Nokia 5800 XpressMusic

poruka: 1.570
|
čitano: 469.916
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia 5800 XpressMusic".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nokia 5800 XpressMusic, Mišljenja o 5800 Xpress Music
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

Najociglednija razlika je u brzini. Ja imao N95 8GB i sad imam 5800. Razlika je nevjerovatna u brzini. To je prvo sto se primijeti. Zatim touch screen. Kad se naviknes a to je brzo nikad vise n obicni ekran. Zatim rezolucija ekrana koja je 3 puta veca!!!. Ja sa format factory-jem ubacio pr filmova sa titlovima i odgledao ih fore radi. Izgledaju fenomenalno ;).Uzmi, neces se pokajati. Sve imas a da ne pricam o razlici u cijeni. Mene kostao 200 EUR-a ;)

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2009 23:27 (logic).
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

zanima me podržava li ovaj mobitel widgete(onako da ih slobodno pomičem po ekranu, recimo wheather, rss ili tako nešto

a onda sam se probudio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

i koja je razlika između modela navigator  i xpress music

a onda sam se probudio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
crazy_luđak kaže...

i koja je razlika između modela navigator  i xpress music

Uz navigator se dobije držač i punjač za auto. Ima neku bijelu masku i dobiješ doživotnu licensu za one nokiine mape.

Trenutno ne podržava widgete ali bi nekim novim updateom i to trebao dobiti...nekim novim updateom bi trebao dobiti i kinetic scrolling.

14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

a jesu to widgeti koji se mogu slobodno pomicat po desktopukao recimo kod windowsa na PC-u?(oprostite ako je pitanje glupo, nisam uopće upućen :S)

a onda sam se probudio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

Imam onaj programčić za skidanje torrenta SymTorrent i sad me zanima dal mi je bolje 5800 stavit na 3G dok se skida ili obično? Skidam preko wirellesa! Zanima me dal uopće je razlika u brzini kada je 3G uključen i kad nije?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
Robi959 kaže...

Imam onaj programčić za skidanje torrenta SymTorrent i sad me zanima dal mi je bolje 5800 stavit na 3G dok se skida ili obično? Skidam preko wirellesa! Zanima me dal uopće je razlika u brzini kada je 3G uključen i kad nije?

šta misliš kad kažeš obično? ako se povežeš preko wlana onda ti to troši promet na kućnom priključku za internet(što ti ne bi trebao biti problem ako imaš flat)

a preko 3G je ipak po mom mišljenju malo neisplativo(zbog prometa) za torrente jer je puno skuplji mobilni internet (preko mobilnih mreža) nego širokopojasni(preko WLAN-a)

 

a inače u praksi bi ti brže trebalo biti preko WLAN-a nego preko 3G-a

a onda sam se probudio...
15 godina
protjeran
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

Ok! Hvala!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
Robi959 kaže...

Ok! Hvala!

...za to služi onaj gumb HVALA ispod posta...odmah pokraj Thumb Down(palac okrenut prema dolje)Namigiva

a onda sam se probudio...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2009 22:00 (crazy_luđak).
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Evo mob se vratio sa servisa i updejtan je na v30, nema nikakvih W"n"W ikonica, sve je cisto nokia!!!Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
Dodge_167 kaže...

Evo mob se vratio sa servisa i updejtan je na v30, nema nikakvih W"n"W ikonica, sve je cisto nokia!!!Smijeh

a kupio si ga u t-mobileu? jel ima onih nekih animacija i zvukova koje nemožeš izbrisat?

a onda sam se probudio...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
crazy_luđak kaže...
Dodge_167 kaže...

Evo mob se vratio sa servisa i updejtan je na v30, nema nikakvih W"n"W ikonica, sve je cisto nokia!!!Smijeh

a kupio si ga u t-mobileu? jel ima onih nekih animacija i zvukova koje nemožeš izbrisat?

  Ne, nema...nema cak ni onog t-mobilea logo kada se pali...sta je mozda dekodiran?

 

EDIT: Nije Dekodiran...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 0:50 (Dodge_167).
16 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Kada će onaj veliki update koji izlazi čak i za t-mobile?

V30 mi je nešto bolji i brži od v21.025, ali nije to to.

 

Naišao sam na novi problem u španiji mi se 3 puta ugasio ekran sam od sebe??? Virus, nebih rekao skenirao sam sa kaspersky-em i nije ništa našao.

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

danas sam prvi put koristio taj mobitel, frend si ga kupio i učinio mi se nekako spor...očekivao sam više, senzoru pokreta treba par sekuni da uopće skuži da sam okrenuo mobitel, onda se zamrači ekran, pa stvori okrenuta slika, kad kliknem na ikonu ili aplikaciju čeka par sekundi prije nego uđe(za programe)..koristio sam N95 8GB i mogu reć da je puno brža od ovoga...nekako sam se razočarao...a touchscreen stvarno treba pritisnut i još onda nekad krivo registrira dodir...razočaran sam...

jel puno brži kad se nadogradi firmware, jer mi frend ima onaj stariji od v21???

a onda sam se probudio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
crazy_luđak kaže...

danas sam prvi put koristio taj mobitel, frend si ga kupio i učinio mi se nekako spor...očekivao sam više, senzoru pokreta treba par sekuni da uopće skuži da sam okrenuo mobitel, onda se zamrači ekran, pa stvori okrenuta slika, kad kliknem na ikonu ili aplikaciju čeka par sekundi prije nego uđe(za programe)..koristio sam N95 8GB i mogu reć da je puno brža od ovoga...nekako sam se razočarao...a touchscreen stvarno treba pritisnut i još onda nekad krivo registrira dodir...razočaran sam...

jel puno brži kad se nadogradi firmware, jer mi frend ima onaj stariji od v21???

V21 nema ništa od tih "nedostataka" koje si ti nabrojao. V30 ga još ubrza.

 

A što se tiče touchscreena, šta bi ti bez pritiska otvarao programe i submenu-e?

Neki dan sam probao iPhone u t-mobile-u i nije ništa bolji touchscreen od nokie xm5800 jedina stvar je što tamo treba samo jedanput pritisnut, a na xm5800 nekad jedanput,a nekad dvaput.

 

Na V30 brzo zakreće ekran, a na v21 isto tako. Kakvih par sekundi?

Meni nije nikad krivo registrirao, N95 nije touchscreen.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
Hyperion kaže...
crazy_luđak kaže...
...

V21 nema ništa od tih "nedostataka" koje si ti nabrojao. V30 ga još ubrza.

 

A što se tiče touchscreena, šta bi ti bez pritiska otvarao programe i submenu-e?

Neki dan sam probao iPhone u t-mobile-u i nije ništa bolji touchscreen od nokie xm5800 jedina stvar je što tamo treba samo jedanput pritisnut, a na xm5800 nekad jedanput,a nekad dvaput.

 

Na V30 brzo zakreće ekran, a na v21 isto tako. Kakvih par sekundi?

Meni nije nikad krivo registrirao, N95 nije touchscreen.

n95 je symbian...3rd edition...očekivao sam da je 5th edition vrži

 

par sekundi delay kada okrenem iz vertikalnog u horizontalnii položaj, ne prebaci se ekran trenutno u landscape nego fade outa pa onda face in u landscape...par sekundi

engleski izraziSmijeh

a onda sam se probudio...
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2009 23:08 (crazy_luđak).
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Onda ti je mob u banani, meni se okrene u roku od milisekunde (ili kako se to kaze)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
crazy_luđak kaže...
Hyperion kaže...
crazy_luđak kaže...
...

n95 je symbian...3rd edition...očekivao sam da je 5th edition vrži

 

par sekundi delay kada okrenem iz vertikalnog u horizontalnii položaj, ne prebaci se ekran trenutno u landscape nego fade outa pa onda face in u landscape...par sekundi

engleski izraziSmijeh

Te animacije(kod okretanja i kod ulaska i izlaska iz programa) sam samo vidio u na v10 firmware-u i nigdje više.

Moj istog trena okreće.

 

T-mobile product code od sada podržava v21.025 firmware pa oni koji su čekali neka slobodno update-aju bez ikakvih zahebavanja sa mjenjanjem product code-a.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
16 godina
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Prije par dana je izdan firmware v31, ne znam za tmobile product code, ali kod mene je bio taj product code, pa sam prebacio na balkanski 0559395 i update napravio. Sve super

92% tinejdžera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
Ramo kaže...

Prije par dana je izdan firmware v31, ne znam za tmobile product code, ali kod mene je bio taj product code, pa sam prebacio na balkanski 0559395 i update napravio. Sve super

ja bas ne vidim neke razlike...

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

sad kad je prošlo neko vrijeme od izlaska ovog moba zanimaju me vaši doživljaji. kako vam se svidja mob jer bih ga htio kupit a dvoumim se izmedju ovog i 5530. skoro su isit samo što 5530 ima manji ekran, nema gps i 3G. i dali 5800 ima kinetic scroll tj. da samo prodjete recimo u imeniku prstom po ekranu kratko prema dole i da on sam nastavi vrtit dok ga ne zaustavite vi ili se sam zaustavi. hvala na odgovorima.

Život je k'o komad budjavog lebca. Nakon oba u ustima ostaje gorak okus.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
Ramo kaže...

Prije par dana je izdan firmware v31, ne znam za tmobile product code, ali kod mene je bio taj product code, pa sam prebacio na balkanski 0559395 i update napravio. Sve super

Imamo indetitčni product code i isti firmware. Ja sam jučer update-ao na v31 preko fota.

Joe Cavallo kaže...

sad kad je prošlo neko vrijeme od izlaska ovog moba zanimaju me vaši doživljaji. kako vam se svidja mob jer bih ga htio kupit a dvoumim se izmedju ovog i 5530. skoro su isit samo što 5530 ima manji ekran, nema gps i 3G. i dali 5800 ima kinetic scroll tj. da samo prodjete recimo u imeniku prstom po ekranu kratko prema dole i da on sam nastavi vrtit dok ga ne zaustavite vi ili se sam zaustavi. hvala na odgovorima.

Nema kinetic scroll još, navodno će bit u velikom update-u kojeg će i t-mobile podržavat.

 

A šta je toliko važan taj kinetic scroll?

Mob je odličan, ja imam nekih sitnih problemčića,ali to je do memorijske kartice nešto vjerovatno virus ili neki vrag. Sa v31 firmware-om pići ko luda, sve se brzo otvara, touchscreen bolje reagira, scrollanje je bolje ma sve.

 

I ono najvažnije zvuk je super i na zvučnicima i na slušalicama, filmovi su super na ovoj rezi i ekranu. Baterija je prosječna, 1dan traje ako se pogleda 1 film i 15h glazbe sluša.

 

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

jel zna netko gdje se kod nas da nabavit invisible shield za 5800 xm? ovi u mobisu u maloprodaji nikad culi

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Hyerion hvala na odgovoru. i kad si već spomenuo filmove, u kojem formatu ga gledaš. jel trebaš konvertirat u neki specijalni format ili može i divx. i dali podržava titlove??

Život je k'o komad budjavog lebca. Nakon oba u ustima ostaje gorak okus.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic

Preporučujem ti ovaj program za gledanje filmova na Nokia 5800 ,imaš posebno za nju da konvertira u mp4 i možeš staviti subtitlove!

 

Preporučujem i da skinete novu verziju Opera Mini 5 beta, ja sam isprobao i najbolji browser do sada za 5800 XM! A možete ju skinuti direkt na mobitel: m.opera.com/next

14 godina
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
Joe Cavallo kaže...

Hyerion hvala na odgovoru. i kad si već spomenuo filmove, u kojem formatu ga gledaš. jel trebaš konvertirat u neki specijalni format ili može i divx. i dali podržava titlove??

Može i divx, ali također preporučam konvertiranje u mp4 sa format factory-em! Možeš divx sa SmartMovie-om, ali se filmovi sa 25 i više FPS-a malo vuku...

Robi959 kaže...

Preporučujem ti ovaj program za gledanje filmova na Nokia 5800 ,imaš posebno za nju da konvertira u mp4 i možeš staviti subtitlove!

 

Preporučujem i da skinete novu verziju Opera Mini 5 beta, ja sam isprobao i najbolji browser do sada za 5800 XM! A možete ju skinuti direkt na mobitel: m.opera.com/next

Browser je super, ali ja ću ipak ostati na njegovom zbog flash-a...

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Hvala na odgovorima. I u vezi flash-a me zanima. Na mom sadašnjem mobu ne vidim falsh. imam onaj lite valjda ali recimo kad odem na bug ne vidim flash. dali radi to na 5800 xm??

Život je k'o komad budjavog lebca. Nakon oba u ustima ostaje gorak okus.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2009 15:02 (Joe Cavallo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
Joe Cavallo kaže...

Hvala na odgovorima. I u vezi flash-a me zanima. Na mom sadašnjem mobu ne vidim falsh. imam onaj lite valjda ali recimo kad odem na bug ne vidim flash. dali radi to na 5800 xm??

Spojiš se preko wlana na net, i odi si pod programi -> ažuriranje i taj će ti vrag naći flash lite v3.1.

 

Ja imam taj flash i sve je super kada otvorim bug forum no nemogu pisat poruke. (nije od velike važnosti kad ionako nekoristim mob za surfanje tek tu i tamo kada nisam kod kuće i kada nađem wlan)

 

Filmovi:


Broj fps-a stavim na pretpostavljeno tj. ostanu isti kao i na orginalnom videu

Bitrate 1024kbit/s

reza 640x360

MP4 međuspremnik, Mpeg4(Divx/Xvid svejedno) codec

Zvuk - u FF-u AAC, 192-bit , a u Media coderu Lame MP3 128kbit/s (kako kad)

 


Do malo prije sam koristio Media coder no nešto mi neće convertat star trek enterprise na ove postavke bog zna zašto, pa moram sa Format Factory(FF).

 

Oba programu su vrlo dobra.

 

Moram reći da trun šteka ili kak da kažem laga filmić kada su scene gdje brod brzo prolazi baš se primjeti, sada jel to zbog malo povećeg bitrate ili šta?

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 XpressMusic

Ja svoj dobijam za koji dan (naravno 5800) jedva cekam,javim kad kupim pa da mi predlozite neku igricu i program koji vam najbolje paše...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nokia 5800 XpressMusic
stevan94 kaže...

Ja svoj dobijam za koji dan (naravno 5800) jedva cekam,javim kad kupim pa da mi predlozite neku igricu i program koji vam najbolje paše...

opera mini 5 beta, energy pro,youtube,garmin xt.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nokia 5800 XpressMusic, Mišljenja o 5800 Xpress Music
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice