Izrada jednostavnog audio playera za music box

poruka: 8
|
čitano: 1.605
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Izrada jednostavnog audio playera za music box

Tražim nekog dobro upućenog u elektroniku da mi a) pomogne sastavit niže navedenu stvar, b) sastavi i proda niže navedenu stvar ili c) kaže gdje kupit gotovu stvar. Ja sam više za jake struje pa mi petljanje po elektroničkim komponentama i nije baš najjača stvar... :D

 

Dakle, želim/trebam 'uređaj' koji ima memoriju (bilo nešto tipa ROM ili SD karticu) na koju mogu staviti pjesmu. Taj uređaj naravno radi na bateriju i aktivira se foto diodom, aka, glazba počne svirat kad uređaj dođe u kontakt sa svjetlom. Bitno je da se memorija ne resetira kad se izvaadi baterija i da pjesma svaki put krene svirat od početka. Dakle, princip sličan onom na glazbenim čestitkama, samo što bi ovo trebalo svirat glazbu u nekom standardnom formatu, a ne da pušta MIDI ili štoveć svira na tim čestitkama.

Htio bih izbjeć Arduino jer je cilj da 'uređaj' bude čim manji kako bi stao u kutiju za poklon, ali, kako rekoh, nije mi baš elektronika jača strana pa to prepuštam stručnjacima. :)

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Izrada jednostavnog audio playera za music box
Možeš probati nešto izkombinirati sa ovim http://www.chipoteka.hr/artikl/112975/kit-usb-player-velleman-vm202n te uz to izradiš malo pojačalo. Ovisno o potrebi možeš mono npr. http://www.slabastruja.com/sSsSheme.asp?recID=4 ili stereo npr. http://www.slabastruja.com/sSsSheme.asp?recID=18 .
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada jednostavnog audio playera za music box

Ovo što Chipoteka nudi je otprilike to što tražim [naravno, još zvučnik bi trebao], samo što je meni bitno da pjesma krene svirat automatski kad se uređaj osvijetli i da svira samo jednu stvar, bez ovih dodatnih opcija upravljanja pjesmom. Što se druga dva linka tiče, relativno kužim o čem se priča, al meni je to i dalje špansko selo. Nema nijednog 10kV trafa i automatski mi je shema nejasna. :)

9 godina
protjeran
offline
Izrada jednostavnog audio playera za music box

poslat ću ti na pm,šta ti treba...

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Izrada jednostavnog audio playera za music box

Daklem, našao sam ovaj modul koji bi u MP3 Loop Play modu trebao raditi upravo to što ja želim. Barem sam ja toliko shvatio. Može neka potvrda toga od ljudi koji se kuže u sheme na dnu stranice proizvoda? I pitanje, to nije za Arduino, jel? I bi li se to onda moglo namjestit da radi non-stop dok ima napajanje, a da krug zatvara foto-dioda?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 9:45 (lad.ruz).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Izrada jednostavnog audio playera za music box

Ovako dakle. Uz malu pomoć došao sam do ovog linka: http://www.buildcircuit.com/mp3-mode-circuit-wtv020sd-16p-tutorial/

 

Koliko vidim, to je ono što želim, samo s drukčijim spajanjem jer o načinu spajanja MP3 modula ovisi kako će modul raditi. Ima li netko tko, za početak, shvaća tu shemu i voljan je nabaviti ostatak dijelova (taj modul imam) i pospajati to?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada jednostavnog audio playera za music box

Hmmm nije loša stvar ... ja imam ono iz chipoteke  spojeno u kutiji ..sada nznam što tebi točno treba ...  ja to koristim za slušanje pjesama  a i imam  posebno napajanje 12 v kada sam u vikendici gdje imam 12 v odna to palim ..unutra pojačalo 2x22 w  ..  i riješio sam bežično tj IR upravljanje

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
offline
Izrada jednostavnog audio playera za music box

Šema uopće nije komplicirana, samo reci što nije jasno pa da pomognemo. U osnovi na modul samo treba dovesti 3.3v, preko regulatora(ili recimo dvije AA/AAA NiMH baterije daju toliko kada su pune). Ove tipke tebi i ne trebaju, pošto ide u loop mod, dakle nema potrebe za pauzom ili premotavanjem. LE diodiu možeš izostaviti, služi samo kao indikator rada

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice