Olympus XZ-1

poruka: 6
|
čitano: 3.885
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Olympus XZ-1".
14 godina
offline
Olympus XZ-1

ima li itko ovaj fotoaparat i može li reći koju riječ o njemu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Olympus XZ-1

Bump {#}

 

ajmo.. zanima me ovaj fotic .. pisite .. ili je {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Olympus XZ-1

ja sam dosta čitao na recenzijama o ovom fotoaparatu, ali to nije to... Ne zanima me samo umjetničko slikavanje (statični objekti, pejzaž...), pitanje je kakav je u real life situacijama, kako se snalazi sa objektima u pokretu... vrijedi li tih cca 3000kn? Kakve su slike u burst modu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Olympus XZ-1

On spada u kategoriju naprednih kompakta, kao njegov stari brat SP-350 iz tamo davne 2005. Što ga čini naprednim više je stvari; 1) dosta veći senzor od ostalih kompakata. Veći senzor znači veći dinamički raspon, bolju oštrinu, veću osjetljivost na svjetlo. Dalje ima funkcije koje imaju i DSLR fotoaparati (eksterni hot-shoe priključak za blic, PASM funkcije, ISO, WB, mjerenje i sl.)

 

Mene je također zainteresirao ovaj model, a ionako me privuče svaki napredniji kompakt, jer donosi puno u malom izdanju. Imam SP-350 koji je danas već tehnološki star, ali još uvijek donosi odličnu kvalitetu slike i ima sve žive funkcije koje obično koristim na Olympusu E-3.

 

Sada kada govorimo o fotografiji u pokretu, što podrazumjevaš pod tim? Istina dobiti ćeš puno više nego neki obični kompakt koji košta 3k kuna, ali samo ako budeš znao iskoristiti njegov potencijal. Ako misliš na neko savršenstvo fotografije, a ne znaš ga koristiti, zaboravi, to nećeš postići, pa čak niti da ti posudim E-3 {#}

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | 2x WD Caviar Black 640GB RAID 0 | Corsair HX850W | CM-690 |
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Olympus XZ-1

pa eto za sada sam tek tehnički educiran o brojnim parametrima koji se mogu podešavati ("tanko je znanje"), ali ostaje to isprobati u praksi...

znači po tebi se čini da bi ovo mogao biti dobar all-arounder?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Olympus XZ-1

Da to je jedan korak bliže DSLR-u.

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | 2x WD Caviar Black 640GB RAID 0 | Corsair HX850W | CM-690 |
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice