24V AC transformator

poruka: 10
|
čitano: 1.225
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
24V AC transformator

Pozdrav, 

kao što piše u naslovu zanima me da li znate gdje naći 220 na 24V trafo? Koja starija elektronika je koristila 24V ?

Struja ne bi prelazila 3A.

0 0 hvala 0
7 godina
24V AC transformator

To su istosmjerni izvori. Ovaj drugi link bi eventualno prosao da ga rastavim pa izvadim trafo iz njega.

0 1 hvala 0
9 godina
Re: 24V AC transformator
marko1z kaže...

To su istosmjerni izvori. Ovaj drugi link bi eventualno prosao da ga rastavim pa izvadim trafo iz njega.

Mislim da ne bi.

5 godina

vidi npr. ovdje

http://www.ad-electronic.hr/transformatori%20-%20170

kad već nemaš nekog električara u firmi jer se na većini strojeva koriste 24V sklopke, el. ventili itd. pa ih vjerovatno imaju.

9 godina
24V AC transformator

Pogledaj na electronic centar osijek. Kakav napon ti treba? 24V DC ili AC? Ako ti treba DC vjerojatno najbolje rješenje je neko napajanje kao s linkano gore s time da uzmeš minimalno duplo jačer jer je ipak to kinez. Ako trebaš AC onda trafo i izmjeri koliko ti zapravo trafo daje van.

0 0 hvala 0
7 godina
mac92 kaže...

Pogledaj na electronic centar osijek. Kakav napon ti treba? 24V DC ili AC? Ako ti treba DC vjerojatno najbolje rješenje je neko napajanje kao s linkano gore s time da uzmeš minimalno duplo jačer jer je ipak to kinez. Ako trebaš AC onda trafo i izmjeri koliko ti zapravo trafo daje van.

AC mi treba. To i pitam gdje bih nasao trafo, a da ne kupujem novi ako ne moram.

5 godina

" To i pitam gdje bih nasao trafo, a da ne kupujem novi ako ne moram."

za pronaći na primjer na otpadu stari strojevi kao stolne bušilice , tokarski strojevi , glodalice , hidraulične prese ... koji imaju lampe na stroju (od 24V 60W)  imaju u el. ormariću za to odgovarajući transformator baš kakav trebaš.

7 godina
24V AC transformator

Samo me to zanimalo, dakle stari strojevi ih koriste. hvala na pomoci :)

0 0 hvala 0
3 godine

A obično imaš i u napajanju takozvanih glazbenih "linija" (onih starih, glomaznih i teških) imaju trafiće s više izlaza, 24V je uvijek jedan od njih (za napajanje pojačala).

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 17:50 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice