Problemi sa bootanjem racunala

poruka: 12
|
čitano: 2.189
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problemi sa bootanjem racunala

Znaci prekjucer sam igrao overwatch i racunalo se odjednom srusilo ekran se samo zacrnio a racunalo je nastavilo raditi. Tako se cinilo pa sam restartao i pokusao ga pokrenuti u normal modu. To nije uspjelo jer svaki put kad bi stisnuo da se upali u normal modu pokazao bi se logo od win 7 i poslje toga ponovno crnilo.

 

pokusao sam u safe mode i to je upalilo. Tu sam odlucio da je vrijeme da se prebacim na win 10 posto sam mislio da je problem sigurno u nekim driverima il nesto pa sam htio napraviti clean instal i tako ocistit racunalo i sve probleme s njega.

 

pomocu laptopa sa PB sam skinuo iso za win10 sa najvise hvale iako sam kasnije vidio da se i na officialnim stranicama (evo upravo skidam to da na taj nacin probam razrijesit problem koji se stvorio)

 

koristeci se rufusom i uputama sa interneta(prvi put ovo radim) prebacio sam iso na usb da mi se racunalo boota sa njega

ustekao sam ga i kad izaberem da se boota sa usb-a pise ili

 

"Verifying DMI Pool Data" ili nekad predze preko tog koraka pa ispod pise i "AMD Data Change...Update New Data to DMI"

 

ja sam naravno neznam koji vrag da radim i gdje je rjesenje. 

 

hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Problemi sa bootanjem racunala

Pokušaj resetovati bios

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Problemi sa bootanjem racunala

Cini se kao da nisi stavio prvi boot device da bude USB, pa pogledaj u biosu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problemi sa bootanjem racunala
ivanculo12 kaže...

Znaci prekjucer sam igrao overwatch i racunalo se odjednom srusilo ekran se samo zacrnio a racunalo je nastavilo raditi. Tako se cinilo pa sam restartao i pokusao ga pokrenuti u normal modu. To nije uspjelo jer svaki put kad bi stisnuo da se upali u normal modu pokazao bi se logo od win 7 i poslje toga ponovno crnilo.

 

pokusao sam u safe mode i to je upalilo. Tu sam odlucio da je vrijeme da se prebacim na win 10 posto sam mislio da je problem sigurno u nekim driverima il nesto pa sam htio napraviti clean instal i tako ocistit racunalo i sve probleme s njega.

 

pomocu laptopa sa PB sam skinuo iso za win10 sa najvise hvale iako sam kasnije vidio da se i na officialnim stranicama (evo upravo skidam to da na taj nacin probam razrijesit problem koji se stvorio)

 

koristeci se rufusom i uputama sa interneta(prvi put ovo radim) prebacio sam iso na usb da mi se racunalo boota sa njega

ustekao sam ga i kad izaberem da se boota sa usb-a pise ili

 

"Verifying DMI Pool Data" ili nekad predze preko tog koraka pa ispod pise i "AMD Data Change...Update New Data to DMI"

 

ja sam naravno neznam koji vrag da radim i gdje je rjesenje. 

 

hvala

Jesi li datoteke iz iso fajla stavio na usb ili samu .iso fajlu? Moraš fajle iz nje staviti. Inače neće raditi.

Pod 2, zašto ne skineš s MS-ovih stranica normalnu verziju preko MediaCreationToola i staviš na USB?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa bootanjem racunala

vec sam to probao par puta

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa bootanjem racunala

to se radi tako da stisnem ono da se vrati na default postavke? ako je to to onda sam i to probao i nije upalili

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa bootanjem racunala

ne razumijem sta tocno oces reci? koristio sam rufus i on je sve prebacio na usb. evo sad skidanm media creation pa cu to probat sutra kad se vratim sa posla

14 godina
offline
Problemi sa bootanjem racunala

Što si prebacio na USB? SAMU datoteku ili SADRŽAJ datoteke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa bootanjem racunala

Nisam ja nista prebacio.

 

Onaj program rufus je instlirao iso od windowsa na moj usb sam od sebe tako da je na onda bilo par filova sto nisam gledao jer ni ne razumijem al sjecam se da je jedan bio boot setup il tako nes je pisalo. No sada imam jos jedan problem. Znaci poslusao sam ono sto si ti rekao jer mi se to cinilo ko sljedeci logicni korak i probao sam skinut sa microsofta offical win 10 i sve je bilo ok on se kreno skidat / instalirat na moj usb al vec je bila ponoc pa sam otisao spavat jer eto preko noci ce se to skinut mislio sam. No kad sam ujutro pogledao laptop docekalo me neugodno iznanadzenje u obliku poruke Error i nez tocno sto je pisalo tj. Koji error (glup sam trebao sam uslikat ekran) i vise nemogu opce koristi svoj usb tj pisalo je kao plis insert usb drive ili tako nesto a sada jad ga ustekam opet pise samo no drive (a pojavi se na my computeru). Wtf sta cu sad?

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa bootanjem racunala

E i da hvala ti sto mi pomazes :)

14 godina
offline
Problemi sa bootanjem racunala

Nije baš najjasnije što se dogodilo. Ako USB-u ne možeš pristupiti u Windowsima, formatiraj ga pod Linuxom. Ako možeš, formatiraj ga u samim Windowsima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa bootanjem racunala

Update na situaciju:

 

Znaci uspio sam instalirati windows 10 tako da sam upalio raculano u normal modu bez graficke kartice i otisao na update i izbrisao sve stare podatke (super) i uspio sam popraviti svoj usb tj vratiti ga na tvornicke postavke pomocu rufusa (takodzer super) ali tu sad pocinje ona caka.

 

Znaci racunalo mi je "crklo" u matchu overwatcha i poslje se nije htjelo upaliti poslje windows log in screena vec samo u safe modu itd. Tu sam odlucio updatati na win 10 (naisao na sada rjesene probleme)

 

Ispada da imam neki problem sa grafickom karticom koja kada se usteka i pokrenu driveri jednostavno crkne i ne da da se udze u racunalo(poslje windows 10 loga). Nakon sto sam procitao valjda 30 strana foruma dosao sam do zakljucka da je graficka vjerojatno mrtva. Pogledat cu postoji li jos koje rjesenje i da li mi jamstvo jos vrijedi. Mozda odnjet na servis. Ali eto. Ugl hvala svima na pomoci

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice