Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 192..

poruka: 12
|
čitano: 11.703
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 192..

Prije nekih 6 godina u stan je uveden wi-fi internet sa TP-Link routerom. Postavljen je preko lokalnog operatera(paket sa netom, TVom i telefonom). Tad se i nisam razumio u svu tu tehniku, ali se sjećam da su majstori koji su postavljali internet imali nekih problema sa šiframa i stavili su samo brojeve za internet šifru. Skoro sam isključio njihov internet i uzeo drugi. Imao sam namjeru da promjenim šifru pristupa, međutim nastaje problem jer ne mogu da uđem u router. Kucam 192.168.1.1 i onda trebam da unesem korisničko ime i šifru za pristup routeru. Po defaultu je "admin" i jedno i drugo, ali ne mogu se konektovati, izbaci poruku da je pogrešan ili nickname ili šifra. Pokušao sam restartovati router ali bez promjena. Postoji li neko rješenje za problem? Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 192..

Probaj sa "Administrator" za korisničko ime, i 0000 za šifru. 

 

Ili Administrator u oba polja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 13:47 (El Munjoko).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 1

U ugovoru sa tim drugim operaterom imaš upute za pristup u njihov ruter ...sigurno drugi user name i pasword a možda i IP adresa.

Kod nekih se koristi i serijski broj rutera ...

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 13:50 (AF139).
8 godina
protjeran
offline
Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 192..

Ako je to stari ruter trebo bi naci lozinku ovdje http://www.routerpasswords.com/ samo trebas znati koji ruter imas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 1

-progooglaj za konkretan model, svi uređaji imaju defailt neku od kombinacija, admin/admin/0000 i sl. i to je navedeno u uputama kao tvornička/defaultna šifra kao i default ip koji može biti 192.168.1.1 (90%) ili 0.1 ili 2.1 .. tj treći broj se mijenja, npr optima je na 5.1 dok se i posljednji broj može razlikovati umjesto 1 može biti 254 (prvi ili zadnji za router, 0 i 255 su rezervirani).

-koja god bila postavka, ako je promjenjena.. možeš resetirati 'rupicom' .. hard reset i tad mora raditi tvornički pass. Treba držati reset cca 4-45 sec... u pravilu, vidiš kad se resetira (sve se ledice ugase/upale) i tad pustiš reset button.

+ ovisno o operateru, njihov uređaj nema tvornički firmware nego 'brandiran' (izmjenjen) na operaterov, tad ništa od tvroničkih pravila/upauta/šifri ne vrijedi, nego zoveš opreatera za podatke ili bacaš router (jer može biti beskoristan za drugu liniju, koja nije od tog operatera + tad nemaš pravi admin pristup opcijama nego sve kontrolira operater s druge strane/centrala/profil..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 1

Pokušao sam, bez promjene :/

 

Ima na poleđini rutera koja je šifra njegova početna, unosio sam je ali ne radi. Stvar je u tome što je ruter moj privatni, nije ga operater dao. Ono čega se ja bojim da su nestručni majstori tada stavili neku šifru i da je ona ostala...tražio sam po internetu da bi restartovanje moglo riješiti problem, ali ne radi ni to ili ja nisam dobro pritisnuo olovkom dugme za restart. Pokušaću držati duže dugme da vidim još to. Ne znam da li bi oni htjeli dati njihovu šifru za pristup routeru ako je stavljaju (a ne vjerujem obzirom da sam morao dati dodatne novce da kupim router)

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 14:44 (backoh).
15 godina
offline
Re: Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 1

zato je u gornjem postu napisano.. i čitaj, drži reset dok se uređaj ne resetira (ugasi-upali), tad pustiš i tad je 100% resetiran, tad je nevažno što su primijenili, jer .. je resetiran i tad rade defaultne postavke/šifre itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 1

Ovako...restartovao sam modem, držao dok nije sve svjetlilo par sekundi. Međutim, sada uređaji u stanu ne prepoznaju stari wi-fi signal. Čovjek koji pruža internet usluge kaže da je modem pokvaren, da signal dođe do njega, ali ne ide dalje...da li je stvarno pokvaren i nema mu pomoći ili treba nešto drugo uraditi sa njim nakon reseta? Par zadnjih dana se internet gubio i bio dosta spor...

15 godina
offline
Re: Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 1

-normalno da uređaji ne prepoznaju... jer je router-wlan server promjenjen, tj podaci kao naziv mreže tj SSID i pass. Sad kad možeš u router s defaultnim postavkama (žicom), uđeš i podesiš potrebno, npr upališ wlan. Upravo zato je potreban admin pristup, da to možeš podesiti dok se npr ako je wlan isključen-ugašen, ne možeš wlanom nego moraš to prvo podešavanje obaviti žicom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 1

Još jedno pitanje, možda malo glupo ali da provjerim ipak...to mogu sam uraditi sa svojim laptopom ako wi-fi signal dolazi do stana, tj. nema potrebe da zovem ljude koji pružaju internet usluge?

10 godina
offline
Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 192..

Možeš ali moraš se spojiti žicom na router pošto je sve resetirano na tvorničke postavke.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Promjena wi-fi šifre(problem sa pristupom na 192..

Hvala svima koji su pomogli :) 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice