Problem sa wifi na Win XP

poruka: 5
|
čitano: 2.840
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Problem sa wifi na Win XP

Pozdrav!

 

Imam Emachines E510 na koji sam instalirao Win XP,  no imam problem. Nikako ne mogu osposobiti WIFI. Instalirao sam drivere za mrežnu karticu (Atheros AR5007EG), no kad se pokušam spojiti ne nalazi mi nijednu mrežu. Pokušao sam skinuti i hotfix za WPA2 zaštitu za XP, međutim ni to ne prolazi.  Drivere koje sam našao su iz 2013., mislim da su to zadnji za XP. 

 

Preko LAN kabela internet radi bez problema, no WIFI je nemoguće osposobiti.  Ne znam ima li to kakve veze, ali router je Iskonov SX763.

 

Ako ima tko kakav savjet, dobrodošao je. :) 

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa wifi na Win XP

-SP3?

za test, prebaci router u npr WEP, spoji.. prebaci u WPA(1), spoji.. itd. Ili bootaj neki live npr ubuntu.

 

btw, driveri.. provjeri dali je atheros, intel ili broadcom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 20:41 (ihush).
9 godina
offline
Problem sa wifi na Win XP

Zaboravio sam napomenuti. U pitanju je SP2, sad sam baš stavio SP3 da se skida, pa da probam sa tim.

 

U Device Manager mi pod Network Adapters stoji Broadcom za ethernet i Atheros za wireless. Oba drivera su ''enable'', nema nikakvih kvačica i uskličnika pored njih i oba bi trebala raditi kako spada. 

 

Uz XP imam dual boot Ubuntu 14.04 LTS na kojem nema problema sa wifi. 

 

Surfam sad po netu i tražim riješenje. Dosta ljudi se žalilo na takav problem, pa ću valjda uspjeti naći neko riješenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa wifi na Win XP

brže je s kbxxx, ali svakako stavi sp3.. + btw, XP je mrtav, osim specifične upoptrebe (bez interneta i sl) može, za ostalo Vista i novije je ipak poželjno. Naravno ako ima dovoljno RAMa, 2+..

 

just in case, u ubuntu, terminal, ''lshw -C network''.. ako nije atheros, najvjerojatnije je bcm. Inače to bi trebalo pisati na naljepnici s doljnje strane.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 21:18 (ihush).
9 godina
offline
Problem sa wifi na Win XP

Ma stvar je u tome da sam ovaj laptop osposobio za petljanje sa Linuxima i isprobavanju nekih stvari, bez straha da izgubim važne podatke na svom glavnom laptopu. Znam za live verzije i virtualizaciju, ali htio sam radio na ''pravim'' stvarima. 

 

Za XP znam da je mrtav, ali poslužit će za gore navedene stvari. Sve bitne i važne stvari iovako koristim Win 7 na drugom laptopu.

 

No uglavnom, nakon što sam skinuo i instalirao SP3, wifi je proradio. Zasad nema dalje nikakvih problema.

 

Hvala na pomoći! Tema može pod ključ. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice