WordPress na CARNet Javnom poslužitelju?

poruka: 6
|
čitano: 6.398
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
WordPress na CARNet Javnom poslužitelju?

Pozdrav svima,

 

mi kao udruga imamo pravo na besplatnu .hr domenu i besplatni hosting na CARNetovom javnom poslužitelju. Interesira me da li možemo sami instalirati WordPress gore, obzirom da će se sajt vrtiti na njemu? Na stranicama CARNet-a piše da se u zahtjevu dodatno mora naglasiti ukoliko nam je potrebna MySQL baza što znači da onda može ići i WP gore, zanima me samo da li oni moraju to dići ili možemo mi sami odradit instalaciju, ako netko ovdje sad odmah zna?

http://www.carnet.hr/javni_posluzitelj/pravila

 

 

Pitam zato jer sam slao upit na CARNet helpdesk i odgovor je glasio citiram:

 

"... S obzirom da instalacija cms sustava WordPress nije vezana uz CARNetove servise ili usluge, te stoga nije u domeni rada CARNetovog helpdeska, upucujemo Vas da upute za instalaciju pronadjete na sluzbenim stranicama ili na stranici: http://hr.wordpress.org/

Ukoliko budete imali dodatnih problema ili pitanja vezanih uz koristenje CARNetovih servisa, obratite nam se telefonom na besplatan broj 0800 227 638 (na izborniku 1) svaki dan od 8:00 do 22:00 ili e-mailom na helpdesk@carnethr.

Srdacan pozdrav, ..."

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2010 14:14 (aerozg).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
WordPress na CARNet Javnom poslužitelju?

Provjereno, također imao sličan upit vezan uz CMS nebitno koji, ispunio nesjećam se dali je bio obrazac KR-1 ili IS-1(use Google) ispuniš podatke, napomeneš da trebaš pristup MySQL serveru zbog toga i toga, ovjeriš stambiljom udruge i potpisom ovlaštene osobe i vratiš im obrazac na fax ili mail.Voila!

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: WordPress na CARNet Javnom poslužitelju?
alankish kaže...

Provjereno, također imao sličan upit vezan uz CMS nebitno koji, ispunio nesjećam se dali je bio obrazac KR-1 ili IS-1(use Google) ispuniš podatke, napomeneš da trebaš pristup MySQL serveru zbog toga i toga, ovjeriš stambiljom udruge i potpisom ovlaštene osobe i vratiš im obrazac na fax ili mail.Voila!

 

alankish, hvala na brzom odgovoru!

 

No ubrzo nakon prvog, stigao je i drugi mail sa CARNet helpdeska (valjda nakon što ga je actually pročitao), pa kaže:

 

MSQL bazu mozete zatraziti, ali CARNet nije zaduzen za instalaciju cms sustava WordPress te je sustav potrebno samostalno instalirati.

Za sva dodatna pitanja i dalje Vam stojimo na raspolaganju.

Srdacan pozdrav,

 

Pljesak molim! {#}

 

 

Eto ga,

 

uglavnom, nisam još do sada radio instalaciju WP na udaljeno računalo pa ću si dat truda i od ovog posta napravit kratki tutorijal, nadam se da će nekome pomoći.

 

Nadam se da to što daju MySQL bazu znači da daju i Apache server i PHP5+ i da ne moram pisat stotine novih zahtjeva i nosit na ovjeru kod Isusa Krista, 12 apostola i Svih Svetih, jednog po jednog.

 

Isto tako ću zatražiti i dvije besplatne domene (jer se i to može) pa ću vidjet kako će se to odvijati.

 

Instalirat ću zadnju WP verziju, (trenutno 3.0.1.) i to english, bože me sačuvaj hrvatskih lokaliziranih verzija softvera (npr. "Spasi dokument" - WTF?!) :)

 

Tak da stay tuned,

 

živjeli

 

 

0 1
0 2
0 3
0 4
1 5
14 godina
odjavljen
offline
WordPress na CARNet Javnom poslužitelju?

Ovo MSQL je lapsus linguae?

Ne vidim koja bi razlika trebala biti između instalacije na udaljeni poslužitelj i instalacije na locallhost?

Čekam daljnji razvoj situacije...

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: WordPress na CARNet Javnom poslužitelju?
alankish kaže...

Ovo MSQL je lapsus linguae?

Ne vidim koja bi razlika trebala biti između instalacije na udaljeni poslužitelj i instalacije na locallhost?

Čekam daljnji razvoj situacije...

Vjerojatno lapsus linguae, jer na stranicama CARNeta piše da se radi o MySQL bazi, ne nekoj drugoj:

Ako u okviru gostujućeg servisa želite koristiti MySQL bazu, molimo vas da to navedete u zahtjevu.

Link: http://www.carnet.hr/javni_posluzitelj/pravila

 

Btw. nigdje ne pišu specifikacije tog Javnog polsužitelja (ili ja nisam dovoljno dugo tražio).

 

Dobro bi mi došao PhpMyAdmin ali ak ću već morat to pješke... nema veze.

 

Da, i te dvije domene koje ću zatražiti će voditi na isti sajt, jedna domena će biti naziv udruge/kluba a druga će biti općenita koja će zapravo biti naziv sportske aktivnosti/djelatnosti koje klub provodi (spada u slobodno letenje).

 

Anyway, sve bum tu zalijepio.

 

živjeli

 

14 godina
neaktivan
offline
WordPress na CARNet Javnom poslužitelju?

Ja sam pitao carnet za instalaciju wordpress stranice i nisu mi dopustili zbog toga sto nasa ustanova vec ima objavljenu sluzbenu stranicu pa ova druga se moze postavit unatar static html-a prve, drugu domenu mi nisu htjeli dat. Neznam koja si ustanova ali meni surekli da ce za nasu (škola) biti problema s bazom podataka posto koristimo vec carnetovu.

 

OFF TOPIC

Jel netko zna? Mislio sam stavit ovu wordpress stranicu na neki besplatan host recimo 000webhost jeli to moguce i kako cu podesit bazu na serveru i jel moguce instalirat wordpress na taj hosting. Vidim da zadovoljava uvjete kao sto mi je localhost bio (MYSql, PHP i sl.)

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2011 13:55 (Simao).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice