Kako odradit dobar SEO (Google)?!

poruka: 14
|
čitano: 6.669
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako odradit dobar SEO (Google)?!
pitanje

Molim vas vaš prijedlog kako učiniti da stranice se pojavljuju "više" u tražilici?! Koristim html! I sitelinks, šta trebam učiniti da njih imam. Znam da je pojam "broja pod kojim se pojavljuje relativan", no trebaju mi neke smjernice. Uradio sam sve kao na Google Webmasterima i ništa bolje...Plač

Jer znanje treba da bude besplatno.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Kako odradit dobar SEO (Google)?!

Možda ti ovaj PDF dokument pomogne.

16 godina
offline
RE: Kako odradit dobar SEO (Google)?!
Smooth Operator kaže...

Molim vas vaš prijedlog kako učiniti da stranice se pojavljuju "više" u tražilici?!

 Što veći broj sadržaja, često ažuriranje i strpljenje su neke osnovne stvari. SEO sam po sebi je posebna grana, pa ako imaš volje i strpljenja - udri.
Probaj Linux! - www.linuxzasve.com | Otkrij Linux! - wiki.open.hr
16 godina
offline
Kako odradit dobar SEO (Google)?!

Ja sam testirao nekoliko ključnih riječi i najveći pomak na tražilici sam dobio nakon što sam validirao kod po  W3C standardu i napravio css pozicioniranje stranice. Iako je to relevatno i ovisi ti o mnogo čemu ovaj posao mi je donio na svima googlima koje sam testirao najveći pomak (.it, .com .de .hr), više nego bilo što drugo. Sad sam dodao goole oglase i google maps pa ću opet malo testirati. Imam osjećaj da google to voli :-)

A testirao sam tako da sam odabrao nekoliko ključnih riječi i u tablicu zapisivao na kojoj stranici i na kojoj poziciji se nalazi moja stranica prije i poslije neke promjenje. (moraš čekati neko vrijeme nakon promjene, tjedan do dva).

I obavezno pogledaj oni PDF koji ti je preporučio IvanM u postu iznad. Tamo ti je sve objašnjeno i imaš linkove na različite testove. Ja sam odvrtio neke i tako dobio neka saznanja... Više informativno nego što sam ih iskoristio za poboljšanje renkinga..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako odradit dobar SEO (Google)?!
autorov komentar

Ma jebote, ja imam score 38 od 40, a na 3. stranici sam u google-u. Štoviše, keyword po kojem pretraživam je u imenu domene, a nema baš tog imena na ovim prostorima. Istina, index je u čitav u flashu. Da nije do tog?!

Jer znanje treba da bude besplatno.
16 godina
offline
RE: Kako odradit dobar SEO (Google)?!
Smooth Operator kaže...

Ma jebote, ja imam score 38 od 40, a na 3. stranici sam u google-u. Štoviše, keyword po kojem pretraživam je u imenu domene, a nema baš tog imena na ovim prostorima. Istina, index je u čitav u flashu. Da nije do tog?!

 flash ti nije preporučljiv za SEO. Nego je li moguće da napraviš prvu stranicu u HTML-u i link kao ulazak na site... A ostatak site-a u flashu.
Ili je situacija obrnuta (imaš flash index, a ostatak html)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako odradit dobar SEO (Google)?!
autorov komentar

Flash index, ostatak html. Score na indexu je 38. Javlja mi validator 15 greški u htmlu-u, ali sve su to greške s EMBED tagom, taj mi Adobe Flash kreira u html+.swf. Sve gotovo, a nije validno?!

Jer znanje treba da bude besplatno.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2009 8:51 (Smooth Operator).
16 godina
offline
Kako odradit dobar SEO (Google)?!

Nemam ti ja puno iskustva u Flashu, ali ako sam dobro razumio daje ti greške u kodu koji ti izgenerira Adobe Flash. Ja bi ti preporučio da index napraviš u Htmlu i dodaš samo neke elemente flasha za efekt. A ako ima netko ko je stručan u flashu neka ti bolje objasni što ti je možda problem i kako napraviti dobar SEO za flash.

 

P.S. možda ti i nema veze sto si tek na 3 stranici sa flashom. gleda ti se i starost domene, linkovi, rejting onih koji su te linkali i još mnogo stvari...  SEO je jedan vid prodavanja magle :-) i nije uvijek lako pogoditi ono pravo...

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2009 9:06 (daseparo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako odradit dobar SEO (Google)?!

Nedavno sam nabasao na članak koji opisuje kako Google rangira stranice.

 

http://www.buzzle.com/editorials/6-10-2005-71368.asp

 

 

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako odradit dobar SEO (Google)?!
Pozdrav.
Da li može analiza i koji savjet kako poboljšati SEO za stranicu: http://www.lokalpatrioti-rijeka.com

Pojam Rijeka!
 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako odradit dobar SEO (Google)?!
LKR kaže...
Pozdrav.
Da li može analiza i koji savjet kako poboljšati SEO za stranicu: http://www.lokalpatrioti-rijeka.com

Pojam Rijeka!

Source kod stranice je enkriptiran pa nije baš jednostavno reći ti kako poboljšati SEO spomenute stranice. Jedino mogu reći da se sjećam da sam jednom pročitao negdje kako je ta ista enkripcija jako loša za SEO, a da ne spominjem i to da ste se zbog te enkripcije odrekli i dijela korisnika kojima je onemogućen javascript. Ako vam itko ikad i poželi ukrasti dizajn, napravit će to imali vi zaštitu ili ne.

14 godina
offline
Re: Kako odradit dobar SEO (Google)?!
mkrmpotic kaže...

  Ako vam itko ikad i poželi ukrasti dizajn, napravit će to imali vi zaštitu ili ne.

Unatoč toj njegovoj "enkripciji" do source koda stranice se dođe doslovno u dva klika miša:

13 godina
protjeran
offline
Re: Kako odradit dobar SEO (Google)?!
LKR kaže...
Pozdrav.
Da li može analiza i koji savjet kako poboljšati SEO za stranicu: http://www.lokalpatrioti-rijeka.com

Pojam Rijeka!

Ar ju sirijus sa tim enkodiranjem stranice??

 

 

Ad astra peronospora
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako odradit dobar SEO (Google)?!
Bypass kaže...

Ar ju sirijus sa tim enkodiranjem stranice??

Ma pusti krepavu dječicu da se igraju. Neš ti enkodiranja... {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice