Zaljepljeni titlovi

poruka: 18
|
čitano: 10.502
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Titlovi zaljepljeni u AVI

Ovako: skinuo sam jedan film s neta, a pošto nisam bio pažljiv taj film već ima na sebe "naljepljen" titl na Španjolskom.

Pošto neznam Španjolski zanima me da li kako mogu maknuti taj titl?

Pošto sam na par stranica našao da je to nemoguće zanima me da li se može novom hrvatskom titlu dodati pozadinu (sivu ili crnu, tako da se hrvatski titlovi ističu i lakše čitaju).

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10%
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2009 19:44 (max1919).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
moderator
offline
Zaljepljeni titlovi

E da i mene to zanima,dajte neke programe s kojima se mogu maknuti titlovi i kako maknuti(sakriti) logo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2009 22:23 (pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaljepljeni titlovi

Logo možeš maknuti s virtualdubom i filterom logoremover, više manje neuspješno, a titlove ne možeš maknuti. Možeš 'preljepiti' svoj titl s crnim obrubom tako da prekriješ ovaj ispod. U tom slučaju titlove renderiraš u bitmape, i takve ih prikazuješ - zaljepiš na video.

15 godina
neaktivan
offline
Zaljepljeni titlovi

OK, hvala

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10%
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zaljepljeni titlovi

Pozdrav jel ima kakvih novosti u 2018 da se maknu titlovi koji su zaljepljeni vec u seriji, neki program ili nesto,hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zaljepljeni titlovi
Barracuda727 kaže...

Pozdrav jel ima kakvih novosti u 2018 da se maknu titlovi koji su zaljepljeni vec u seriji, neki program ili nesto,hvala

 

Ako su baš zalijepljeni na sliku onda možeš samo croppat taj dio gdje idu titlovi.

Ima puno programa ali meni najdraži i osobno ga koristim dugo godina i ako znaš šta radiš program je vrh vrhova i još k tome je free. 

Handbrake

 

Ubaci taj film u MKVtoolnix i ako imaš uz audio i video subtitle file onda nisu zalijepljeni i samo odznači titlove i stisni "Start multiplexing".

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 22:42 (Silent horror1992).
14 godina
offline
Zaljepljeni titlovi

Ja koristim MKVToolNix, samo dodas film/seriju, maknes kvacicu sa titlova i multipleksiras

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zaljepljeni titlovi
dmanz kaže...

Ja koristim MKVToolNix, samo dodas film/seriju, maknes kvacicu sa titlova i multipleksiras

 

Ali to nisu zalijepljeni titlovi.

On vjerojatno pita za hardcode titlove.

14 godina
offline
Re: Zaljepljeni titlovi
Silent horror1992 kaže...
dmanz kaže...

Ja koristim MKVToolNix, samo dodas film/seriju, maknes kvacicu sa titlova i multipleksiras

 

Ali to nisu zalijepljeni titlovi.

On vjerojatno pita za hardcode titlove.

 A valjda, nek proba, meni je svaki put uspjelo s ovim

6 godina
protjeran
offline
Re: Zaljepljeni titlovi
Barracuda727 kaže...

Pozdrav jel ima kakvih novosti u 2018 da se maknu titlovi koji su zaljepljeni vec u seriji, neki program ili nesto,hvala

 Za nas obične smrtnike nema. možda poslati mail u Jadran film ili Warner bros pa njih pitati znaju li. 

Sve što za nas postoji je sranje, na žalost.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Zaljepljeni titlovi
dmanz kaže...

 A valjda, nek proba, meni je svaki put uspjelo s ovim

 Čovjek pita za "ugravirane" titlove kao što ih ugraviraš kad enkodiraš npr film 264 u avi pa pa odmah zalijepiš titlove npr s format Factory programom.

Tu ne pomaže MKVToolNix.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Zaljepljeni titlovi

Mozda i nije offtopic,ali cisto me zanima ovo:

Na slici je primjer serije koja je skinuta....legalno....naravno.Ako pokrenem video,pojavljiva se titl na engleskom iako titla kao filea nema?

Kako to?

 

(zanemarite ove titlove koje mi je automatski BS player skinuo,to su naknadno staviti nakon downloada)

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zaljepljeni titlovi
Ma to ti je to o cemu upravo raspravljamo kako maknuti. Mogu se titlovi pomocu nekih programa zalijepiti (burn in) na film pa onda nema nikakvog dodatnog fajla, a moze se i sloziti da se samo doda subtitle track pa se onda moze rucno upaliti/ugasiti
12 godina
offline
Re: Zaljepljeni titlovi

Ok jasno mi je kada netko recimo snima sa HTV-a nekakav film,pa ga snima odmah sa titlom i on ostane trajno zaljepit.

Mene zanima di se to tocno nalazi titl(file) kojega ucita player zajedno sa video fileom iako titla vizualno nema kao file?

Di je taj titl file???

...Inace u takvim situacijama,kada imam film sa nekakvim titlom,u BS playeru idem na desni klik/Titlovi/Check for subtitles online/all  nađe adekvatan titl,download i on ga skine u mapu titlovi,te ga automatski zamjeni sa "zaljepljenim" titlom.

Ne vjeruj ženi koja laže!
6 godina
protjeran
offline
Re: Zaljepljeni titlovi
Milka30 kaže...

Ok jasno mi je kada netko recimo snima sa HTV-a nekakav film,pa ga snima odmah sa titlom i on ostane trajno zaljepit.

Mene zanima di se to tocno nalazi titl(file) kojega ucita player zajedno sa video fileom iako titla vizualno nema kao file?

Di je taj titl file???

...Inace u takvim situacijama,kada imam film sa nekakvim titlom,u BS playeru idem na desni klik/Titlovi/Check for subtitles online/all  nađe adekvatan titl,download i on ga skine u mapu titlovi,te ga automatski zamjeni sa "zaljepljenim" titlom.

 NE MOŽE ga zamijeniti sa zalijepljenim titlom. Može ga staviti ili malo iznad ili ide preko starog titla ali se primarni titl i dalje vidi.

Taj tvoj titl je umetnut u bitmapu a nije zalijepljen i zato možeš birati koji hoćeš.

To su tzv attachemnts fileovi kao i zvuk....i nisu zalijepljeni odn ugravirani. 

Lijepljenje titlova je harcodiranje i mogu se pokušati manje više uspješno tj. samo djelomično zbrljati, dodati nekakvu crnu traku preko njih ali se time gubi taj dio slike i NE MOGU se trajno odstraniti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 9:59 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: Zaljepljeni titlovi

Pa lipo sam stavio navodnike,ne moras se derati na mene.

Znaći đubre je skriveno u bitmapi hehehe!

Kod hardcodiranih titlova postoji opcija zacrnjivanja titla pa ucitavanja novoga titla,ali kao sto si i napomenuo to je sve zbrljanje!

Ne vjeruj ženi koja laže!
6 godina
protjeran
offline
Re: Zaljepljeni titlovi
Milka30 kaže...

Pa lipo sam stavio navodnike,ne moras se derati na mene.

 

 Nije uvijek Caps Lock deranje nego je u mome slučaju NAGLAŠAVANJE teksta, kao što je bold i sl. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
neaktivan
offline
Zaljepljeni titlovi

Hvala svima na odgovorima, da kako sam i mislio 2018 godina,a jos nema pomaka od prvog komentara iz 2008, nema veze uglavnom,probat cu prekriti sa crnom trakom ugravirani/zaljepljeni titl ,a svoj staviti u neku boju da se vidi to je jedini nacin za sada ,hvala ekipa jos jednom na brzim odgovorima...

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice