Problem sa instalacijom OS-a

poruka: 26
|
čitano: 2.991
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa instalacijom OS-a

Pozdrav

Danas sam kupio nov laptop Asus L502S, dosao je samo sa free DOS te sam stavio flash sa win7 64 bit ultimate da instaliram os... sve je bilo ok sa instalacijom i kada je doslo do trenutka da se resetuje racunar i da kompletira instalaciju dodje do Starting Windows i stoji...


Probao sam traziti na netu za moj problem, ali nisam nista nasao, jedino sam vidio da ovaj laptop ima samo podrsku za win10, pa sam stavio win10 na usb flash i pokrenuo instalaciju, ali nakon par trenutaka izbaci mi plavi screen sa memory_management error

to me zacudilo jer je laptop nov, pokrenuo sam Memtest i sve je proslo ok.

Bios je jako siromas i isprobao sam sve opcije koje imaju bilo kakve veze..

ne znam sta bi mogao biti problem, ako neko moze pomoci bio bi mu jako zahvalan...

nosio bih ja odmah u servis ali laptop sam kupio bez os, tako da mi garancija vrijedi samo na hardver..

Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa instalacijom OS-a

Banalan prijedlog, ali probaj nakon instalacije, prije boot-a izvadit flash s Windows-om.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a

Vec sam probao i nije dalo rezultate, hvala u svakom slucaju

14 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a
olem kaže...

Vec sam probao i nije dalo rezultate, hvala u svakom slucaju

 A dali je prvobitni "Free DOS" funkcionirao?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a

Da

14 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a
olem kaže...

Da

 Probaj ponovno instalirati Free Dos i vidjeti dali on sada radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 23:32 (Vkm996).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a

Šta postizem tim? mislim koji je zakljucak ako radi ili ako ne radi

 

PS stavio sam i najnoviju verziju biosa, i opet nista... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 23:58 (olem).
14 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a
olem kaže...

Šta postizem tim? mislim koji je zakljucak ako radi ili ako ne radi

 Ako radi onda je do OS-eva koje si skinio, ako pak ne radi moguće da je do hardware-a.

14 godina
offline
Problem sa instalacijom OS-a

Samo je windows 10 podržan, probaj instalirati 10, pa se vrati na sedmicu, ili instalaciju obavi na drugom računalu.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a
ivo454 kaže...

Samo je windows 10 podržan, probaj instalirati 10, pa se vrati na sedmicu, ili instalaciju obavi na drugom računalu.

 probao sam dva razlicita win10, probao i sa instalacijom na drugom racunaru... ne pomaze

 

 

Vkm996 @već sam isprobao windows-e na drugim uredjajima i funkcionisu... tako da nije sigurno do win instalacije... 

 

 

PS sad sam izvadio hdd iz laptopa stavio u racunar i instalacija se kompletirala, win radi super... vratim hdd u laptop i opet nece, probao sam u safe modu... nista (win 10 je u pitanju)

 

 

PS.2 nakon sto sam probao sve odnio sam laptop u servis gdje sam kupio... kad dobijem info, budem podijelio sa vama...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 13:25 (olem).
15 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a

BIOS mora biti odgovarjauće podešen tj moraš poštivati sve requirementse (OSa, drivera, kompatibilnost.. i install medija).

često (namjerno) otežaju.. npr da moraš prvo flashati BIOS, dok je supportano samo iz win.. kvaka22.

medij mora biti pravilno napravljen,  skaldu s postavkama BIOSa, UEFI+sve s tim povezano, kao sec.boot, fastboot, itd..

-nije isključena greška-kvar.. ali nisi jedini, tako da je ipak soft-kompatibilnost vjerojatniji uzrok. Podesi (ili biraj uređaj koji službeno podržava željeni OS).

 

btw: kriterij 'install je OK jer radi na drugom PCju' .. je pogrešan, jer drugi PC ima različit BIOS-postavke. Zbog toga nije svejedno kako napraviš boot-install medij i kako je podešen BIOS. Za sve imaš na MSovim stranicama alate, skineš ISO, kreiraš medij.. radi. Vidi i teme (+ gledaj i datume postova, nije isto prije par godina i sad).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 15:56 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a
ihush kaže...

BIOS mora biti odgovarjauće podešen tj moraš poštivati sve requirementse (OSa, drivera, kompatibilnost.. i install medija).

često (namjerno) otežaju.. npr da moraš prvo flashati BIOS, dok je supportano samo iz win.. kvaka22.

medij mora biti pravilno napravljen,  skaldu s postavkama BIOSa, UEFI+sve s tim povezano, kao sec.boot, fastboot, itd..

-nije isključena greška-kvar.. ali nisi jedini, tako da je ipak soft-kompatibilnost vjerojatniji uzrok. Podesi (ili biraj uređaj koji službeno podržava željeni OS).

 

btw: kriterij 'install je OK jer radi na drugom PCju' .. je pogrešan, jer drugi PC ima različit BIOS-postavke. Zbog toga nije svejedno kako napraviš boot-install medij i kako je podešen BIOS. Za sve imaš na MSovim stranicama alate, skineš ISO, kreiraš medij.. radi. Vidi i teme (+ gledaj i datume postova, nije isto prije par godina i sad).

 

shvatam sta zelis reci ali ovaj bios (ami bios u nekoj light varijanti) je presiromašan da bi se desilo da sam propustio nesto...  prakticno u postavke biosa sam najsigurniji da nisu u pitanju... uostalom da je nesto banalno ovlasteni servis bi mi unutar pola sata rekao sta je u pitanju, samo su mi rekli da nije iskljucen hardverski problem i da u tom slucaju cu kroz dan do dva dobiti novi laptop...

 

i mene strasno interesuje tacan uzrok problema, a svakako i vama cu javiti sta je bio problem...

 

hvala na pomoci

10 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a

dobro je ihush napisao,  bit je da takav disk instaliran na drugom PC većinom neće ni podići system ili će javljati grešku  jer osim biosa razlikuju se i drajveri za MBO, CPU i ostali čipset !!!

15 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a
AF139 kaže...

..  bit je da takav disk instaliran na drugom PC većinom neće ni podići system ili će javljati grešku  jer osim biosa razlikuju se i drajveri za MBO, CPU i ostali čipset !!!

- može i to.. ne install do kraja, nego prvi dio, do prvog restarta, tad gasiš... i nastavljaš kad disk prebaciš.

no bitna stvar je da moraju biti zadovoljeni requirementsi OSa, npr TVx-NXbit, za GPT-MBR, UEFI... pa i verzja uefija. Previše korsinika pogrešno napravi install medij .. a kamoli sve nakon tog. Kao i to da se za neke modele (namjerno) morao prvo flashati BIOS verzijom koja omogućuje install.. bug-greška ili MSov interes?

Inače notebookovi imaju manje opcija u BIOSu, pa je i to problem.. na jednom i5 moram dodavati bcd switch.. jer nema opciju vt-nx u BIOSu i install ne želi dalje (cpu naravno da podržava upravo sam na njemu..).

- naravno, ako se instalira do kraja, tad ovisi o chipsetu i sl. (driveri) ali najviše zapravo o MSovoj volji tj licenci OSa, može. Uz to je i ID-aktivacija.. a postoji i win2go/miniPE, npr Ent verzija dozvoljava i to, dok su obične vezane IDom uz HW (dakle samo licenca-key, ne neki 'stvarni' problem..)

- ručni install se svodi na raspakiravanje wim-a i kreiranje boota. Tako rade OEMi .. kao i OOBE.

 

sve je file, sve se može na više načina, ali MS ne želi da juzeri to mogu olako (treba naplatiti licencu) u suprotnom bi 99% bilo 'origigi' aktivacija (kopija jednog aktivnog).

stariji OSevi su osjetljivi na promjenu chipseta (MBO), od w8-10 to je rješeno virtualizacijom ispod haube.. pa i promjena da se s MSovog sitea može skinuti ISO, kreirati install.. sve to je novije, ne vrijede stara pravila.

 

kod ovakvih notebookova, stvar je i partnerskog odnosa OEMa i MSa, tj ako kupiš s win tad ti radi, ako kupiš bez win, tad je namjerno otežano instalirati pogotvo stariji win. Interesi, najmanje hardware-driver problem.

 

to ne isključuje mogućnost da je gornji primjer neki kvar.. ali ima toga više, kad nije kvar.. soft ograničenje by MS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 19:07 (ihush).
8 godina
odjavljen
offline
Problem sa instalacijom OS-a

Nisam citao detaljno ali je li iko pitao kako je on uopste napravio taj flash? Je li ga napravio butabilnim ili je samo iskopirao?

 
0 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a
Torent kaže...

Nisam citao detaljno ali je li iko pitao kako je on uopste napravio taj flash? Je li ga napravio butabilnim ili je samo iskopirao?

 

pročitaj bolje... 

 

sve je bilo ok sa instalacijom i kada je doslo do trenutka da se resetuje racunar i da kompletira instalaciju dodje do Starting Windows i stoji...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 19:22 (dadn).
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa instalacijom OS-a

Samo da vas obavjestim da je bio u pitanju hardverski problem, tzv nulti kvar (fabricki neispravan uredjaj, bez mogucnosti popravke)... tako da cu dobiti novi uredjaj, mogu uzeti identican, ili neki drugi...

 

hvala svima na izdvojenom vremenu pri pokusaju da mi pomognu... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a
da ne otvaram novu temu.

..imam win 7 starter 32bit za netbook acer aspire one na kojem je linux mint
s kojim god programom napravim bootabilni usb, ne radi. bios prepozna usb i postavljen je za bootanje ali linux se automatski pokrece

kaj radim krivo?
Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a
imaiden322 kaže...
da ne otvaram novu temu.

..imam win 7 starter 32bit za netbook acer aspire one na kojem je linux mint
s kojim god programom napravim bootabilni usb, ne radi. bios prepozna usb i postavljen je za bootanje ali linux se automatski pokrece

kaj radim krivo?

Očito nisi dobro napravio bootabilni USB. Za početak skini ISO s Microsoftovih stranica; odeš na ovaj link, otvoriš konzolu u pregledniku (Chrome - CTRL+SHIFT+I, Firefox - CTRL+SHIFT+K, klikneš na tab Console), zatim odeš na ovaj link u novom tabu i kopiraš sve. Vratiš se u tab di ti je otvoren prvi link, zalijepiš kopirano u konzolu (CTRL+V) i stisneš enter. Nakon toga zatvoriš konzolu, odabereš verziju Windowsa koju želiš skinuti, klikneš na Confirm, pa odabereš jezik i klik na Confirm i onda stisneš na verziju koju hoćeš skinuti i pričekaš dok skidanje ne završi.

 

Kad skidanje završi, skini Windows USB/DVD Download Tool, ubaci USB, učitaj ISO u skinutom programu, klikni Next, klikni na USB device, odaberi USB i klikni na Begin copying te pričekaj dok proces ne završi. Sada bi trebao imati pravilo napravljen bootabilni USB.

12 godina
online
Problem sa instalacijom OS-a

Takodjer da ne otvaram novu temu...rodici je krenila automatska nadogradnja sa win7 na win10 i ona je u strahu iskljucila komp iz struje :D

i sad vise nece boot da odradi do kraja vjerovatno je zapeo ni tamo ni vamo...neki savjet sta uraditi ima dosta slika koje nebi trebale propasti

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a
kaw_liga kaže...

Takodjer da ne otvaram novu temu...rodici je krenila automatska nadogradnja sa win7 na win10 i ona je u strahu iskljucila komp iz struje :D

i sad vise nece boot da odradi do kraja vjerovatno je zapeo ni tamo ni vamo...neki savjet sta uraditi ima dosta slika koje nebi trebale propasti

 Svi podaci su vjerojatno još na disku, ako se ne razumije, neka da nekome tko zna, sačuvati podatke i instalirati, nanovo windowse, nikako ne ići na tvornički "recovery".

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 17:31 (ivo454).
12 godina
online
Re: Problem sa instalacijom OS-a
ivo454 kaže...
kaw_liga kaže...

Takodjer da ne otvaram novu temu...rodici je krenila automatska nadogradnja sa win7 na win10 i ona je u strahu iskljucila komp iz struje :D

i sad vise nece boot da odradi do kraja vjerovatno je zapeo ni tamo ni vamo...neki savjet sta uraditi ima dosta slika koje nebi trebale propasti

 Svi podaci su vjerojatno još na disku, ako se ne razumije, neka da nekome tko zna, sačuvati podatke i instalirati, nanovo windowse, nikako ne ići na tvornički "recovery".

 Kako sacuvati podatke...mogao bi ja inst win 7...jedino mi pada na pamet vađenje diska :S

14 godina
offline
Problem sa instalacijom OS-a

A što je laptop u pitanju, možeš izvaditi disk i spojiti ga na drugo računalo, pa pokupiti podatke, ili instaliraj windows bez formatiranja, pa će ti sve biti u "windows.old" mapi.

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 18:36 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa instalacijom OS-a

Poz

Imam problem za instalaciom windowsa, laptop je asus n79vz ubacio sam ssd kingston od 120 gb u biosu sam namistio da boota sa usb-a instalacija krene do prozora gdije bih trebao na sto da instaliram tj.particiju ali mi izbaci ovaj prozor  [img]https://s22.postimg.org/6w4t478f5/DSC_0353.jpg[/img]

instalira sam preko tog usb-a na drugi lap sve proslo uredno tj sad pisem na njemu, svasta sam proba ali ne ide pribacivanje ssd na drugi lap normalno krene instalacija,drugi usb ali opet isto,restarta bios na tvornicke postavke opet isto vise mi nepada ideja sta dalje do sada sam instalira preko sto puta winse ali nikada ovakav problem.

Otvoren sam za prjedloge 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2016 13:34 (ocajnik).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a
Bios na legacy?
15 godina
offline
Re: Problem sa instalacijom OS-a

podesi BIOS, napravi pravi bootabilan medij (može legacy-MBR+GPT/UEFI..). Sve imaš na MSovim stranicama, klik-next.

 

(to što ti isti medij radi na drugom računalu, znači upravo to.. postavke biosa+instal/boot medij su 'kompatibilni') prolistaj teme.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2016 14:24 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice