Windozi blockanje na boot screenu

poruka: 11
|
čitano: 2.775
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windozi blockanje na boot screenu

Dakle problemi pocinju jucer navecer kad mi se prvi puta izbloka igra i restartam komp (do tada komp nije nikad bio nestabilan),

Nece uci u windoze (konfa je pod moj pc), stane na logu od win7 i amen, nista odem restart safe mod hoce.

Pogledam temperature proca i grafike sve ok. Memory test odvrtim sve uredu. Grafiku ubodem u drugi komp nema problema.

Poraspajam hard jedan po jedan i problem ostaje. U msconfigu se poigram sa bootanjem ali i tamo je sve uredu.

Sa sfc startscanom iskeniram sistem i kaze da nema greske. Hardovi su zdravi, virusa nema. Ostaje mi opcija da napravim restore, ali ne postizem nista, opet blokada. Probam napraviti repair startup ali jednostavno nece. Na kraju sam dosao do toga da reinstalam sustav i to redom krenuo staviti Vistu, pa Win7, pa Win8, i kod sva ti sustava komp se izblokira na logu kod ulaza u operativni sustav. Kod sve tri instalacije jedino mogu bez beda u safe mod. Posto sam iscrpio i google i sve sto mi je palo na pamet (a palo mi je sve, sad mi pada neki cekic pa da pocnem da razbijam :) ), mozda je neko imao slicna iskustva.

 

Ovo mi mirisi na neki hardveski problem, no isprobo sam gotovo svaku komponentu dalje i nije bilo problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windozi blockanje na boot screenu

Bilo bi jako nezahvalno i teško ovako nabadati o čemu se tu radi. Razbijanje čekićem sigurno neće riješiti problem. Naime, rasčistimo prvo jednu stvar. Ako si uspio instalirati sva tri OS-a koja si naveo, onda si morao biti i na screenu, tj. u samim prozorima. Nakon restarta i učitavanja dolazi do djela gdje treba ponovno učitati i tu blocka. Jedino što mi pada na pamet a to je da nisi možda imao na grafičkoj HDMI kabal kojim si možda spojen na TV? Jer kad krene boot-anje, rezolucija je nativna, odnosno nije ona koju podržavaju windozi u samom OS-u. To samo navodim kao jedan mogući primjer, a tu prije svega mislim na osnovnu rezoluciju 1920x1080/50-60Hz. Kako kod butanja dolazi do učitavanja pozadinskih procesa, mogućnost da je nešto krepalo na matičnoj također bi se moglo uzeti u obzir. Ja bih rastavio sve komponente i probao sa drugom matičnom instalirati samo jedan OS, npr. sedmicu. Ako bi se na drugoj matičnoj ponovila ista stvar, onda je definitivno nekaj krepalo od komponenti. Malo mi je čudno da je ulazak u sva tri OS-a koja si naveo moguć jedino u safe modu, a u normalnom nije. Hmmm.... tu bi već zadnju riječ trebao dati ovlašteni servis. Puno sreće.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2013 22:36 (Kalea).
14 godina
offline
Windozi blockanje na boot screenu

Nije hdmi bio spajan na komp. Zaboravio sam napomenuti da kad krene updatanje windoza i trazi restart, prilikom bootanja kaze: Failure Configuring Windows Updates. Reverting Changes... naravno kad trazim da udjem u safe mod, kad ocu normalno ubloka na log skrinu i to je to. Moguce je da je maticna vrisnula ali opet mi nema logike 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windozi blockanje na boot screenu

Da, nema logike. Ali ima logike da je kod update-anja došlo do pogreške pa sad moguće fale neke dll datoteke. Ja bih probao logiranje friških windoza bez apdejtanja, onda tek apdejtao pa ako se pojavi problem, velika je vjerojatnost da microsoft gura neke krive drivere.

BTW, našao sam samo ovo:

 

http://support.microsoft.com/kb/949358

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2013 23:03 (Kalea).
14 godina
offline
Windozi blockanje na boot screenu

Vidio to, ali nije pomoglo. Kaze da zadnji security update ima sa odredenim komponentama problema, naravno do mircosofta je. Preporucaju rucno instaliranje KB947821 updatea.

BUdemo vidjeli

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windozi blockanje na boot screenu

Problem pravi nvidia driver, kada nije instaliran sve radi super. Kada je, komp se blokira. U 2du radi super, nema artefakta u 3d-u nemogu probat jer neda drivere instalirat, flesho bios kartice u nadi da cu nesto postici ali nista

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windozi blockanje na boot screenu

Eto, ipak smo se maknuli sa mrtve točke. Sad valjda i sam znaš da trebaš instalirati PRVO najstarije drivere koji se nalaze na CD-u koji si trebao dobiti uz grafulju. Onda ići sa drajverima do verzije 320.xx . Prije te brojke ipak probati sa nižim verzijama koje su radile stabilno. Ako imaš u postavkama autoupdate new drivers, onda skida i beta verzije drajvera. Princip je jednostavan. Instaliraš starije drajvere. Ako rade, ne dirati ih dok god se ne pojavi potreba za novijima. Svaka daljnja ponuda novije verzije drivera ima za cilj poboljšati perfomanse za nove igre i uskladiti same drajvere za te igre. Zato, beta drajvere NE instalirati bez obzira. Evo, kod mene na laptopu čući u trayu ponuda o instalaciji zadnjih nVidia drajvera. Samo neka čući. Kad i ako bude potrebe obavit ću instalaciju. Ajde, samo nastavi, držim ti palčeve.

14 godina
offline
Windozi blockanje na boot screenu

Jedini je problem sto nemogu instalirati nijedne drivere :D

 

BUdem nesto iskemijao, ovako sad radi sve

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windozi blockanje na boot screenu

Rezime cjelog problema je kupovina nove graficke kartice koja je rjesila problem.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windozi blockanje na boot screenu

Bilo bi lijepo da si napisao i koja je grafička kartica bila u pitanju, i koja ju je zamijenila. {#}

14 godina
offline
Windozi blockanje na boot screenu

graficka je bila gigabyte 560ti 1gb, znaci bacala je bsod (probati cu ju ispeci), uzeo se sapphire radeon 7850 2gb.{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2013 8:41 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice