Torrent problem

poruka: 30
|
čitano: 7.210
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Torrent problem

Prilikom svakog downloada pojavi mi se ovaj error:

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Torrent problem

To se zna dogoditi ako se promijeni drive letter ili ako spremaš na externi. Promijeni lokaciju spremanja.

14 godina
offline
Re: Torrent problem
GigaGirl kaže...

To se zna dogoditi ako se promijeni drive letter ili ako spremaš na externi. Promijeni lokaciju spremanja.

Ma jesam, al opet isto.

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
14 godina
neaktivan
offline
Torrent problem

Gdje si stavio da skida(sprema) ono šta  torrentaš? Npr.(ako ne griješim) namjestio si da sprema na vanjski hard,a sada isti nije prikopčan ne može naći lokaciju za spremanje.Sada sam sa Ubuntuom pa sam možda nešto zabrljao{#}oprosti ako jesam

edit: kažeš da si mijenjao u torrentu, a jesi li kliknuo da prihvati izmjene torrent?

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2011 13:31 (TONYA_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Torrent problem

Ma ne spremam na vanjski. 

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
14 godina
neaktivan
offline
Torrent problem

da ne otvaram bezveze novu temu, pitat cu vas u ovoj sto me zanima

 

ovako, imam jedan problem sa BitTorrentom kada nesto skidam sa neta, nebito sto je to, film, muzika... download brzina uvijek se krece oko 20-30KB/sec, a kada skidam preko mozile, chrome-a, internetexplorera download brzina je uvijek normalna 120KB/sec, jer mi je trenutno neki low internet i to mu je max brzina za download, to samo dok ne dodje ovaj bolji sto sam narucio..

 

sada me zanima zbog cega je brzina preko torrenta toliko sporije nego kada skidam preko browsera

 

HVALA!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Torrent problem
Almin94 kaže...

da ne otvaram bezveze novu temu, pitat cu vas u ovoj sto me zanima

 

ovako, imam jedan problem sa BitTorrentom kada nesto skidam sa neta, nebito sto je to, film, muzika... download brzina uvijek se krece oko 20-30KB/sec, a kada skidam preko mozile, chrome-a, internetexplorera download brzina je uvijek normalna 120KB/sec, jer mi je trenutno neki low internet i to mu je max brzina za download, to samo dok ne dodje ovaj bolji sto sam narucio..

 

sada me zanima zbog cega je brzina preko torrenta toliko sporije nego kada skidam preko browsera

 

HVALA!

Vjerojatno moraš otvorit port na routeru, odi na ovu stranicu, odabri model svog routera, pa odaberi program za koji otvaraš port i slijedi upute.

 

http://portforward.com/

Valentin
14 godina
neaktivan
offline
Torrent problem

dosao sam do ovog koraka i sada ne znam sto da upisem u ovo mjesto (pogledajte na slici 2)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Torrent problem
Almin94 kaže...

dosao sam do ovog koraka i sada ne znam sto da upisem u ovo mjesto (pogledajte na slici 2)

Tu upišeš broj porta koji otvaraš, možeš stavit neki broj između 50000 i 60000. Isti broj upisuješ i u jednu i u drugu kućicu. Možeš si i sam pogledat u opcijama bitTorrenta koji port koristi, ako ovdje upišeš broj recimo 58496, onda taj broj moraš upisat i u postave bittorrent-a.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 19:10 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Torrent problem
Valentin17 kaže...

Tu upišeš broj porta koji otvaraš, možeš stavit neki broj između 50000 i 60000. Isti broj upisuješ i u jednu i u drugu kućicu.

koji broj je najbollje da upisem ?

13 godina
online
Torrent problem

E kolega krivo si krenul a ja nisam odmah skužil, ti si krenul podešavat po tom njihovom programu. Kad odabereš svoj router moraš kliknut skip (SLIKA 1) taj oglas pogledaj ovo, pa onda odabrat program za koji otvaraš port onda to je pravi tutorijal (LINK 1). Samo slijedi korake i radi bez problema. Koliko sam vidil iz slike 1 tvoj router je Kasada KD318MI. Recimo meni je bolji uTorrent od bittorrenta, pa evo i link za otvaranje porta za utorrent (LINK 2).

Moraš postavit i statičku IP adresu, to piše na istoj stranici.

 

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Kasda/KD318MUI/BitTorrent.htm

 

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Kasda/KD318MUI/Utorrent.htm

 

 

SLIKA 1 SLIKA 1
Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 19:34 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Torrent problem

sve sam uradio po ovom tutorialu, ali download brzina je opet preslaba... :/   ako znate u cemu bi problizno bi problem, recite 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Torrent problem
Almin94 kaže...

sve sam uradio po ovom tutorialu, ali download brzina je opet preslaba... :/   ako znate u cemu bi problizno bi problem, recite 

pa ovisi o torrentu, vidi jel na ostalim slab download

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 20:59 (neznam_ime).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Torrent problem
neznam_ime kaže...
Almin94 kaže...

sve sam uradio po ovom tutorialu, ali download brzina je opet preslaba... :/   ako znate u cemu bi problizno bi problem, recite 

pa ovisi o torrentu, vidi jel na ostalim slab download

na svakom torrentu je slab download

16 godina
neaktivan
offline
Re: Torrent problem
Almin94 kaže...

 

na svakom torrentu je slab download

Ovisi o broju seedera,leechera,itd...znači ovisi o tome koliko je ljudi skinulo i dijeli dotični sadržaj.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Torrent problem
Bugy kaže...
Almin94 kaže...

 

na svakom torrentu je slab download

Ovisi o broju seedera,leechera,itd...znači ovisi o tome koliko je ljudi skinulo i dijeli dotični sadržaj.

ja sam mu poslo jedan na pp (piratluk je pa ode bi bio kartoncic) al to s otvaranjem portova to mi je malo i smjesno jer takvo sto cisto sumnjam da moze ist rjesit, dosad mi to nikad nije trealo  a imo san max speed....jedino ako bi pokuso smanjit odnosno onemogucit uvelike upload automatski mi se smanji dl (na pp je reko da nije diro postavke)

13 godina
online
Re: Torrent problem
neznam_ime kaže...
Bugy kaže...
Almin94 kaže...

 

na svakom torrentu je slab download

Ovisi o broju seedera,leechera,itd...znači ovisi o tome koliko je ljudi skinulo i dijeli dotični sadržaj.

ja sam mu poslo jedan na pp (piratluk je pa ode bi bio kartoncic) al to s otvaranjem portova to mi je malo i smjesno jer takvo sto cisto sumnjam da moze ist rjesit, dosad mi to nikad nije trealo  a imo san max speed....jedino ako bi pokuso smanjit odnosno onemogucit uvelike upload automatski mi se smanji dl (na pp je reko da nije diro postavke)

 

Pogledaj koliko ima tema vezanih za otvaranje porta za utorrent na ovom forumu pa onda reci da je smiješno. Kod nekih routera torrent jednostavno ne radi bez otvaranja porta, odnosno upload je 0. Ja koristim Thompson 782i router i dok nisam otvorio port za utorrent nije radilo.

Valentin
13 godina
neaktivan
offline
Torrent problem

ja nikad nisam imo takvih problema da bi moro otvarat portove za torrente i zato mi je to sad malo cudno

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Torrent problem

ma otvorio sam port i opet je isto :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Torrent problem

evo slika, skidam fajl od 6.34 GB vec 5 dana, pogledajte brzinu :/

 

http://i51.tinypic.com/30jhabr.jpg

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Torrent problem

Ajd ti sad nama lijepo reci koliko ima seedera i leechera na tom torrentu koji skidaš?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Torrent problem
NoOne1 kaže...

Ajd ti sad nama lijepo reci koliko ima seedera i leechera na tom torrentu koji skidaš?

tako mi je na svakom torrentu koji skidam

13 godina
online
Torrent problem

Zašto koristiš beta verzije programa, skini utorrent neku stabilnu verziju. Kad ju instaliraš podesi prema slikama (PORT JE 58340) i onom drugom tutorijalu (LINK 2).

Otvaranje porta je isto kao i za bittorrent, samo treba podesit program malo drugačije.

 

LINK: Utorrent 2.2.1 (STABLE).

 

http://www.utorrent.com/downloads/complete?os=win

 

Na slici (SLIKA) samo adaberi svoju upload brzinu, za adsl 4mb/s, upload je 256 kb/s.

 

Najbitnije su SLIKA 3  i SLIKA 4, postave na slikama 1 i 2 mijenjaju se prema odabranoj upload brzini (slika).

 

E da moraš dodat exception za taj program u firewall, ali mislim da će to napravit sama instalacija.

 

Na zadnjoj slici se vidi dobra brzina skidanja i zelena kvačica u donjem desnom kutu, to znači da je port otvoren i sve dobro podešeno.

SLIKA SLIKA
SLIKA 1 SLIKA 1
SLIKA 2 SLIKA 2
SLIKA 3 SLIKA 3
SLIKA 4 SLIKA 4
STATICKA IP ADRESA STATICKA IP ADRESA
DOBRA BRZINA DOBRA BRZINA
Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2011 16:42 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Torrent problem

Od kada sam nedavno preinstalirao windowse 7 32 bit i stavio zadnji utorrent ver. 3.4.2 (bulid37754) svaki puta pri pokretanju računala i utorrenta nanovo program provjerava datoteke koje se skidaju! Provjera datoteka traje i po 20min. To mi se prije nikada nije događalo, u čemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Torrent problem
srco1978 kaže...

Od kada sam nedavno preinstalirao windowse 7 32 bit i stavio zadnji utorrent ver. 3.4.2 (bulid37754) svaki puta pri pokretanju računala i utorrenta nanovo program provjerava datoteke koje se skidaju! Provjera datoteka traje i po 20min. To mi se prije nikada nije događalo, u čemu je problem?

 Jel ti se torrent jos uvijek skida?Ili seeda?

Probaj desni klik na torrent i stisni stop,to bi trebalo zaustavaviti sve procese torenta.Ili ukloni jednostavno torent ako je zavrsio...

Battlelog: Ratkapa16
14 godina
offline
Torrent problem

sva 3 sa slike se skidaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Torrent problem

To je vjerojatno i razlog,jer svaki put kad ugasis program za vrijeme skidanja,fileovi ce biti provjereni iz jednostavnog razloga,da zna koliko jos treba skinut.Potpuno normalan proces...

Nisam siguran jel se to prije dogadalo,ali imam trenutnp istu verziju i isto provjerava file svaki put nako gasenja programa..:)

Battlelog: Ratkapa16
14 godina
offline
Torrent problem

neznam to mi se počelo događati nakon što sam preinstalirao windowse...prije je radilo sve normalno znalo se dogoditi vrlo rijetko (jednom u 2 tjedna)

da mi provjerava datoteke koje se skidaju, a sada pri svakom pokretanju računala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Torrent problem

Prilikom downloada na qTorrentu ver 3.45 pokazuje mi grešku:pogreška u podacima(kružna provjera zalihosti)(ReadFromDisk).Molim pomoć!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Torrent problem

Pokreni program kao administrator, desni klik na shortcut pa "Run as administrator".

Dont believe what you are told. Double check.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice