Kako napraviti forum?

poruka: 26
|
čitano: 29.194
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti forum?

Evo ja imam jedno pitanje, naime prije nekoliko dana sam dosao na ideju da napravim forum i kad sam otisao na www.moj-forum.com, nije mi nesto moglo i onda sam htio ovdje upitati kako napraviti forum? Jednom daavno sam napravio forum al sam zaboravio na kojoj stranici i vec su mi bile tamo teme Racunala, Sport, Ljubav itd itd... e sad meni je glupo kad mi na forumu pise ovak kao na moj-forum - http://moj-forum.com/ime foruma nego da ide ovak nekako http://www.imeforuma.com ili hr nije bitno, e sad jel lako napraviti forum i kak sam ja napravio onaj di su mi vec bile teme racunala, sport itd?? pozz

 

Poljubac

 

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti forum?
Fićo_CoD 5 kaže...

Evo ja imam jedno pitanje, naime prije nekoliko dana sam dosao na ideju da napravim forum i kad sam otisao na www.moj-forum.com, nije mi nesto moglo i onda sam htio ovdje upitati kako napraviti forum? Jednom daavno sam napravio forum al sam zaboravio na kojoj stranici i vec su mi bile tamo teme Racunala, Sport, Ljubav itd itd... e sad meni je glupo kad mi na forumu pise ovak kao na moj-forum - http://moj-forum.com/ime foruma nego da ide ovak nekako http://www.imeforuma.com ili hr nije bitno, e sad jel lako napraviti forum i kak sam ja napravio onaj di su mi vec bile teme racunala, sport itd?? pozz

 

Poljubac

 

dont do that, go to www.forumotion.com

 

100% radi, ja imam svoj ;)

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2009 14:24 (BannedOnThisForum).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti forum?
Fićo_CoD 5 kaže...

Evo ja imam jedno pitanje, naime prije nekoliko dana sam dosao na ideju da napravim forum i kad sam otisao na www.moj-forum.com, nije mi nesto moglo i onda sam htio ovdje upitati kako napraviti forum? Jednom daavno sam napravio forum al sam zaboravio na kojoj stranici i vec su mi bile tamo teme Racunala, Sport, Ljubav itd itd... e sad meni je glupo kad mi na forumu pise ovak kao na moj-forum - http://moj-forum.com/ime foruma nego da ide ovak nekako http://www.imeforuma.com ili hr nije bitno, e sad jel lako napraviti forum i kak sam ja napravio onaj di su mi vec bile teme racunala, sport itd?? pozz

 

Poljubac

 

Imaš puno gotovih kao:

Forumotion, kako ti je već rečeno...

Forumer.com

i sl.

 

Imaš opciju nabaviti hosting (bilo besplatni, bilo plaćeni) i na njega stavit nešto poput xoopsa, phBB-a ili sl...

 

Sama kreacija foruma (poput ovog Bugovog) je prekomplicirana i nemoj se ni trudit...

 

 

Ako želiš domenu .com ili .hr to se uglavnom plaća, no slobodno uzmeš besplatnu, poput .tk ili slične...

 

15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti forum?

hvala svima na odgovorima, dali je netko mozda pravio tamo forum jer mi ne idu najbolje ove kategorije??? Nevinašce

 

EDIT: i jos ovo, kako cu ja npr. stavljati moderatore na ovaj forum, ja sam admin a sad nezz npr. ak ja ocu da neko bude moderator kak ce bit?

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2009 15:33 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti forum?
Fićo_CoD 5 kaže...

hvala svima na odgovorima, dali je netko mozda pravio tamo forum jer mi ne idu najbolje ove kategorije??? Nevinašce

 

EDIT: i jos ovo, kako cu ja npr. stavljati moderatore na ovaj forum, ja sam admin a sad nezz npr. ak ja ocu da neko bude moderator kak ce bit?

Ma ja sam bio jedno vrijeme na forumeru, al puno više mi se sviđa xoops, pogotovo što nije isključivo forum, nego cijeli portal...

 

Za moderatore kreiraš grupu moderatori, daš im permissione koje želiš da imaju i dodaš usere u tu grupu...

I see offline people!
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti forum?

jel itko zna dobru stranicu (legalnu) gdje mogu naci ikone za forum, onak novi postovi i tak, kao sto je na BUG forumu narancasti oblacic za novi post i stranicu za neke cool dizajnove foruma??

 

pozzzz

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2009 17:57 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti forum?
Fićo_CoD 5 kaže...

hvala svima na odgovorima, dali je netko mozda pravio tamo forum jer mi ne idu najbolje ove kategorije??? Nevinašce

 

EDIT: i jos ovo, kako cu ja npr. stavljati moderatore na ovaj forum, ja sam admin a sad nezz npr. ak ja ocu da neko bude moderator kak ce bit?

Preporucio bi ti phpBB, imas svoji control panel vrlo jednostavan za koristenje, mozes stavljati layoute koje oces (ima ih na netu stotine gotovih)

 

Za njega ti treba hosting paket kod nekog hosta i onda si kupis domenu koju oces, napomena da .hr neces samo tako dobiti ako neradis forum za obrt ili registriranu udrugu.

i will never be the same again i will keep on fighting til the end i can walk on water, i can fly i will keep on flying til i die
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2009 9:32 (Escudo).
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti forum?

evo ove verzije postoje tamo: phpBB2, phpBB3, PunBB, Invision.

 

ja sam izabrao phBB3, btw kakve veze ima koja je verzija? dizajn ili?

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2009 9:39 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti forum?
Fićo_CoD 5 kaže...

evo ove verzije postoje tamo: phpBB2, phpBB3, PunBB, Invision.

 

ja sam izabrao phBB3, btw kakve veze ima koja je verzija? dizajn ili?

Dobro si izabrao.

 

Nije ti to do dizajna, dizajn mjenjas raznim layoutima za phpBB.

i will never be the same again i will keep on fighting til the end i can walk on water, i can fly i will keep on flying til i die
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2009 9:47 (Escudo).
16 godina
offline
RE: Kako napraviti forum?
Fićo_CoD 5 kaže...

evo ove verzije postoje tamo: phpBB2, phpBB3, PunBB, Invision.

 

ja sam izabrao phBB3, btw kakve veze ima koja je verzija? dizajn ili?

Mislim da je najbolje imati phBB2, tak imam ja - mislim da se taj da najviše modificirati.

Ovo je taj klanski forum, izgleda vrlo jednostavno, a tak sam i htel...

Daj nam link od tog svog foruma.

4ucker kaže...

Fićo, odi ti do spaceforum.forumotion.com i tamo imas lijepo moj forum, no ima nas dva Admina, ja sam onaj 4ucker.hehehe  i tamo pogledas malo kako sto treba da izgleda itd. Eto da jos kazem da forum napreduje i da nas ima vec dosta, pa tko hoce neka se rega, ima BORG, Makić, big_guy etc.

Je bome se vidi "kak to treba izgledati" - osim kaj je na španjolskom ili kojem već uber jeziku, nemreš ni videti forum prije registracije...  :((

 

Neko je spominjal prebacivanje foruma, tj. domene na hr. i slično.

Ja možda imam tu mogućnost; naime radimo web stranicu koja JE na hr. domeni.

E sad PITANJE glasi: dal je moguće taj moj forum također prebaciti na tu domenu, tj. hosting?

Pa da se ne otvara na crogrid.forumotion.net nego na crogrid."bla".hr - znači u sklopu te stranice...jel to moguće?

"You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one." -Mihail Talj
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti forum?

imam jedno pitanje...napravio sam svoju forum preko http://www.forumotion.com/ .....pa me zanima kad da slozim zvijezdice...pocetnik sam u tome...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti forum?
Escudo kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

hvala svima na odgovorima, dali je netko mozda pravio tamo forum jer mi ne idu najbolje ove kategorije??? Nevinašce

 

EDIT: i jos ovo, kako cu ja npr. stavljati moderatore na ovaj forum, ja sam admin a sad nezz npr. ak ja ocu da neko bude moderator kak ce bit?

Preporucio bi ti phpBB, imas svoji control panel vrlo jednostavan za koristenje, mozes stavljati layoute koje oces (ima ih na netu stotine gotovih)

 

Za njega ti treba hosting paket kod nekog hosta i onda si kupis domenu koju oces, napomena da .hr neces samo tako dobiti ako neradis forum za obrt ili registriranu udrugu.

ali ja ipak preporučujem phpBB2 jer ipak, tamo imaš ljepše dizajnove, mislim, maštovitije

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti forum?

Evo jedan ultra super besplatni hosting imaš 5GB web space i fantastico installer imaš PhpBB i Xoops itd. Osobno ga koristim i super je Namigiva

 

www.000space.com

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2009 12:38 (_Dangerous_Lickz_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti forum?
_Dangerous_Lickz_ kaže...

Evo jedan ultra super besplatni hosting imaš 5GB web space i fantastico installer imaš PhpBB i Xoops itd. Osobno ga koristim i super je Namigiva

 

www.000space.com

5 GB i 500 MB

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti forum?
BannedOnThisForum kaže...
_Dangerous_Lickz_ kaže...

Evo jedan ultra super besplatni hosting imaš 5GB web space i fantastico installer imaš PhpBB i Xoops itd. Osobno ga koristim i super je Namigiva

 

www.000space.com

5 GB i 500 MB

Dobro 5.5 GB,ajde inače radim svoju stranicu baziranu na Joomli i hosting je presuper

14 godina
offline
RE: Kako napraviti forum?
Fićo_CoD 5 kaže...

 nije mi nesto moglo i onda sam htio ovdje upitati kako napraviti forum? Jednom daavno sam napravio forum al sam zaboravio na kojoj stranici

 

 Ako nisi napravio i još se nisi odlučio, evo ti dva primjera kako se instalira forum

 

- Kako instalirati SMF forum  -  http://www.ic.ims.hr/forum/viewtopic.php?t=580

- Kako se instalira phpBB forum  - http://www.ic.ims.hr/forum/viewtopic.php?t=10

 

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Kako napraviti forum?
Armor kaže...

Mislim da je najbolje imati phBB2, tak imam ja - mislim da se taj da najviše modificirati.

SMF se da najviše modificirati.

15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti forum?

omg pogle datum Nevinašce

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti forum?

kad si vec usao u tu temu i mene zanima kako da napravim forum ali da ga ja sam uredim i da je besplatan

 

Vduvnjak
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 18:55 (vinko1950).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti forum?
vinko1950 kaže...

kad si vec usao u tu temu i mene zanima kako da napravim forum ali da ga ja sam uredim i da je besplatan

 

Lako je napravit forum i sam ga uređivat, odnosno biti administrator. Ali, forum trebaš negdje smjestiti.

 

U pravilu forum je ništa više nego jedan paket mapa i datoteka koji uploadaš na neki server svoje web stranice na kojoj kasnije administriraš forum. Tako da bi trebao rezervirati domenu, kupiti hosting paket i instalirati jedan od besplatnih foruma (preporuka phpBB).

11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti forum?

Pozdrav! Evo i ja sam se upustio u pravljenje foruma i napravio sam forum na forumotion.com i imam jedan problem: Hrvatski je jako loš. Npr. nova tema=noveau, pretraživać=pretraľnik {#}
Zna li itko kako da riješim ovaj problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti forum?

može li mi neko objasniti kako napravit forum na http://www.forumotion.com

zezant
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti forum?

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti forum?
Može pomoć?
Napravio sam forum i neznam kako mogu "dijeliti kartone"? Forum je na free hostu, na phpBB3 može li mi netko pomoći... Ako zna netko?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti forum?
Kamenčina kaže...
Može pomoć?
Napravio sam forum i neznam kako mogu "dijeliti kartone"? Forum je na free hostu, na phpBB3 može li mi netko pomoći... Ako zna netko?

sigurno si tolko isfrustriran što su ti ovi fini moderatori dali kartone, pa bi ti djelio drugima

16 godina
offline
Re: Kako napraviti forum?
Kamenčina kaže...
Može pomoć?
Napravio sam forum i neznam kako mogu "dijeliti kartone"? Forum je na free hostu, na phpBB3 može li mi netko pomoći... Ako zna netko?

 

Moraš imati instaliran plugin za to. Uglavnom su to opomene ili kazneni bodovi. Kartoni kao na ovom forumu budeš teže pronašao. Ja koristim xenforo forum i tamo ima upozorenje+kazneni bodovi. Nisam niti tražio postoji li mod za kartone.

http://www.Hedonist385.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice