Cijena izrade WEB stranice?

poruka: 212
|
čitano: 69.986
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Shvačam što želiš reći, ali potrošit 30 minuta i uštedit firmi tisuče kuna nije nuklearna fizika :) Isto tako shvačam ovu temu jer je bila hrpa rasprava na stranim sajtovima sa istom tematikom i uvijek se programeri međusobno brane, ajde i to shvačam zarađuju za život, ali toliko zaradit na toliko malo posla nema šanse.

11 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Znači ti u 30 minuta instaliraš wp i napraviš web?

 
5 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Da si čitao vidio bi da sam rekao da za 15minuta početnik može preko youtube tutoriala instalirati sam wordpress i još 15 minuta da vidi osnove kako rade.

11 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Instalacija CMSa ne znači da imaš i web stranicu.

 
5 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Ne, nego moraš platiti 5000kn i onda možeš reči da imaš web stranicu, ma daj molim te.

11 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Hahhaa, ako ti stvarno misliš da je instalacija CMSa dovoljna onda nemamo o čemu dalje pričati.

 
4 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Koja je tvoja definicija web stranice? I nemoj guglat!

14 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Da, naravno da moraš platiti. Što ti misliš, da netko sjedi za računalom, i čarobnim štapićem tebi napravi stranicu?

Kakvo nepoštovanje i podcjenjivanje tuđih usluga. Sramotno, jedan od razloga zašto nam nikada neće biti bolje u državi.
Optimizam je nedostatak iskustva.
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Ja ne govorim da se netreba platiti nego da mnogi naplačuju izradu web stranice kao suho zlato. Da ne govorim copy-paste stranice od prošlog klijenta te mali edit da se stekne dojam da je stranica rađena od nule samo za toga klijenta. Sramotno je to što se neke, ako ne i večina tvrtki u hrv koja "pravi" web stranice služi gotovim i besplatnim rješenjima te nakon toga naplate 2000kn+. Isto tako je žalosno što se uopče nudi pravljenje stranica od nule (čisti html/css) za neku jednostavnu stranicu te se dođe cifra od 5000kn. A največa sramota je što Vi sve to več znate i iskorištavate ljude te nabijate cijenu. Da ste pravi i kad klijent dođe u vaš ured (ako ga uopče imate) zašto ne rečete kojim se rješenjima koristite, koliko je vremena stvarno potrebno za izradu traženog? Nečete reći, a zašto?

 

Zašto praviti od nule stranicu kad imaš besplatna i puno brža rješenja? Ja sam davno kontaktirao jednog čovjeka koji mi je procijenio projekt na 12 000kn, a kad sam rekao da ja nemam niti predstavljan nikakvu tvrtku smanjio mi je cijenu 4 puta. Nakon ovoga sam počeo istraživati i razgovarati s ljudima na stranim forumima što se zapravo skriva iza svega ovoga. Odgovor je jednostavan.

 

Proda se priča da će stranica biti gotova za 2-3-5 tjedana, te da će se napraviti procjena te skupa s procjenom da će se poslati na mail ili kad klijent opet dođe u ured razni izgledi stranica pa neka klijent odlući koji će, te mu se da procjena od 8000kn

 

a prava priča je:

 

Da će stranica biti gotova za 1 dan (da dobro ste pročitali) jer se koriste besplatni cms, tema i pluginovi (wordpress,joomla,drupal itd), oni promjene nekoliko boja i promjene layout pa neka klijent odabere što mu je najbolje i normalno to košta 8000kn.

 

 

Znam da ste sada ama baš svi protiv ovoga što govorim i niti jedan TD neće izbrisati ovaj post, ali ovo je istina. Znam da je ovo vaš kruh, ali vi najbolje znate kako radite taj posao.

 

Ovaj post je napisan samo za "tvrke/samostalne ljude" koji rade pure html/css stranice i koji se koriste besplatnim cms rješenjima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 19:40 (DeathBringer12).
11 godina
neaktivan
offline
Cijena izrade WEB stranice?

a sta cemo s ovima sto rade sve od nule,osmišljavanje weba,izrada prototipa,dizajn,development,testiranje...itd itd koju cijenu njima preporučuješ? 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
DeathBringer12 kaže...

Isto tako je žalosno što se uopče nudi pravljenje stranica od nule (čisti html/css) za neku jednostavnu stranicu te se dođe cifra od 5000kn. A največa sramota je što Vi sve to več znate i iskorištavate ljude te nabijate cijenu. Da ste pravi i kad klijent dođe u vaš ured (ako ga uopče imate) zašto ne rečete kojim se rješenjima koristite, koliko je vremena stvarno potrebno za izradu traženog? Nečete reći, a zašto?

Ja radim stranice od nule i da, cifra dođe nekad i više od 5000kn. Treba mi 3-4 pa do tjedan dana da napravim dizajn, a mojem kolegi nakon toga isto toliko da izreže moj dizajn u html/css.

Po čemu si ti zaključio da ja varam ljude?
______________________________________________________
Slažem se da je postavljanje gotove teme za 8000kn čista prijevara.

www.purplemedia.hr
16 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
DeathBringer12 kaže...

Ne, ali neće ti zato papreno naplatiti što su ti promjenili ulje poput programera koji naplate pitaj boga koliko i kad ih pitaš kako su došli do te cifre onda ušute.

 

Imaš hrpu ljudi koji prave web stranice, ali ne od 0 nego uzmu gotovi CMS poput wordpressa i onda naplačuju slijedeće:

 

1. Instalacija CMS

2. Instalacija teme

3. Galerija

4. Kontakt

 

HM.. Nekada su zidari ručno miješali beton, danas imaju strojeve i skuplji su nego prije! Tako i web developeri imaju alate 1,2,3,4, i koriste te alate te naplaćuju svoje znanje  / iskustvo. U čemu je problem?

 

Znaći za početnika dati 2000kn ili potrošiti 15 minuta vremena da vide na youtubeu instalaciju wordpressa i još 15 minuta da vide osnovne stvari wordpressa tj kako staviti widget, instalacija plugina, instalacija teme itd. Znaći 2000kn ili potrošiti 30minuta vremena.

 

Upravo radim stranicu na domeni gdje je po tom tvom obrazcu bila instalirana joomla, hrpa plugina i trajala je par mjeseci dok nije doživjela deface {#}  a onda gospodin sa 15min youtube sam svoj majstor iskustva nije znao kako popraviti.

 

 

Danas ove stranice koje se rade od nule su ništa, jer s njima ne dobivaš apsolutno ništa. Danas je amo reći osnova staviti neki paket usluge 5 stranica, kontakt forma i galerija i za to naplatiti 2000kn+, a sve to nudi besplatni CMS.

2000kn se naplaćuje intelektualna usluga, nitko te ne prisiljava koristiti tu uslugu, uvijek možeš uraditi sam, jer si dovoljno pametan i iskusan {#}  kao što biraš hoćeš li platiti molera / pitura da ti sredi stan ili ćeš to uraditi sam, tako što pogledaš 15 minuta video na youtube, rezultat je na kraju očigledan.

 

 

Da je u pitanju custom CMS koji je rađen po potrebi tj, vlasnik nije zadovoljan cmsovima koje je vidio na netu jer nemaju neke stvari koje su njemu potrebne onda ok, ali opet bi cijena bila paprena, opet bi preporučio da se stavi najpopularniji cms Wordpress i naručio od nekoga da napravi plugin koji vlasnik vidi da ga nigdje nema.

 

Cijena stranice = broj utrošenih sati na izradu * iskustvo jednog ili više developera. 

 

 

 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
14 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

DeathBringer - da napraviš web i da na njemu pročitam "plaČanje" ili "shvaČam" shvatio bih s kako neozbiljnim pojedincem/organizacijom imam posla i pobjegao s tog URLa istog trena. No dobro, to je offtopic.
Činjenica jest da se svakakvo smeće prodaje, ali rad ima cijenu. Izrada weba je autorski rad za koji je potreban i neki talent. Zbog kojekakvih ubrzanih youtube tutoriala koje su snimili nadobudni petnaestgodišnjaci ljudi misle da je dovoljno malo znati PHP, malo Photoshop i eto weba. Zapravo čak niti to... misle da je dovoljno znati instalirati CMS i temu. Možda ako se želi napraviti web za nekakvu osobnu zafrkanciju, kao osobni homepage (čemu to uopće služi?!), ali tko želi ozbiljan web koji je siguran i koji izgleda jedinstveno i sigurno (korisnicima ulijeva povjerenje) to će i platiti. Pitanje je samo tko su klijenti, i vrijedi li posao toliko da "zaslužuje" ozbiljan web. Velik dio weba je tako napravljen da mu jadan pokušaj uljepšavanja forme uništava sadržaj, pa mislim da je bolje ne imati web ili imati goli tekst (neformatirani HTML) nego pokušaj velebnog weba napravljen od strane amatera (wannabe web dizajnera?). Osobno se ne bavim webom, ali prodajem drugi tip svojih usluga po cijelom svijetu i znam koliko treba znanja da bi bilo koji posao čovjek mogao kvalitetno raditi. Webmajstori se kao i svi koji žele kvalitetno raditi neki posao školuju godinama, čitaju hrpu knjiga, istražuju trendove, psihologiju posjetitelja, organizaciju, sigurnosne tehnologije, tehničke novosti, tipografiju, boje i još stotine stvari kojih se mi kao front useri njihovih uradaka ne možemo ni sjetiti... to nije nešto što se može naučit za mjesec dana. Osim ako želite da vam web izgleda kao govno.

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Nix kakav deface, hrpa pluginova wtf? O čemu ti?

 

@ostali

 

Ma možete vi pričati koliko hočete, vama je to normalno jer ste tako naučili jbga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 16:58 (DeathBringer12).
16 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
DeathBringer12 kaže...

Nix kakav deface, hrpa pluginova wtf? O čemu ti?

 

Vrijeme je da potražiš novih 15 min na youtube sa ključnom riječi : deface

 

 i www.google.com/search?q=deface&tbm=isch

 

-----

 

Jesi li porezni obveznik?

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 17:03 (Nix).
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Upravo radim stranicu na domeni gdje je po tom tvom obrazcu bila instalirana joomla, hrpa plugina i trajala je par mjeseci dok nije doživjela deface {#}  a onda gospodin sa 15min youtube sam svoj majstor iskustva nije znao kako popraviti. 

 

Nemoraš se praviti da si neki znalac, samo mi odgovori na pitanje koja joomla, koja hrpa pluginova, koja je to domena trajala par mjeseci dok nije dozivjela deface? Ja pričam o ljudima koji rade html+css stranice, a ti pričaš o nečemu desetom.

 

Sada po tvome nevalja instalirati CMS zato jer je uraden deface na nekoj stranici :/  Inaće nema sigurnosnih pluginova za cmsove?  A o custom cmsu da ne pričam, uradi se custom cms i preda se klijentu, i što onda? Nitko se ne brine o tome cmsu nego se samo dodavaju novosti/artikli što već i to je to, a kad bude web hackan onda se kome obrača? Opet istoj osobi koja je napravila custom cms da može opet naplatiti hrpu love.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 17:18 (DeathBringer12).
16 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Mislim da pričamo o istoj stvari sa pogledam iz dva različita kuta.  Nema potrebe da se pravim pametan, ja to jesam {#} 

 

Dakle forumski kolega, ti ako ne možeš ili ne znaš postaviti primjerenu cijenu za svoje webe stranice ili smatraš da je netko skupo naplatio svoj rad, onda je problem u tebi, bez obzira radi li se o html /css stranici ili custom rješenju.  Tvoje web stranice vrijede onoliko koliko sam vrijediš.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
DeathBringer12 kaže...

 

Sada po tvome nevalja instalirati CMS zato jer je uraden deface na nekoj stranici :/  Inaće nema sigurnosnih pluginova za cmsove?  A o custom cmsu da ne pričam, uradi se custom cms i preda se klijentu, i što onda? Nitko se ne brine o tome cmsu nego se samo dodavaju novosti/artikli što već i to je to, a kad bude web hackan onda se kome obrača? Opet istoj osobi koja je napravila custom cms da može opet naplatiti hrpu love.

Pogrešno, onaj tko instalira CMS trebao bi znati kako isti funkcionira u pozadini, te stvari se ne uče gledajući 15 min video i takve ljude ne možeš dobiti za 2000 -5000kn.  Za custom cms odgovaraju developeri i svaki ozbiljan developer / proizvođač dati će podršku za svoj softver.

 

na freelacer servisu ima preko 400 otvorenih ponuda za wp znalce uglavnom otvorenih od onih koji su instalirali taj cms prateći youtube upustva {#}

 

http://www.freelancer.com/jobs/Wordpress/1/  eto pa izvoli računaj i reci je li puno dati 2000, 5000, 10000,... kn 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Očito čitaš između redova pa neznaš što pričaš. Zašto bi klijent trebao znati kako CMS funkcionira u pozadini? Ako bi več to trebao znati onda si mogao reći da treba i naučiti kodirati -.- Normalno da će pružiti podršku za svoj softver, a koliko njih pruža u hrv? I koliko naplate mjesečno/godišnje za takvu uslugu?

 

Dokaz ti je freelancer? Dokaz ti je što čovjek dava 81$ da mu netko stavi adsense kod na stranicu -.-   Wordpress ima tisuce pluginova, ako nekome ne odgovara plugin te hoče drugi, a nema ga opet će punooooo jeftinije proći da plati čovjeka da mu napravi custom plugin nego da mu netko napravi custom cms. I ovaj lik što je stavio 81$ je lud totalno, da je stavio 10$ opet bi našao nekoga.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
DeathBringer12 kaže...

Ja ne govorim da se netreba platiti nego da mnogi naplačuju izradu web stranice kao suho zlato. Da ne govorim copy-paste stranice od prošlog klijenta te mali edit da se stekne dojam da je stranica rađena od nule samo za toga klijenta. Sramotno je to što se neke, ako ne i večina tvrtki u hrv koja "pravi" web stranice služi gotovim i besplatnim rješenjima te nakon toga naplate 2000kn+. Isto tako je žalosno što se uopče nudi pravljenje stranica od nule (čisti html/css) za neku jednostavnu stranicu te se dođe cifra od 5000kn. A največa sramota je što Vi sve to več znate i iskorištavate ljude te nabijate cijenu. Da ste pravi i kad klijent dođe u vaš ured (ako ga uopče imate) zašto ne rečete kojim se rješenjima koristite, koliko je vremena stvarno potrebno za izradu traženog? Nečete reći, a zašto?

Ja sam suvlasnik tvrtke koja se bavi Web dizajnom i moram reagirati na ove gluposti. Niti jednom od naših klijenata nismo uvalili gotov template sa 3-4 izmjene stila i to mu naplatili 3k kuna. Svaki dosad rađen sajt je custom, pisan od nule koristeći Bootstrap CSS i prilagođen potrebama klijenata. Nakon što nam objasni što mu treba, dobije za par dana 3 verzije sajta. Odabere jednu i krećemo sa prilagođavanjem tog rješenja. Dosad smo radili statične stranice, bez potrebe za ikakvim CMSom jer nakon što objasnite ljudima da im to ustvari ne treba, shvate da je bolje da imaju jedinstven sajt, izrađen točno onako kako onih zahtjevaju.

DeathBringer12 kaže...

Zašto praviti od nule stranicu kad imaš besplatna i puno brža rješenja? Ja sam davno kontaktirao jednog čovjeka koji mi je procijenio projekt na 12 000kn, a kad sam rekao da ja nemam niti predstavljan nikakvu tvrtku smanjio mi je cijenu 4 puta. Nakon ovoga sam počeo istraživati i razgovarati s ljudima na stranim forumima što se zapravo skriva iza svega ovoga. Odgovor je jednostavan.

 

Proda se priča da će stranica biti gotova za 2-3-5 tjedana, te da će se napraviti procjena te skupa s procjenom da će se poslati na mail ili kad klijent opet dođe u ured razni izgledi stranica pa neka klijent odlući koji će, te mu se da procjena od 8000kn

Besplatno ≠ bolje. Free CMS nekad ne zadovoljava potrebe klijenta. Ili mu CMS jednostavno ne treba. Sve WP teme sliče jedna drugoj ko jaje jajetu i često ne mogu poslužiti za naglašavanje branda tvrtke za koju se radi web. Kada se radi od nule, tu je potpuna kontrola nad izgledom sajta.

DeathBringer12 kaže...
a prava priča je:

 

Da će stranica biti gotova za 1 dan (da dobro ste pročitali) jer se koriste besplatni cms, tema i pluginovi (wordpress,joomla,drupal itd), oni promjene nekoliko boja i promjene layout pa neka klijent odabere što mu je najbolje i normalno to košta 8000kn.

 

Znam da ste sada ama baš svi protiv ovoga što govorim i niti jedan TD neće izbrisati ovaj post, ali ovo je istina. Znam da je ovo vaš kruh, ali vi najbolje znate kako radite taj posao.

 

Ovaj post je napisan samo za "tvrke/samostalne ljude" koji rade pure html/css stranice i koji se koriste besplatnim cms rješenjima.

To rade dječica i idioti. Nitko tko imalo drži do sebe neće uzeti WP, free template i naplatiti to 5k kuna. Da, ima takvih i zbog njih ugled web developera pada. "Gotovo u jedan dan". My ass..

 

Btw, koliko si ti web stranica napravio?

 

P.S. Jedan od TDova je moj.

 

[edit] - sajt za moju tvrtku sam ja radio i nije mi bilo ni na kraj pameti koristiti išta gotovo osim Bootstrapa. Sve custom.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 17:59 (Sum_of_all_fears).
16 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
DeathBringer12 kaže...

Očito čitaš između redova pa neznaš što pričaš. Zašto bi klijent trebao znati kako CMS funkcionira u pozadini? 

Ja pišem o 'developerima i dečkima' koji za sitnu lovu instaliraju WP. Da ponovim, vrijediš onoliko koliko naplatiš svoj rad. Kraj priče. Hvala bogu, dobro je za nas da postoje ljudi koji rade za sitniš, jer sutra će ti njihovi klijenti pokucati na naša vrata {#}  sa spoznajom da vrijedi platiti više, jer će i dobiti više.

 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Neznam, ja sam večinom gledao sajtove koji nude uslugu pravljenja web stranica da koriste gotovo riješenje te to naplate masno. Klijent se nekada zadovolji s free cmsom, a nekada s custom međutim klijent se ne razumije što je free cms, a što nije te kako to utječe na cijenu i vrijeme završetka web stranice. A u večini slučajeva cijena je uvijek ista. Npr ti bi napravio u bootstrapu običnu stranicu s kontakt formom i galerijom i to naplatio koliko? A koliko bi naplatio sa Wordpressom? WP i ostali cmsovi ubijaju vaš posao zato je svaki developer protiv njih jer da se pošteno radi u wordpressu i da se to pošteno naplati tu nebi bilo neke zarade. Znaći govorim o čistom html+css sajtu.

 

Za TD me ne zanima, to je stavljeno pitaj boga zašto, da imam 1000000 TDova kakve to veze ima :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
DeathBringer12 kaže...

Neznam, ja sam večinom gledao sajtove koji nude uslugu pravljenja web stranica da koriste gotovo riješenje te to naplate masno. Klijent se nekada zadovolji s free cmsom, a nekada s custom međutim klijent se ne razumije što je free cms, a što nije te kako to utječe na cijenu i vrijeme završetka web stranice.

Zato se klijentu objasni što dobiva i što gubi.

DeathBringer12 kaže...

A u večini slučajeva cijena je uvijek ista. Npr ti bi napravio u bootstrapu običnu stranicu s kontakt formom i galerijom i to naplatio koliko? A koliko bi naplatio sa Wordpressom? WP i ostali cmsovi ubijaju vaš posao zato je svaki developer protiv njih jer da se pošteno radi u wordpressu i da se to pošteno naplati tu nebi bilo neke zarade. Znaći govorim o čistom html+css sajtu.

 

Za TD me ne zanima, to je stavljeno pitaj boga zašto, da imam 1000000 TDova kakve to veze ima :)

5 podstranica (početna, o nama, galerija, stranica po izboru, kontakt (telefoni + karta + kontakt forma) + free hosting godinu dana + free support 6 mjeseci ~ 2500kn, možda i manje, ovisno o količini sadržaja. Sve custom made po željama klijenta, nikakvi bezvezni WP. 3 idejna rješenja, logo (ako treba) gratis i inicijalno podešavanje (mail, ftp, yadda, yadda) free.

 

Netko bi to napravio u WPu za 500kn ali ta osoba dolazi za 6 mjeseci nekom poštenom devu jer ugl dobije njesra.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
DeathBringer12 kaže...

Neznam, ja sam večinom gledao sajtove koji nude uslugu pravljenja web stranica da koriste gotovo riješenjete to naplate masno

 

Ljudi koriste alat i naplate svoje vještine. Vještine koje su stjecali godinama. Ne razumijem u čemu je problem?  Cijena izrade custom cms-a i njegova implementacija je višestruko veća od implementacije WP i družine, no i WP profesionalci imaju cijenu ;)

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
11 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
DeathBringer12 kaže...

Neznam, ja sam večinom gledao sajtove koji nude uslugu pravljenja web stranica da koriste gotovo riješenje te to naplate masno. Klijent se nekada zadovolji s free cmsom, a nekada s custom međutim klijent se ne razumije što je free cms, a što nije te kako to utječe na cijenu i vrijeme završetka web stranice. A u večini slučajeva cijena je uvijek ista. Npr ti bi napravio u bootstrapu običnu stranicu s kontakt formom i galerijom i to naplatio koliko? A koliko bi naplatio sa Wordpressom? WP i ostali cmsovi ubijaju vaš posao zato je svaki developer protiv njih jer da se pošteno radi u wordpressu i da se to pošteno naplati tu nebi bilo neke zarade. Znaći govorim o čistom html+css sajtu.

 

Za TD me ne zanima, to je stavljeno pitaj boga zašto, da imam 1000000 TDova kakve to veze ima :)

Zašto CMSovi ubijaju posao?

 

Onaj tko zna raditi u WPu, joomli ili nekom desetom CMSu isto svoj rad naplaćuje dosta. I treba, jer lagano je instalriati WP i temu, ali kada klijent želi izmjene koje se nemogu rješiti putem administracije nego u kodu onda se vidi tko zna, a tko gleda YT video kako instalirati CMS.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade web stranice?
dexter2 kaže...

evo ukratko

- zelis li da imas samo nekoliko stranica, recimo pocetna, o nama, kontakt.. ili bi zelio da ima dosta vise sadrzaja, da budu neke kao novosti (nesto tipa blog) itd.

Sa tehnicke strane pitam te da li hoces html/css web stranicu ili i php/baza i mogucnost da sam unosis sadrzaj itd... 

 

Ako se radi samo o html/css stranici onda bi ti cijena bila oko 2800 KN ili vise (sigurno vise jer se radi o firmi).

Ako ce ti stranica biti vise kompeksna i treba se programirati onda bi ti sigurno dosta vise kostala, krenuvsi od 5000 KN i vise.

 

Pretpostavljam da bi odrzavanje bilo oko 200KN mjesecno ili 200KN ako bude potrebe da se doda par puta u toku mjeseca neki clanak itd.

 

 

 

 

 

stranice se djele na staticke, semi-staticke i dinamicke. jednastvo bez previse objasnjavanja o kodiranju jer se sve kodiraju istim jezicima za sve se koristi idejni plan - html - css - php - java - flash.

 

Staticke stranice kostaju od 600kn - 2400kn.

Semi-staticke kostaju od 2400-4500kn.

Dinamicke (upogonjene php-om i javom bez html datoteka) 5000+kn.

Tu treba navesti onda jos dodatna stalna izdavanja na mjesecnoj bazi:

Odrzavanje stranica (domena+hosting) = 50kn do 1000kn mjesecno. Ovisi o tome kod koga se prostor zakupio i koje usluge se nude.

Servis stranice - 100-200kn.
Updejtanje stranice novim sadrzajem - 50kn.

Preseljenje stranice na drugi server - 50kn.

 

To je onako nekako kako stoje realno cijene web usluga. A to sto svi nabijaju cijene, van svake pameti to je njihov problem. Ja imam samo licencu za photoshp, kodiram od nula uvijek u Notepadu i on mi je glavni program za rad i nemam izdataka nikakvih za mjesecni najam radnih aplikacija, oni koji rade u adobe paketima kao dreamweaver i sl moraju povratit ulozen novac, pa je normalno da napuhuju cijene, sto ih cesto cini i manje konkurentnima na trzistu cijena i usluga. Nakon sto stranicu zavrsim u Notepadu, prebacujem html i css u php i svoju stranicu integriram u wordpress sustav forsirajuci stranicu da koristi wordpress jezgru za upogonjavanje. Zasto? zato sto ako klijent sa vremenom zeli nadograditi stranicu iz staticke u dinamicku sva priprema je napravljena te nije obavezan taj posao prepustiti meni, vec moze nekom drugom dizajneru te ce posao biti odradjen unutar 5 dana a ne mjesec dana.

Sto se tice cms sustava ja koristim wordpress, i koje djelove stranice klijent zeli updejtat i uredjivati tu mu otvorim mogucnost jer mi nije u interesu za svaku sitnicu nekome nesto naplacivati niti imam vremena se baviti glupostima oko updejtanja. Samo to ulazi vec u semi-staticke stranice. Ovi koji su ovdje protiv cms sustava i misle da su ne znam sto time postigli, samo ste sebi otezali posao i zakomplicirali zivot. Ako mislite da cete masno zaraditi naplacivajuci svaku intervenciju svoju jer prisiljavate klijenta da preko vas utjece na svoju stranicu, varate se. Jednom kada stranicu povezete sa jezgrom cms sustava na konju ste. Jer cms sustavi UBRZAVAJU i OLAKSAVAJU rad.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 18:07 (StroyentFISH).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Nix kaže...
DeathBringer12 kaže...

Očito čitaš između redova pa neznaš što pričaš. Zašto bi klijent trebao znati kako CMS funkcionira u pozadini? 

Ja pišem o 'developerima i dečkima' koji za sitnu lovu instaliraju WP. Da ponovim, vrijediš onoliko koliko naplatiš svoj rad. Kraj priče. Hvala bogu, dobro je za nas da postoje ljudi koji rade za sitniš, jer sutra će ti njihovi klijenti pokucati na naša vrata {#}  sa spoznajom da vrijedi platiti više, jer će i dobiti više.

 

Nece. Za 1400 kn sam za jednu firmu odradio web (inace vani se takve stranice naplacuju 6000kn). semi-staticka stranica. covjek je trazio samo da moze kontrolirati sadrzaj tablica i cijena. te opcije sam mu uveo u wordpress kako mi ne bi prckao po php i html kodovima jer nemam zivaca svako malo popravljat prckanje ljudi koji ne razumiju kod, i koji ga ni ne trebaju razumjet, to je moj posao. uvezes tablicu u theme options i isprogramiras skriptu za upravljanje tablicom gdje covjek moze kao  u bilo kojem drugom programu dodavati i brisati unose, kao kad radi na kalkulatoru. Nisam primjetio da je otisao tebi skupljem ili bilo kojem drugom. vec me preporucio svojim kolegama a njegovi kolege svojim kolegama. Danas mjesecno napravim dvije do tri stranice za koje trebam oko 3-5 dana ako su statickog tipa i imam 5000+kn placu. Ti slobodno sebe uvjeravaj da je to tako kako pises, zato se po cijele dane i vrtis na stolici dok se drugi ubijaju od posla. ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 18:14 (StroyentFISH).
11 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Di ćeš bolje od popravljanja koda kada neki "stručnjak" napravi nešto. :)

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Syke kaže...

Di ćeš bolje od popravljanja koda kada neki "stručnjak" napravi nešto. :)

Pa.. zato volim cms sustave. Jer klijentu dam sucelje preko kojeg unosi sadrzaj i ogradim ga sto dalje od svog koda i ja sam miran. Kod je netaknut, nitko ne prcka po njemu i nema potrebe za stalnim servisiranjem. Meni je zao da ljudi ovdje ne razumiju prednosti cms sustava ali mislim da ce i sami skuzit koliko su lose odluke donijeli izbjegavajuci ih jer pitanje je samo kad ce udarit glavom o zid. Sigurno jest da hoce, samo pitanje je vremena.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Cijena izrade web stranice?
StroyentFISH kaže...

 

A bunch of nonsense.

Lijepo si ti to sebi objasnio. NOT. :ja i ekipa jedmo kokice: nastavi

Kakve su to semi-statičke stranice? I dinamičke stranice bez HTML datoteka? Što ti pucaš u browser i outputaš čisti text? Cijenu OS-a si negdje putem izgubio? Zgodno, prebacuješ HTML/CSS u PHP. Ne ispisuješ ga valjda, nadam se. DW je odavno out-of-date tool.

Servis stranice? :WAT

Zgodan ti je ovaj chain - posebno kodiranje, html - css - php - java - flash.

 

Molim te nastavi {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2013 4:01 (alankish).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice