Iskustvo s hostingom

poruka: 1
|
čitano: 1.710
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Iskustvo s hostingom

Zdravo,

htio bih podijeliti moje iskustvo s jednom od malih hosting tvrtki/preprodavaca. Konkretno radi se o halfdollarhosting.com

 

Nasao sam ih jos prije nekoliko godina. Trebao mi ja jako mali paket na kojem bi bila samo jedna domena i jedna vrlo jednostavna web stranica. Nisam znao koliko ce projekt bit dugotrajan pa sam placao na mjesecnoj bazi. Kada se stvar stabilizirala poceo sam placati na godisnjoj razini. Prve godine je sve bilo OK, druge su podigli cijenu za oko 30%! Buduci da se radilo o relativno malom iznosu pristao sam i to platiti. Ali pravi problemi pocinju tek ove godine.

PROBLEMI

Pocetkom ove godine dobivam mail kojim me podsjecaju da rok za placanje istice za dvadesetak dana. Pokusao sam platiti odmah, ali bilo pri placanju Paypalom ili preko Skrilla pojavljivala se greska. Na Skrillu bez dodatnih objasnjenja, a na Paypalu uz objasnjenje kako e-mail adresa prodavaca nije tocna.
Odlucio sam pricekati desetak dana da ju poprave.
Nakon nekoliko dana sam pokusao opet, ali ista greska se opet pojavljivala. Sada vec lagano zabrinut odlucio sam otvoriti ticket kod njihove sluzbe za korisnike. Nisam dobio nikakav odgovor!

Nakon jos nekoliko dana dolazi mail kako moram platiti kroz nekoliko dana ili ce moj racun bit suspendiran. Otvorio sam novi ticket, na ovaj sam dobio odgovor kako moram uplatiti novac rucno na cgslanjali@gmail.com Nisam htio uplacivati novac na neku random gmail adresu.
Nakon toga je moj racun suspendiran i izgubio sam pristup svim svojim web stranicama.
Poslao sam jos nekoliko ticketa (i mailova) koji su svi bili ignorirani. Pokusao sam zatraziti FTP pristup kako bih mogao doc do svojih datoteka, ali ga nisam dobio.
Dok je trajao ovaj postupak podigli su cijenu opet.
Odlucio sam platit.
Nakon sto sam platio (ali staru cijenu), dobivam odgovor kako su ponovno aktivirali moje stranice. Ali u roku od 10 minuta dolazi automatski mail kako su suspendirane zbog neplacanja.
Nakon jos jednog ticketa su ih opet aktivirali, ali i odmah potom deaktivirali.
Nakon jutrasnjeg maila su ih opet aktivirali i cini se da su sada jos uvijek online.

Vise od 7 dana nisam imao webhosting niti bilo kakav pristup svojim web stranicama. Kako na njima drzim svoju osobnu i stranicu jednog projekta, nije se dogodilo nista strasno. Ali ovakva situacija i ovakav odnos hostinga prema klijentu mogao je biti poguban za puno malih tvrtki ili servisa.
Odgovor na ticket, ako ga uopce dobijete, dolazi u roku od 12-24h, ali najcesce nije niti malo koristan. Cini mi se dasluzba za korisnike ne radi ni vikendom.

Kod mene se nije dogodilo nista strasno, ali kod vas moze. Preporucam koristenje provjerenih tvrtki, pa makar uz rizik nesto vece cijene.


I za kraj, screenshot maila u kojem me traze da uplatim novac na gmail.com paypal adresu...
 

http://luka-ivankovic.from.hr/
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice