Web statistika posjeta

poruka: 20
|
čitano: 6.032
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Web statistika posjeta
pitanje

Zanima me vaše mišljenje koja je po vama najbolja web statistika. Ja imam na raspolaganju Webalizer, Modlogan, AWstats i Google. Niti jedan od njih mi ne pokazuje isti broj posjeta(visitora i unique visitors). Na primjer za 1 dan: Webalizer - 1, Modlogan - 43, AWstats - 26 i Google - 21.

 

Koji  vi  koristite  i  kakva  su  vaša  iskustva  sa  web  satistikom  posjeta.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web statistika posjeta

...statcounter...meni dobar...sve lijepo prikazuje....besplatan.


v_maxcpp
16 godina
offline
Web statistika posjeta
prihvaćeno rješenje

Google Analitycs ti je trenutno najbolja moguća (besplatna) opcija.


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web statistika posjeta
autorov komentar

Ja vjerujem Google-u, ali neznam zašto ovi pokazuju tako velike razlike.

16 godina
neaktivan
offline
Web statistika posjeta

koristim ja svašta, a moj vam je savjet držite se vi jednoga i znat ćete okoprilike kakva vam je situacija na stranici...jer bar meni oni dnevno u istim omjerima pokazuju koliko je bilo ljudi....


Internet portal Jabuka
gledaj Jabuku TV samo na *** www.jabuka.tv ***
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web statistika posjeta
ambivalent kaže...

Google Analitycs ti je trenutno najbolja moguća (besplatna) opcija.


 Nemam ništa protiv kad se radi prihvaćeno rješenje za bilo kakvo dobro riješenje koje se nađe ali što se tiče tog programa imam loša iskustva.Naravno google je zakon ali zar baš sve moramo vjerovati googl-u ?

v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
Web statistika posjeta

http://smarterstats.com jeste orobali to? ...onako, nije loše


Internet portal Jabuka
gledaj Jabuku TV samo na *** www.jabuka.tv ***
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Web statistika posjeta

 

Moraš znati što predstavljaju ti brojevi koji ti se prikazuju u tim statistikama.... imaš sljedeće pojmove:

 

Page views / broj zahtjeva za stranicama

je ukupan broj zahtjeva za bilo kojom stranicom unutar tvoje web-stranice. Stranica je bilo koji HTML, ASPX i slični dokument

 

Hits / broj zahtjeva za datotekama

je ukupan broj zahtjeva za bilo kojom datotekom unutar tvoje web-stranice. Datoteka može biti HTML dokument (web-stranica), slika, CCS datoteka, JavaScript datoteka....

 

Visitors / broj posjetitelja

je ukupan broj sesija koje su inicirane

 

Unique visitors / broj jedinstvenih posjetitelja

se razlikuje od prethodne stavke po tome što se brojač ne povećava ukoliko neki korisnik opet posjeti web-stranice, nego samo kada ih prvi puta posjeti. Tada se naime, kreira cookie datoteka.

 

 

Nisam provjaravao, tako da sam možda negdje fulao. Ispravite me onda....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web statistika posjeta
autorov komentar

Sve si dobro rekao. Ja sam mislio na Visitors, ali i Unique visitors mi se isto ne poklapa.

 

Probat  ću  SmarterStats  pa  ću  javit.

 

Čini  mi  se  kako  Google  pokazuje  manje  posjetitelja,  što  mi  nije  baš  vjerojatno,  ali  tako  izgleda  s  obzirom  na  traffic.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Web statistika posjeta

što da ti preporučim a da se ne razočaraš??

 

google ima izuzetne opcije ali me često puta iznenadi....

 

u 40% slučajeva mi pokazuje veću posjećenost nego recimo awstats

(što inače nije slučaj.. i kako ste već konstatirali pokazuje zapravo manje.. google inače guta u svemu pa tako i u statistikama)

 

webalizer je loš jer su mu statistike em nepregledne em vrlo upitne...  njega odbaci.

 

dakle istaju ti od onih standarda google i awstats.

 

dosta je dobra opcija bentchamrkinga na googleu...

tu se zapravo vidi tko je tko... i prava istina o posjetama.. jer mnogi pišu da imaju mjesečno 300.000 400.000 posjeta a ako

uzmemo da u rh ima samo 400.000 internet priključaka... malo je vjerojatno da baš svi hrvati otvaraju tijekom mjeseca jednu

stranicu... tu je puno neproduktivnih posjeta koji samo mažu oči neznalicama.

 

ja radim ovako...

 

google samo postavim na naslovnicu i još neke pod stranice koje imaju funkciju polu naslovnice a sve ostalo

isčitavam na awstatsu.

 

ma posjete su ti vrlo relativna stvar... možeš imati dnevno 10.000 posjetitelja koji su čisti boucerate.. a možeš imati

100 ljudi  gdje se tipka po forumu kao ludo.. gdje se stvara sadržaj i slično...

sve ti ovisi što želišš

 

 

dali samo vidjeti kako stojiš na tržištu ili nabijati hrpu otvaranja za sponzore.... svaka od opcija ima svoje velike mane.

 

a mislim da je najvrijednije postići da ti lojalnost webu sve više raste.... neka imaš mjesečno 10-20% novih posjetitelja ali neka

od njih 80% dođe na web više od 10 puta i vjeruj uspjet ćeš.... lagano ali sigurno.

 

 

ne nužno... trafic ti ne mora biti velik ovisi što se otvara i koliko su ti velike otvorene mape.

 

ali nikako ne možeš gledati opciju hits kao relevantnu.. bitaj ne kako reče šime unique i page wiev

najveći hrvatski portal za kulturu i umjetnost --- http://www.svijetkulture.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2008 10:20 (hondo).
15 godina
offline
Web statistika posjeta

Ja na serveru imam instaliran AWStats ALI...

 

AW Stats ti vuce statistiku iz Loga pojedinog sajta, e to je problem, sto mi na primjer ne prepoznaje pogodak.hr ko trazilicu nego kao klijenta... Za to postoji workaround ali nebitno, nije previse tocna...

 

 

Google je kvalitetan jer radi preko JavaScripte (koje inace crawleri ne mogu izvrsavati) te zapravo radi update statistike jedino kad se PRAVI user (znaci sa web klijentom) zakaci na sajt, odnosno kada ucita stranicu.

 

Preporuka: Google...


I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Web statistika posjeta

Koristi google analytics. Većina oglašivača traži statistiku temeljenu na analyticsu.  


Besplatan upload slika - www.imagesforme.com
Video sharing portal - www.natelki.net
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Web statistika posjeta
autorov komentar

Hvala na savjetima.

 

Korisitm Google, iako mi pokazuje manje posjeta, nego što mislim da bi trebalo biti, ali valjda je to ona surova isitina.Osmijeh

 

Posjeti se dižu, ali polako. Ma dobro, ionako imam stranicu koja nije interesantna za svakodnevno gledanje, pa ni nemogu očekivat neznam koliko povećanje posjeta.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Web statistika posjeta
dariognr kaže...

Ma dobro, ionako imam stranicu koja nije interesantna za svakodnevno gledanje, pa ni nemogu očekivat neznam koliko povećanje posjeta.

  A koja je stranica (URL)?
- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web statistika posjeta
v_maxcpp kaže...
 Nemam ništa protiv kad se radi prihvaćeno rješenje za bilo kakvo dobro riješenje koje se nađe ali što se tiče tog programa imam loša iskustva.Naravno google je zakon ali zar baš sve moramo vjerovati googl-u ?

 
Ne moramo. Ni ja ne želim svoje osobne/poslovne informacije dati Googleu, pa da me onda može intuitivno zezati u AdWords kampanjama. Svima onima koji nisu spremni svoje podatke prepustiti bilo kojoj velikoj tvrtki, a traže povoljno rješenje, preporučam besplatni Piwik.Napredniji je od Awstats i sličnih, a opet open source. Daje dobar pregled posjeta, keyworda sa tražilica itd.
16 godina
offline
RE: Web statistika posjeta

eo jedno pitanje, nisam imao nikad neki ozbiljan sajt ,pa pitam vas,(ko ima ozbiljan sajt)
za mesec dana (od kako mi postoji sajt(postoji od 5 meseca al nista nije radjeno i nisam imao poseta) ,bez reklamiranja bilo kakvog) po analitiksu imam za ovaj mesec
2,681 Visits
86.48 Visits / Day

nasli su me preko trazilica ,jer to dobar rast?

 

EDIT: po AWstat-u imam 2865 zasad ...

K'eni pa te vat' ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2008 23:28 (BugSU).
15 godina
offline
Web statistika posjeta

Ovisi sta je dobro, ovaj jedan sajt kojeg hostam ima preko 30 000 jedinstvanih posjeta dnevno, a posjeta preko 150 000

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web statistika posjeta
autorov komentar
ambivalent kaže...
dariognr kaže...

Ma dobro, ionako imam stranicu koja nije interesantna za svakodnevno gledanje, pa ni nemogu očekivat neznam koliko povećanje posjeta.

  A koja je stranica (URL)?
 Ne bih htio da ispadne da se reklamiram, neznam kako to ide spravilima foruma. Upiši u Google Tražim doktora.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web statistika posjeta
autorov komentar
BugSU kaže...

eo jedno pitanje, nisam imao nikad neki ozbiljan sajt ,pa pitam vas,(ko ima ozbiljan sajt)
za mesec dana (od kako mi postoji sajt(postoji od 5 meseca al nista nije radjeno i nisam imao poseta) ,bez reklamiranja bilo kakvog) po analitiksu imam za ovaj mesec
2,681 Visits
86.48 Visits / Day

nasli su me preko trazilica ,jer to dobar rast?

 

EDIT: po AWstat-u imam 2865 zasad ...

 Sve ovisi šta hostaš. Ja imam ozbiljan site, ali bez nekih velikih tekstova niti je dnevno osvježen, i nemam pola tvojih posjeta po Google-u.
15 godina
neaktivan
offline
Web statistika posjeta

Mislim da je za joomlu najbolja joomlastats iako neznam zašto kod mene ne radi i svaki dan mi pokazuje broj posjeta 0 Viče ... Trenutno koristim analytics koji mi pokazuje tri puta manji broj posjeta nego u Awstatu (C-panel ) ... Ali možda je i bolje da pokazuje manje, više ćemo se trudit :P

 

A usput, pozdrav svim korisnicima bug foruma jer sam novi, može se na ovom forumu puno toga naučiti ;)

Sportske novosti << www.sportskaraja.com >>
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice