokrenuti ili popraviti datoteku.

Učitaj ju u virtualdubmod, neka ju popravi. Ili ju provuci kroz ffmpeg.

ffmpeg -i ulaz.avi c:v copy c:a copy output.mkv

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prekinuto snimanje datoteka necitljiva

FFmpeg ti neće tu pomoći jer je frame index u banani, nego će zapeti na prvom frame-u. A i fali ti i "-" prije c:v i c:a u sintaksi, e.g. "-c:v copy". Virtualdub je bolje rješenje jer će rekonstruirati index koliko je to moguće..

 

9 godina
protjeran
offline
Prekinuto snimanje datoteka necitljiva

Pokusao sam sa Virtualdub-om.Neznam jesam li isao ispravno ali kada idem na File, open video file... datoteka se krene ucitavati i nakon par sekundi izbaci ovo sa slike.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prekinuto snimanje datoteka necitljiva

Hm, možeš probati npr. DivFix++ (google besplatan), ali.. Ako kaže 'the main movi block is missing', to će reći da nema/ne može pronaći idx1- movi listu. A svi chunk-ovi su u movi listu. Kada fali neki chunk ili je loš zapis ili fali index (što je najčešće kada se ne završi zapis avi file-a), tada to možeš napraviti, nemam baš ideju što kada fali movi lista. Hm, hm, u virtual dubu imaš Hex editor, a u njemu imaš 'RIFF chunk tree' pa probaj napraviti listu tog filea, da vidimo što kaže..

neki random avi koji radi neki random avi koji radi
9 godina
protjeran
offline
Prekinuto snimanje datoteka necitljiva

Evo slikica.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prekinuto snimanje datoteka necitljiva

VLC ponekad uspije popraviti neke avi fajlove.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prekinuto snimanje datoteka necitljiva

To i ne izgleda tako loše, osim što ti 'movi' block starta na 0x10000, što baš i ne bi trebalo biti. Jesi probao onaj programčić DivFix++ koji sam spomenuo? Ima još tih programa koji bi mogli nešto pametno napraviti, trebalo bi se poigrati.. Možeš u virtualdubu napraviti 'sparse' file od tog avi-ja koji te zeza (tools > create sparse avi). S time ćeš napraviti file koji ima identičnu strukturu tom file-u, ali nema podataka, tj. value je svugdje 0. Takav file se dobro komprimira (npr zip) jer su sve nule, pa od tih 9Gb file će vjerojatno biti cca 10-20 Mb. Uploadaš to negdje, na osnovu tog file-a mogu rekonstruirati taj video, naravno strukturno - bez video/audio podataka, pa mogu probati da li se da što napraviti..

 

9 godina
protjeran
offline
Prekinuto snimanje datoteka necitljiva

Evo samo da javim da sam probao sa preporucenim programima i nisu mogli ucitati datoteku nego su odma izbacivali gresku.Problem sam rjesio ne bas do kraja ali je meni i ovako pomoglo.Programom free video to jpg converter sam video datoteku pretvorio u 70000 slika i izabro one koje mi trebaju.Sad mi nije jasno kako je ovaj program mogao ocitati tu ostecenu datoteku dok drugki koji su namjenjeni za to nisu.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prekinuto snimanje datoteka necitljiva
safemode kaže...

...Sad mi nije jasno kako je ovaj program mogao ocitati tu ostecenu datoteku dok drugki koji su namjenjeni za to nisu.

 

 -ponekad je bolje biti 'glup' i raditi konkretan task.. zato je to uspjelo, dok ostali editori pokušavaju saznati infoe iz headera i sl. (minutaža, omjer, itd..).

jednaka stvar s nekim prastarim app za slike, npr stari acdsee (2.4.. ) u slučaju spašavanja oštećenih slika (npr polovica slike), ostali pokušaju i prekriže je.. ovaj prikaže dio koji može.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prekinuto snimanje datoteka necitljiva
ihush kaže...
safemode kaže...

...Sad mi nije jasno kako je ovaj program mogao ocitati tu ostecenu datoteku dok drugki koji su namjenjeni za to nisu.

 

 -ponekad je bolje biti 'glup' i raditi konkretan task.. zato je to uspjelo, dok ostali editori pokušavaju saznati infoe iz headera i sl. (minutaža, omjer, itd..).

jednaka stvar s nekim prastarim app za slike, npr stari acdsee (2.4.. ) u slučaju spašavanja oštećenih slika (npr polovica slike), ostali pokušaju i prekriže je.. ovaj prikaže dio koji može.

Radi o tome da programi koji 'hendlaju' video očekuju određenu strukturu file-a kojeg vrte, a premda je avi jednostavan format, to uključuje više informacija. Ako hoćeš 'skočiti' na određeni dio videa, a ne postoji index, tada program mora prevrtiti/izbrojati npr 40000 fr, dok nađe poziciju koju želiš i sl. Kada je datoteka oštećena i ne postoje očekivani elementi, sve ovisi kako si je netko tko je pisao program zamislio kako će raditi. U osnovi radi se o načinu na koji je netko napisao parser. Kod ovakvih programa koje si spomenuo može to i raditi na način kad program 'natrči' na neki chunk koji ima podatak - spremi ga u obliku slike, bez obzira što je ostatak datoteke loš/nečitljiv, jer zapravo nema potrebe znati ostale podtke koji su nužni za edit ili play takve datoteke. Sve u svemu ideja ti nije loša u ovom slučaju i glavno da si riješio problem..

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice